„Facebook“ žaidimai, kuriuos dievina ir nekenčia milijonai
( 1 Balsas )
Pirmadienis, 15 kovas 2010 13:00
Socialinio interneto tinklo „Facebook“ žaidimų kai kas nemėgsta, tačiau kas dieną juos žaidžia milijonai žmonių visame pasaulyje, rašo Cnn.com.

Kiekvieną rytą milijonai ūkininkų iš viso pasaulio triūsia savo laukuose, o vakarais gangsterių grupuotės ir pokerio žaidėjai įsivelia į rizikingus žaidimus. Žinoma, tai nėra realu. Paprasti socialiniai žaidimai įtraukia milijonus žmonių ir keičia vaizdo žaidimų realybę, sako ekspertai.

Populiarių žaidimų „FarmVille“ ir „Mafia Wars“ kūrėjai neįtikėtu greitumu atsidūrė panašaus pobūdžio žaidimų sąrašo viršūnėje. Kompanijos „Zynga“ įkūrėjo Marko Pincuso nuomone, jų žaidimai pasiekė tokios sėkmės, nes buvo paprasti ir žmonės lengvai gali juos atidėti į šalį. „Tai tokie žaidimai, kuriuos gali žaisti konferencijų salėje“, – sako Princusas.

Žinoma, žaidimų kompanijos sėkmė visiškai priklauso nuo įspūdingo „Facebook“ pasisekimo. Šiandien šis socialinis tinklas turi apie 400 milijonų naudotojų. Iš jų 65 milijonai kas diena žaidžia „Zynga“ žaidimus, tokius kaip „FishVille“, „Vampires“, „Café World“, „YoVille“ ir „Zynga Poker“.

Populiariausias kompanijos „Zynga“ žaidimas – „FarmVille“. Jį kiekvieną mėnesį žaidžia apie 75 milijonai žmonių. Šis skaičius lygus žmonėms, žaidusiems „Tetrio“ žaidimą per visą jo egzistavimo laiką. Tris populiariausius žaidimus „FarmVille“, „Café World“ ir „FishVille“ daugiausiai žaidžia moterys, vidutiniškai 18-34 metų amžiaus.

Visi žaidimai yra padaryti pagal tą patį principą: žaidėjai pirmiausiai pradeda su paprasta ferma, akvariumu ar restoranu ir stengiasi jį padaryti gražesnį, geresnį ir didesnį. Kiti „Zynga“ žaidimai padaryti pagal paprastus ankstyvuosius stalo ir kortų žaidimus, pavyzdžiui, „Mafia Wars“. Šio žaidimo gudrybė, kad vieno žaidėjo veiksmai prisideda prie komandos rezultato. Pavyzdžiui, „FarmVille“ žaidėjai sodina virtualius javus ir kviečia draugus tapti jų kaimynais, tada jie siunčia vienas kitam dovanas ir padeda ūkininkauti. Šio žaidimo negalima laimėti, žaidėjai tiesiog mėgaujasi malonumu, statydami dideles, įdomias fermas, kurias gali parodyti savo draugams. „Ferma yra toks dalykas, kuris yra suprantamas ir žinomas visose kultūrose, abejoms lytims, įvairaus amžiaus žmonėms visame pasaulyje“, - sako M. Pincusas.

„Zynga“ žaidimai taip pat sulaukė ir kritikos. Kai kurie ekspertai tvirtina, kad kompanija kraunasi turtus, naudodamasi jau egzistuojančiais kitų kompanijų žaidimais. „Psycho Monkey LLC“, žaidimo „Mob Wars“ kūrėjai, padavė „Zynga“ į teismą, teigdami, kad „Mafia Wars“ yra nukopijuotas nuo jų žaidimo.

„Zynga“ taip pat buvo kritikuojama, nes suteikdavo žaidėjams premijų už tai, kad jie užsisakydavo kreditinių kortelių ar susikurdavo sąskaitas rėmėjų internetiniuose puslapiuose. Kai kurie puslapiai įrašydavo į kompiuterius parazitines programas.

M. Pincusas prisipažino, kad kompanija nebuvo pakankamai akyla pačioje darbo pradžioje, todėl taip galėjo atsitikti. „Kiekvieną kartą kai gauname nusiskundimų, problemas iš karto sutvarkome. Supratome, kad turime būti labai griežti.“

Dar vienos kritikos bangos sulaukė tai, kad „Facebook“ naudotojai mato kiekvieną jų draugų atnaujinimą, susijusį su socialiniais žaidimais. „Facebook“ netgi yra grupė pavadinimu; „Nenoriu daugiau žinoti apie jūsų fermas, žuvis, parkus ir mafiją!!!“. Šiuo metu grupei priklauso 5,2 milijonai narių.

 

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Kada atsirado kompiuteriniai žaidimai? (2021-12-03)

    Kompiuteriniai (PC) žaidimai yra virtualios realybės rūšis, kuri akimirksniu gali sukurti daugybę skirtingų potyrių. Jame gali būti adrenalino, jaudulio, džiaugsmo, liūdesio ir net ekstazės laimėjus mūšį ar išsprendus dešimto lygio galvosūkį. Sunku patikėti, kad žaidimus, kaip kadaise, daugelis vis dar laiko vaikų veikla. Nepaisant to, kompiuterinių žaidimų istoriją galima atsekti daugiau nei 50 metų. Grįžkime į praeitį, kad suprastume šios pramogos kilmę ir raidą.

  • Viskas, ką privalo žinoti „Pokemon Go“ gerbėjai (2016-08-09)

    Pastaruoju metu nieko nebestebina miesto aikštėse ir parkuose susibūrę žmonės. Retas kuris su nuostaba nužvelgia gatve bėgiojančius paauglius su telefonu rankose — juk tai normalu — visi gaudo pokemonus! „Pokemon Go“ — žaidimas užvaldęs visą pasaulį ir savo populiarumu pralenkęs net tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

  • Populiariausi 2016 metų kompiuteriniai žaidimai (2016-07-18)

    Kompiuteriniai žaidimai nuo amžių amžinųjų buvo ir yra vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kiekvienais metais kompiuterinių žaidimų mėgėjai renka geriausius ir mėgstamiausius žaidimus, dalinasi mintimis ir įžvalgomis apie jų realizaciją ir tobulintinus dalykus. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai.

  • „Minecraft“ keliasi į mokyklų klases (2016-01-21)

    Šią vasarą JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ pristatys specialų populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leis moksleiviams bei studentams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

  • Windows XP nepalaikys Call of Duty: Black Ops II (2012-09-07)

    Šiandien žaidimų leidėjai, Activision, patvirtino, kad pirmojo asmens šaudyklės, Call of Duty: Black Ops II, PC versija nebus palaikoma Windows XP operacinėje sistemoje. Kompanija oficialioje žaidimo internetinėje svetainėje pasidalino minimaliais PC reikalavimais šiam žaidimui.

    Ten parašyta, kad Call of Duty: Black Ops II veiks tik Windows Vista arba naujesnėse operacinėse sistemose. taip yra todėl, kad Windows XP nepalaiko DirectX11 grafinės tvarkyklės, kurią naudoja patobulintas Black Ops II grafinis varikliukas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed