Kaliniams duris į laisvę atvers žaidimas
Žaidimai
Penktadienis, 08 Sausis 2010 13:51
Kalėjimų departamentas skelbia konkursą sukurti žaidimą kaliniams, kurį nuteistieji žais prieš išeidami į laisvę. Žaidime „Mano kelias 2“ bus imituojamos gyvenimiškos situacijos, o nuo nuteistojo sprendimų priklausys, ar jis žaidime liks laisvėje, ar grįš į kalėjimą.

„Žaidime sukuriama situacija, kai kalinys lygtinai paleidžiamas iš įkalinimo įstaigos ir metus turi gyventi laisvėje, elgtis teisingai, kad vėl negrįžtų į įkalinimo įstaigą, taip pat jis turi užsidirbti pragyvenimui, susirasti gyvenamąją vietą“, – naujienų portalui 15min.lt sakė Kalėjimų departamento Socialinės reabilitacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Gintautas Klimavičius.

Žaidimo situacijos pritaikomos kiekvienam pagal charakteristikas: amžių, išsilavinimą, specialybę ir pan. Programa imituoja situacijas, į kurias jis galėtų pakliūti išėjęs į laisvę ir leidžia jam atlikti sprendimus: kur jis gyvens išėjęs į laisvę, kaip bendraus su draugais, bendradarbiais, socialiniais darbuotojais, policininkais ir t.t.

Tiesa, ne visada būtina elgtis „teisingai“. „Pavyzdžiui, draugas jį kviečia nelegaliai užsidirbti pinigų. Jis gali sutikti ir, tarkime, pirmą kartą jam pasiseka. Gali pasisekti ir antrą kartą, o gali būti sulaikytas ir grįžti į įkalinimo įstaigą. Be to, reikia užsidirbti pragyvenimui, bet neišsekti fiziškai ir psichologiškai. Jei visada elgsis kaip „angeliukas“, daug dirbs ir visada su viskuo sutiks, jis gali išsekti ir papulti į ligoninę“, – aiškino G.Klimavičius.

Pirmoji žaidimo „Mano kelias“ versija buvo sukurta dar 2005 metais, ir nors projektas baigėsi 2008 metais, kai kuriose Lietuvos įkalinimo įstaigose laikomi nuteistieji vis dar žaidžia šį žaidimą. Kadangi projektas buvo gerai įvertintas tiek tarptautiniu mastu, tiek pačių kalinių, nuspręsta jį pratęsti ir sukurti antrąją žaidimo versiją.

Pasak G.Klimavičiaus, pirmoji žaidimo versija buvo „primityvoka“, buvo daugiau rašytinio teksto, be to, jis buvo pritaikytas tik vienai kalinių grupei – vidutinio amžiaus vyrams. Antrojoje versijoje numatoma patobulinti grafinę aplinką, taip pat pritaikyti ją įvairaus amžiaus vyrams ir moterims. Iki šiol žaidimas buvo įdiegtas 5 įkalinimo įstaigose, antrąją versiją numatoma įdiegti 12-oje.

Kalėjimų departamentas jau paskelbė konkursą, kuriame numatyti reikalavimai žaidimui. Konkurso laimėtojas turėtų paaiškėti vasario pradžioje, o žaidimą numatoma sukurti iki metų vidurio. Konkurso vertė – apie 1,5 mln. Lt, jį pilnai finansuoja Europos Sąjunga.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kada atsirado kompiuteriniai žaidimai? (2021-12-03)

    Kompiuteriniai (PC) žaidimai yra virtualios realybės rūšis, kuri akimirksniu gali sukurti daugybę skirtingų potyrių. Jame gali būti adrenalino, jaudulio, džiaugsmo, liūdesio ir net ekstazės laimėjus mūšį ar išsprendus dešimto lygio galvosūkį. Sunku patikėti, kad žaidimus, kaip kadaise, daugelis vis dar laiko vaikų veikla. Nepaisant to, kompiuterinių žaidimų istoriją galima atsekti daugiau nei 50 metų. Grįžkime į praeitį, kad suprastume šios pramogos kilmę ir raidą.

  • Viskas, ką privalo žinoti „Pokemon Go“ gerbėjai (2016-08-09)

    Pastaruoju metu nieko nebestebina miesto aikštėse ir parkuose susibūrę žmonės. Retas kuris su nuostaba nužvelgia gatve bėgiojančius paauglius su telefonu rankose — juk tai normalu — visi gaudo pokemonus! „Pokemon Go“ — žaidimas užvaldęs visą pasaulį ir savo populiarumu pralenkęs net tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

  • Populiariausi 2016 metų kompiuteriniai žaidimai (2016-07-18)

    Kompiuteriniai žaidimai nuo amžių amžinųjų buvo ir yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kiekvienais metais kompiuterinių žaidimų mėgėjai renka geriausius ir mėgstamiausius žaidimus, dalinasi mintimis ir įžvalgomis apie jų realizaciją ir tobulintinus dalykus. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai.

  • „Minecraft“ keliasi į mokyklų klases (2016-01-21)

    Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

  • Windows XP nepalaikys Call of Duty: Black Ops II (2012-09-07)

    Šiandien žaidimų leidėjai, Activision, patvirtino, kad pirmojo asmens šaudyklės, Call of Duty: Black Ops II, PC versija nebus palaikoma Windows XP operacinėje sistemoje. Kompanija oficialioje žaidimo internetinėje svetainėje pasidalino minimaliais PC reikalavimais šiam žaidimui.

    Ten parašyta, kad Call of Duty: Black Ops II veiks tik Windows Vista arba naujesnėse operacinėse sistemose. taip yra todėl, kad Windows XP nepalaiko DirectX11 grafinės tvarkyklės, kurią naudoja patobulintas Black Ops II grafinis varikliukas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed