Ar programuotojams svarbus teksto rinkimo greitis?

Programuotojai yra žmonės, kurie praleidžia labai daug laiko prie kompiuterio, dažnai užsibūdami viršvalandžius ir naktis/savaitgalius. Turint omenyje, kad jiems tenka parašyti tūkstančius eilučių programinio kodo, logiška būtų manyti, kad geras programuotojas būtinai turi mokėti greitai rinkti tekstą. Bet ar taip iš tikrųjų yra, ar tai tikrai būtina?


Prieš rašant, daug svarbiau pagalvoti

Kažkada Bill Gates yra pasakęs: „Matuoti programinio kodo kokybę pagal eilučių skaičių yra tas pats, kas matuoti orlaivio kokybę pagal jo svorį“. Ir gražiausi programiniai sprendimai dažniausiai būna ne tie, kurie turi sudėtingą struktūrą ir daug prirašyto teksto, o kaip tik atvirkščiai – dažnai, kuo trumpiau tu sugebi užrašyti algoritmą ar funkciją, tuo esi geresnis specialistas (nors, be abejo, ne visada). Programavimo procese pats kodo rašymas turi užimti ne daugiau negu pusę viso laiko, o realybėje jis būna daug mažesnis už šį rodiklį, daug daugiau laiko atima galvojimas, planavimas, informacijos paieška ir darbas su popieriumi bei pieštuku. Ir, mano nuomone, taip ir turi būti! Gal patarlė „septynis kartus pamatuok – kartą pjauk“ čia ne visai tinka, bet manau, kad bent jau nereikia stengtis rašyti kuo daugiau kodo, nuo to nebūtinai kokybė pagerės.

Programuotojai rašo vis mažiau kodo

Pažvelkite į šiuolaikinius IDE produktus. Visual Studio, Dreamweaver, Eclipse ir kiti – jie stengiasi, kad programavimas užimtų kuo mažiau laiko. Vienas iš tokių siekimų yra automatinis kodo generavimas. Ir šioje srityje nueita pakankamai toli – renkant tekstą, pagal žodžio pradžią sistema pasiūlo pabaigą, taip pat paruošiami visokiausi karkasai, šablonai ir paruoštukai, o taip pat galima ir pačiam susikurti įvairiausių taisyklių pagal tai, kokias kalbos konstrukcijas dažniausiai naudojate savo kode. Tai, be abejo, yra progreso ženklas, ir kuo mažiau laiko programuotojai sugaišta ties „standartinėmis“ kodo eilutėmis, tuo ilgiau užsiima realiu unikaliu funkcionalumu. Nors, kita vertus, būna smagu, kai tenka metus pasinaudoti viena iš mano aukščiau išvardintų sistemų ir tada vieną gražią dieną reikia staigiai parašyti keletą paprastų eilučių su Notepad, neturint po ranka interneto…

Per daug nenuskubėsite

Kiek tenka stebėti praktikoje, visi bent kiek labiau įgudę programuotojai spausdina beveik vienodu greičiu. Pamatavus teksto rinkimo greitį žodžiais per minutę, galima atrasti skirtumų, bet jie nebus dideli ir esminiai. Ką noriu pasakyti – kad su kompiuteriu dirbantys žmonės galiausiai patobulina savo teksto rinkimo greitį savaime, ir pasiekia sau tinkamą greitį. O toliau – kiek besitreniruotumėte su visokiais treniruokliais ir mini-žaidimukais, stebuklų nepadarysite. Gineso rekordas šioje srityje yra 150 žodžių per minutę (anglų kalba), bet ar tikrai tiek reikia? O turint omenyje, kad didėjant greičiui, didėja ir klaidų tikimybė, tai gal, kaip sakoma, svarbiau kokybė, o ne kiekis.

Apibendrinimas

Jeigu kalbėti trumpai, tai programuotojai – ne sekretorės. Jų teksto rinkimo greitis nėra esminis faktorius, nuo kurio priklauso darbo kokybė ar kuriamų produktų kokybė. Tad, jeigu esate programuotojo kelio pradžioje ir galvojate, kad jums reikėtų pasitempti teksto rinkimo srityje, tai patarčiau to nedaryti, šie įgūdžiai ateis su laiku savaime. Kita vertus, sudalyvauti kokiose teksto rinkimo varžybose ir pasirungti su draugais yra visai smagu.

Šaltinis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *