Dvi JAV bendrovės, „DeviceFidelity“ ir „Spring Card Systems“, šį mėnesį pristatė naują mobiliųjų mokėjimų sprendimą, kuris sudaro sąlygas pasinaudoti NFC technologija atsiskaitant už pirkinius kiekvienam „Android“ išmaniojo telefono savininkui. Viskas ko reikia – tai speciali microSD atminties kortelė ir lipdukas klijuojamas ant įrenginio baterijos.
Nago dydžio microSD kortelėje sprendimo kūrėjai sugebėjo sutalpinti miniatiūrinę NFC anteną, kuri bevieliu ryšiu per minėtą lipduką priiminės radijo bangų signalus ir bus suderinama su „MasterCard PayPass“ technologija. Pastarąją išnaudoja ir „Google Wallet“ mokėjimų programėlė, o prekybos vietų, kur galima atsiskaityti šiuo būdu, pasaulyje (išskyrus Lietuvą) jau yra apie 311 tūkstančių.
Kadangi visų modelių „iPhone“ išmaniuosiuose telefonuose nėra įdiegtas atminties kortelių lizdas, jų savininkams „Moneto“ sukūrė apie 80 JAV dolerių kainuojantį dėklą su viduje jau esančia microSD kortele. Juo jau prekiaujama, tuo tarpu „Android“ įrenginiams skirtas „Moneto“ korteles įsigyti bus galima ateinančiais mėnesiais. Pastarųjų kaina sieks apie 30 dolerių už vienetą.
Viena iš esminių bevielės artimo lauko komunikacijos (angl. Near Field Communications – NFC) technologijos pritaikymo sričių yra mobilieji mokėjimai. Tačiau praktiškam jų pritaikymui kasdienybėje problemų kelia nedidelis NFC palaikančių išmaniųjų telefonų skaičius. Būtent todėl atsiranda vis daugiau sprendimų, kuriais bandoma suteikti galimybę šia technologija pasinaudoti kiekvienam vartotojui, nepriklausomai nuo to, kokį įrenginį jis turi. Pavyzdžiui, diegti NFC lustus tiesiai į SIM korteles, o ne pati prietaisą.
Šiuo atžvilgiu Lietuva yra viena pirmaujančių valstybių pasaulyje, nes mūsų šalyje plačiu mastu mobiliuosius atsiskaitymus dar praeitų metų vasarą pradėjo diegti „Mokipay Europe“ bendrovė. Kitaip nei „Moneto“ atveju, „Mokipay“ sprendimas išsiskiria tuo, kad naudoja tik lipduką klijuojamą ant galinės telefono dalies. Be to, bendrovės strategija yra grįsta nuosavos ekosistemos sukūrimu – ji nesijungia prie jau egzistuojančių, tokių kaip „MasterCard PayPass“.