Kas yra programuotojas?

Šiandien specialybes ir veiklas, kuriomis galime užsiimti, skaičiuojame šimtais. Kai įvairovė tokia didelė, nieko keista, kodėl nemaža dalis žmonių negali atsakyti į klausimus, ką dirba ir iš ko susideda vienos ar kitos specialybės atstovo darbas. Paprasta įsivaizduoti kaip atrodo kompiuterius remontuojančio specialisto darbo diena, kiek daug išmanyti turi elektronikos prekių pardavėjas. O kaipgi atrodo programuotojo darbo diena? Dauguma žmonių puikiai žino, kad pagrindinių šių asmenų darbo įrankis yra kompiuteris. Tačiau, kokius veiksmus geba atlikti programuotojas? Kas yra programuotojas?

Jei siektume, į klausimą, kas yra programuotojas, atsakyti trumpai, tai turėtume sakyti, jog tai yra asmuo, kuris puikiai žino kompiuterio darbo ypatybes bei metodus. Tačiau, jei siektume pateikti platesnę sąvoką, kad būtų užtikrintas geresnis suvokimas apie šią specialybę, turėtume aptarti ir daugiau akcentų. Siekiant geriau suprasti, kas yra programuotojas ir ką jis veikia, visų pirma reikia pastebėti, kad būtent šis darbas reikalauja ypač daug galvojimo, loginio mąstymo. Būtent šios srities specialistams, tenka ieškoti atsakymų į klausimus, kaip IT sprendimai galėtų būti pasitelkiami žmonijos problemų sprendimui bei aukštesnės gyvenimo kokybės užtikrinimui. Kitais žodžiais tariant, galima sakyti, kad būtent šie specialistai rašo kodus, kurie padeda sukurti įvairias interneto svetaines, programėles ar sistemas.

Programuotojai mokosi programavimo kalbas, kuria bei testuoja IT projektus, užsiima idėjų paieška, sprendimų paieška, vizualizuoja idėjas. Tačiau ir tai – dar ne viskas: verta akcentuoti, kad kai kurie IT projektai šiandien yra labai didelės apimties, tad juos kuria ne vienas programuotojas, o ištisos šių specialistų komandos. Taigi, nemažą darbo laiko dalį užima ir susitikimai su kitais komandos nariais, numatomų atlikti ar jau atliktų užduočių aptarimas. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad IT pasaulis nuolat keičiasi, todėl  programuotojas yra tas žmogus, kuris turi būti nuolat pasirengęs mokytis naujų dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *