Samsung Galaxy Xcover
Gamintojas: Samsung
Modelio pavadinimas: Galaxy Xcover
Programinė įranga: Android 2.3.6
Išleidimo data: 2011 spalis
Kaina: nuo 879 Lt.
Autoriaus vertinimas:

Vartotojų
vertinimai:
Samsung Galaxy Xcover – tvirtas, tačiau ar spartus?
( 40 Balsai )

Ažvalga



Samsung Galaxy Xcover – vienas iš nedaugelio telefonų, kurie yra atsparūs dulkėms ir vandeniui. Tačiau dabartiniams vartotojams dažnai reikia, kad įrenginys būtų universalus ir atliktų kelias funkcijas, žinoma, atliktų jas kokybiškai. Taigi nutarėme išbandyti, ką Xcover gali atlikti kokybiškai.

Išvaizda

Telefono dizainas orientuotas į adrenalino fanatikus ir nuotykių ieškotojus, kurie laisvalaikiu mėgsta šokinėti, skraidyti ar lakstyti su telefonu kišenėje ir nenori taisyti jo kas kart jam iškritus ant betoninio grindinio. Galinė dalis – grublėta ir su specialiu užraktu, kuris ją tvirtą prispaudžia prie telefono. Šoninės kraštinės – guminės, tam, kad sugertų kuo daugiau smūgio jėgos ir apsaugoto telefono vidurius. Ekranas - Gorilla Glass, atsparus smūgiams ir įbrėžimams. Sensorinių klavišų buvo atsisakyti, vietoj jų – trys įprasti Android OS klavišai. Šonuose įtaisyti garso ir įjungimo klavišai. Tiek micro USB jungtis, tiek ir ausinių lizdas apsaugoti guminiais dangteliais. Kitaip pasakius – tai tikrai ne verslininko stiliaus telefonas.

Techniniai parametrai

Štai čia ir prasideda įdomybės. Procesorius – 800 mhz, vieno branduolio, 512 MB Ram (pasiekiama 316 MB, kiti rezervuoti OS), telefonas turi 165 MB vietos, iš kurių 140 buvo laisvi (be abejo yra lizdas microSD kortelei, kuri nepridedama prie telefono). Taigi telefonas neblizga savo parametrais, kinų Huawei U8800 PRO apžvelgtas anksčiau, jį tikrai smarkiai lenkia. Naudojant gyvą, judantį darbastalio paveikslėlį, kartais jausdavosi nedidelis telefono vėlavimas, dėl ko kaltas procesorius. Tačiau tai nėra prasčiausia techninė dalis telefone. Ekranas - 320 x 480 pikselio, 3.65 colio kokybe nesužavėjo, geriau įsižiūrėjus matėsi pikseliai, bei nukramtytos žuvyčių briaunos, kurios plaukiojo „gyvame“ darbastalio fone. Kamera 3.2 megapikselio su blykste – ganėtinai silpna, kaip išmaniajam telefonui, su apšvietimo svyravimais susitvarko geriau nei 5 megapikselių Huawei U8800 PRO, tačiau pati nuotraukos kokybė dažniausiai būna blogesnė.

Programinė įranga

Mūsų testuotame telefone buvo įdiegta Android 2.3.6 Gingerbread programinė įranga.  Esminiai jos skirtumai nuo 2.3.3 versijos: suderinamumo gerinimas Google Talk programai, pagerintas baterijos taupymas ir atnaujinta foto kameros programinė įranga. Tačiau iš esmės jokių didesnių pasikeitimų nuo 2.3.3 versijos nėra, o ir pats Samsung nieko naujo specifiško šiam telefono modeliui nesiūlo.

Pagrindiniai telefono privalumai

Svarbiausias jo privalumas – atsparumas. Samsung Galaxy Xcover atitinka sertifikato IP67 reikalavimus. Skaičius 6 reiškia, kad telefonas yra visiškai atsparus dulkėms ir jos jokiu būdų nepatenka į vidų. Skaičius 7 informuoja, kad  Xcover gali sėkmingai funkcionuoti panardintas  1 metro gylio vandenyje 30 minučių. Paskutinis punktas kelia papildomą klausimą, o kas jeigu telefonas įkrito į vandenį su atidengtu dangteliui ir prijungtomis ausinėmis? Tokiomis sąlygomis testuoti nedrįsome, bet pagundai paskandinti trumpam telefoną ir patikrinti ar jis bent jau atlaikytų netyčinį įkritimą neatsispyrėme. Derėtų paminėti ir puikią virtualią klaviatūrą ir patį ekrano lietimo jautrumą, teksto įvedimas nekėlė jokių problemų.

Trūkumai

1. Kol kas telefono kaina yra 879 Lt, už juos gaunate techniškai silpną išmanųjį telefoną, kuris yra atsparus smūgiams. Palyginimui: visais parametrais pranašesnis ZTE Blade kainuoja apie 500 Lt. Taigi didžiąją dalį iš 879 Lt išleidžiate vien dėl atsparumo vandeniui ir smūgiams. O tai automatiškai nukreipia Samsung Galaxy Xcover į labai siaurą vartotojų auditoriją, kurie pasiryžę aukoti funkcijas dėl maudymosi ežere kartu su telefonu.
2. Telefono pabudimas. Xcover kaip ir dauguma Samsung įrenginių pavėluotą sureaguoja į pabudinimo klavišą, telefono ekranas nušventi tik po maždaug 1 sekundės, kas kartais verčia abejoti, ar pavyko nuspausti mygtuką.
3. Jaučiamas telefono „stabdymas“, ypač naudojant „gyvą“ darbastalį  ir šešėlių efektus meniu punktams.
4. Tikrai prastos kokybės ekranas.
5. Be microSD kortelės fotokamera neleidžia fotografuoti, nors ir yra 140 MB laisvos vidinės telefono atminties.

Išvados

Šį kartą išvadas pateikti buvo ganėtinai lengva. Telefonas vertas dėmesio tik jei planuojate jį reguliariai skandinti ar svaidyti nuo stalo. Jeigu esate bent kiek apdairesnis ir prižiūrite savo daiktus, už tokią pinigų sumą galite gauti žymiai geresnius techninius parametrus turintį telefoną.

Galerija

 

 

 

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed