„Intel“ naujienos „CeBIT 2011“: nuo automatinio vartininko iki „Formulė 1“ simuliatoriaus (video)
Žaidimai
Pirmadienis, 14 kovas 2011 00:12
Praėjusią savaitę vykusioje tarptautinėje IT parodoje „BIT 2011“ kompanija „Intel“ savo paviljone įrengė tikrą žaidimų mėgėjų „rojų“ - norintys jėgas galėjo išmėginti mesdami iššūkį automatiniam futbolo vartininkui, o skaitmeninių pramogų fanai galėjo palenktyniauti susėdę į „Formulė 1“ simuliatorius.

Be abejo, visa pramogų įvairovė tuo nesibaigė - iš viso “Intel” kartu su aparatinės įrangos ir kompiuterių gamintojais “Alternate/Wave”, MEDION, MSI ir “MYSN Shenker Notebooks” šiam žaidimų “pasauliui” įrengti “CeBIT” patalpose skyrė net 10000 kvadratinių metrų plotą - tai yra daugiau nei pilno dydžio futbolo aikštelė. Parodos metu vien tik šiame plote veikė apie 200 aukščiausios klasės kompiuteriniams žaidimams pritaikytų kompiuterių.

Apie šias “Intel” iniciatyvas žiūrėkite tolesniame reportaže.


Įdomu tai, kad parodos metu taip pat buvo surengtas vadinamojo “elektroninio sporto” (angl. eSports) čempionato “Intel Extreme Masters” finalo pirmasis etapas. Čia kompiuterinių žaidimų čempionai iš Europos, Azijos ir Amerikos rungėsi tokiose “kategorijose” kaip “Counter-Strike”, “StarCraft 2” ir “Quake Live”. Šio čempionato bendras prizinis fondas sudarė 400000 JAV dolerių. Jau penktąjį kartą organizuojama lyga vertinama kaip vienas patraukliausių viso pasaulio profesionaliems žaidėjams skirtų renginių.

Čia taip pat įvyko “Intel GP Series” kompiuterinių lenktynių žaidimų finalas, kuriame susirungė 10 geriausių virtualių bolidų lenktynininkų iš Europos, Šiaurės Amerikos, Azijos ir Australijos. Prizinis šio elektroninių lenktynių finalo fondas sudarė 23000 JAV dolerių.

Renginį taip pat pagyvino neįprastas atrakcionas – robotizuotas vartininkas “RoboKeeper”. Bet kuris parodos dalyvis galėjo pabandyti įmušti įvartį į šio įrenginio saugomus vartus. Tačiau tą padaryti nebuvo taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Įrenginiui valdyti panaudotas kompanijos “Kontron” sukurtas įterptinis kompiuteris su integruotu “Intel” procesoriumi.

Automatinio vartininko valdymo algoritmas sukurtas Fraunhofer instituto “Material Flow and Logistics” padalinyje. Roboto akis atstoja dvi vaizdo kameros, galinčios fiksuoti iki 50 kadrų per sekundę. Iš pradžių kameras valdanti programa nustato kamuolio buvimo vietą ir tada seka jo skrydžio trajektoriją. Remiantis surinkta vaizdo medžiaga, programa apskaičiuoja tikėtiną kamuolio pataikymo vartų plote tašką, o priėmus sprendimą vartininkui-robotui sureaguoti prireikia vos 0,3 sekundės.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kada atsirado kompiuteriniai žaidimai? (2021-12-03)

    Kompiuteriniai (PC) žaidimai yra virtualios realybės rūšis, kuri akimirksniu gali sukurti daugybę skirtingų potyrių. Jame gali būti adrenalino, jaudulio, džiaugsmo, liūdesio ir net ekstazės laimėjus mūšį ar išsprendus dešimto lygio galvosūkį. Sunku patikėti, kad žaidimus, kaip kadaise, daugelis vis dar laiko vaikų veikla. Nepaisant to, kompiuterinių žaidimų istoriją galima atsekti daugiau nei 50 metų. Grįžkime į praeitį, kad suprastume šios pramogos kilmę ir raidą.

  • Viskas, ką privalo žinoti „Pokemon Go“ gerbėjai (2016-08-09)

    Pastaruoju metu nieko nebestebina miesto aikštėse ir parkuose susibūrę žmonės. Retas kuris su nuostaba nužvelgia gatve bėgiojančius paauglius su telefonu rankose — juk tai normalu — visi gaudo pokemonus! „Pokemon Go“ — žaidimas užvaldęs visą pasaulį ir savo populiarumu pralenkęs net tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

  • Populiariausi 2016 metų kompiuteriniai žaidimai (2016-07-18)

    Kompiuteriniai žaidimai nuo amžių amžinųjų buvo ir yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kiekvienais metais kompiuterinių žaidimų mėgėjai renka geriausius ir mėgstamiausius žaidimus, dalinasi mintimis ir įžvalgomis apie jų realizaciją ir tobulintinus dalykus. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai.

  • „Minecraft“ keliasi į mokyklų klases (2016-01-21)

    Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

  • Windows XP nepalaikys Call of Duty: Black Ops II (2012-09-07)

    Šiandien žaidimų leidėjai, Activision, patvirtino, kad pirmojo asmens šaudyklės, Call of Duty: Black Ops II, PC versija nebus palaikoma Windows XP operacinėje sistemoje. Kompanija oficialioje žaidimo internetinėje svetainėje pasidalino minimaliais PC reikalavimais šiam žaidimui.

    Ten parašyta, kad Call of Duty: Black Ops II veiks tik Windows Vista arba naujesnėse operacinėse sistemose. taip yra todėl, kad Windows XP nepalaiko DirectX11 grafinės tvarkyklės, kurią naudoja patobulintas Black Ops II grafinis varikliukas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed