„Microsoft“ įsigijo AOL patentų už 1 milijardą dolerių

Bendrovė „Microsoft“ iš interneto kompanijos AOL už 1 milijardą dolerių įsigijo daugiau nei 800 patentų. Kai kurie patentai yra susiję su naršykle „Netscape Navigator“, kurios palaikymas nutrauktas 2008 metais. Be to, „Microsoft“ gavo teisę į buvusių ir esamų AOL padalinių technologijas – ICQ, „MapQuest“, „CompuServe“ ir „Advertising.com“.

Tokia didelė kaina, daugiau nei 1 milijonas dolerių už patentą, atspindi vaidmenį, kurį patentai atlieka šiandienos versle.

Pirkėjas paaiškėjo balandžio 5-ąją aukciono metu. Jame taip pat dalyvavo „Google“, „Amazon“, „Facebook“ ir „eBay“. Po sandorio įvykdymo AOL liks daugiau nei 300 patentų. AOL išsaugos licencijas į parduotus patentus.

„M-Cam“ duomenimis, „Microsoft“ turi teises į daugiau nei 20 tūkstančių patentų. Tai 4 kartus daugiau, nei turi „Apple“.

Paskelbus informaciją apie sandorį, AOL akcijos pabrango 43% ir dabar kainuoja 26,4 dolerio už akciją.

Parengė: redakcija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *