Tęsiame žadėtą straipsnių ciklą apie pasaulinę parodą „CeBIT 2011“, pasibaigusią praėjusį šeštadienį. Šį kartą pristatome vienos iš garsiausių IT sektoriaus pasaulio kompanijų – ASUS naujienas ir interviu su gamintojo vadovu Baltijos šalims Oleg Kistkin.
Trečiasis pagal dydį pasaulyje nešiojamų kompiuterių gamintojas ASUS, kaip ir daugelis kitų IT kompanijų, “karščiausias” savo gaminamos produkcijos naujoves pristatė praėjusią savaitę vykusioje parodoje “CeBIT 2011”.
Pagrindinės ASUS naujienos 2011 metais
Ne paslaptis, jog viena pagrindinių šiandieninio IT pasaulio ir vartotojiškos elektronikos tendencijų yra planšetiniai kompiuteriai. Atsiliepiant į šį vartotojų poreikį, ASUS parodoje pristatė keturis skirtingus planšetinių kompiuterių modelius.
Šalia jų taip pat pristatytos kitos technologiškai pažangios inovacijos – asmeniniams kompiuteriams valdyti kūno judesiais skirta technologija “WAVI Xtion”, nauja K serijos nešiojamųjų kompiuterių linija, atnaujinti pagrindinių kompiuterių plokščių modeliai bei platus kompiuterinių žaidimų mėgėjams skirtų aksesuarų asortimentas.

“Eee Pad Slider” išsiskiria tuo, jog turi ištraukiamą fizinę klaviatūrą – tiems, kas kompiuterį norėtų naudoti ir darbo reikalais, kai pageidautina turėti kuo patogesnę klaviatūrą (argumentuojama tuo, jog lietimui jautrus ekranas nėra pats patogiausias ar sparčiausias didelės apimties teksto įvesties būdas).
Tuo tarpu “Eee Pad Transformer” pasižymi savotiška moduline konstrukcija – prie šio planšetinio kompiuterio galima prijungti išplėtimo modulį, kuris kartu veikia ir kaip fizinė klaviatūra, ir kaip papildomas įrenginio akumuliatorius, užtikrinantis iki 16 valandų autonominio veikimo trukmę.

ASUS šioje srityje išsiskiria tuo, jog ši kompanija pirmoji valdymo judesiais technologiją pritaikė asmeniniams kompiuteriams. Tai reiškia, jog dabar judesiais valdomus kompiuterinius žaidimus ir kitas šio principo pagrindu veikiančias programas galės naudoti ir bet kuris kompiuterio savininkas – nepriklausomai nuo to, ar kompiuteris stacionarus ar nešiojamas; tam pakaks tik įsigyti kompiuteriui skirtą “WAVI Xtion” priedą, o pageidaujantys matyti vaizdą didesniame ekrane, kompiuterį galės papildomai sujungti su bet kuriuo televizoriumi. Lieka tik sulaukti, kol tokie žaidimai ir programos bus pradėtos kurti didesniu mastu.
Kompiuteriams ir televizoriams su “WAVI Xtion” priedu sujungti naudojama belaidė 5GHz dažnio diapazone veikianti HDMI (WHDI) technologija, kuri ryšį užtikrina iki 25 metrų atstumu. Prietaisas taip pat turi dvi USB2.0 jungtis. Vartotojams jau dabar siūlomas “kompiuterinis fizinės mankštos treneris” – žaidimas “MayaFit Cardio Lite” ir nuotykinis lenktynių žaidimas “BeatBooster”, kuriame žaidėjai savo kūno judesiais turi vairuoti skriejančius lėktuvus.
Be to, ASUS programuotojai parengė programą “Xtion”, padedančią klaviatūros mygtukų komandas susieti su konkrečiais kūno judesiais ir taip žaisti bet kurį kitą kompiuterinį žaidimą. Programavimo entuziastams yra išleistas programų paketas “Xtion PRO Developer pack”, kuriuo jie galės adaptuoti savo pačių sukurtas programas naujajam nuotoliniam valdikliui.

Nauja “EFI BIOS” posistemė leidžia bazinių kompiuterio parametrų įvesčiai naudotis kompiuterio pele, o grafinė sąsaja yra gerokai intuityvesnė, lyginant su standartinėmis BIOS posistemėmis. Naujose plokštėse taip pat įdiegta “BT GO!” funkcija, kuri iš esmės yra savotiškas “Bluetooth” koncentratorius. Imtuvas integruotas pačioje plokštėje (t.y. nereikia papildomų išorinių adapterių), o vartotojai per jį gali prijungti iki 7 išorinių belaidžių įrenginių. Šis funkcionalumas įdiegtas visose “B3 revision” plokštėse.

“ROG Rampage III Black Edition” pagrindinė plokštė taip pat skirta žaidimų mėgėjams. Gaminys integruojamas su “Bigfoor Networks Killer E2100” platforma, kuri sugeba automatiškai atpažinti žaidimams skiriamą interneto ryšio srautą ir jam priskirti didžiausią prioritetą, taip sumažinant vėlinimą ir padidinant ryšio patikimumą.

Atnaujinta išskirtinio dizaino nešiojamųjų kompiuterių serija “Bamboo”, taip pat ultramobilūs U serijos kompiuteriai, kurių autonominio darbo laikas siekia iki 12 valandų, o svoris prasideda nuo maždaug 1,6kg (pvz. 13 colių ekraną turinčiam U36JC modeliui).
Naujieji ROG G serijos nešiojami kompiuteriai skirti žaidimų mėgėjams – juose integruoti naujausi “Core i5” ir “Core i7” mikroprocesorių modeliai ir našiausios “NVidia” vaizdo plokštės. Juose numatyta trimačio (3D) vaizdo išvestis per HDMI 1.4 jungtį į trimatį vaizdą palaikantį išorinį monitorių ar televizorių.

