Penki programuotojų tipai: kuriam priklausai tu?
Antradienis, 12 Spalis 2010 18:42
Internete atradau vieną labai įdomų straipsnį, kur tinklaraščio autorius Steven Benner iš savo patirties suklasifikuoja visus programuotojus į penkias kategorijas bei aprašo kiekvieną iš jų. Visai sutinku su jo suskirstymu, ir pateikiu tą penketuką jums - pasirinkite, kuris variantas jums arčiau širdies.

Tipas 1: "duct tape" programuotojas
Šis kodas gali būti nelabai gražus, bet, po velnių, jis veikia!

Kadangi žodis "duct tape" į lietuvių kalbą verčiamas kaip lipni juosta, tai arčiausiai tiesos turbūt būtų terminas "programuotojas-lopytojas". Šis vyrukas yra jūsų kompanijos pagrindas. Kai kažkas įvyksta ne taip, jis pataisys viską greitai ir taip, kad tai niekada daugiau nesusigadins. Be abejo, jam nerūpi, kaip tai atrodys, ar bus patogu naudoti ir pan., bet jis padarys savo darbą, negaišdamas laiko kalboms ir kitoms nesąmonėms. Geriausias būdas išnaudoti tokį žmogų – parodyti jam problemą ir pasitraukti iš kelio.

Tipas 2: programuotojas-perfekcionistas
Tu nori padaryti su mano kodu??

Šiam vyrukui nerūpi jūsų projekto terminai ar biudžetas, jie yra nesvarbūs, palyginus su tokia meno atšaka kaip programavimas. Kai jūs galiausiai gausite užbaigtą produktą, jūs neturėsite kito pasirinkimo, kaip tik pripažinti stulbinančią šlovę ir neprilygstamą grožį tobulai suformatuoto kodo, kuris yra toks efektyvus, kad jo bet koks redagavimas būtų laikomas šedevro suniokojimu. Šis programuotojas yra vienintelis kvalifikuotas dirbti su tokiu kodu.

Tipas 3: neprogramuojantis programuotojas
Aš programuotojas, po velnių. Aš nerašau kodo.

Jo pasaulis turi vienintelę paprastą tiesą: kodo rašymas yra blogis. Jei parašei kažką, tada padarei blogai. Kažkas kitas prieš tai jau yra tai padaręs, tad tiesiog panaudokime jų kodą. Jis jums įrodys, kiek kartų greitesnė yra tokia programavimo praktika, nepaisant to, kad tai užtruks tiek pat ilgai, ar netgi dar ilgiau, nei įprastai. Bet kai jūs įgyvendinsite projektą, jis susidarys tik iš 20 eilučių realaus kodo ir bus labai paprastai skaitomas. Jis gali būti nelabai greitas, nelabai efektyvus bei sunkiai palaikomas ateityje, bet bus realizuotas su mažiausiomis sąnaudomis.

Tipas 4: pusiau užbaigiantis darbą programuotojas
Ko tu iš manęs nori? Juk tai veikia, ar ne?

Vyrukas, kuriam mažai rūpi kokybė, tai yra kažkieno kito darbas. Jis padaro užduotą darbą greitai. Jums gali nepatikti jo darbas, kiti programuotojai jį visiškai sukritikuoja, bet kompanijos vadovybė ir klientai džiaugiasi dėl tų funkcijų. Nepaisant to, kiek skausmo jo parašytas kodas gali jums suteikti ateityje, jis tvarkosi su jūsų terminais ir klientų lūkesčiais, tad negalite iš jo darbo išsityčioti (kad ir kaip kartais norėtųsi).

Tipas 5: programuotojas-teoretikas
Na, tai variantas, bet iš praktikos galiu pasakyti, kad galima rasti geresnę alternatyvą.

Šis vyrukas daugiau suinteresuotas funkcijos įgyvendinimo galimybėmis, negu kokia konkrečiai funkcija turi būti įgyvendinta. Jis praleis 80 procentų savo laiko tiesiog žiūrėdamas į kompiuterį ir galvodamas apie būdą darbo atlikimui, 15 procentų – besiskųsdamas dėl artėjančių nesąmoningų laiko terminų, 4 procentus aiškindamas sau ir kitiems įvairius užduoties atlikimo būdus, ir tik 1 procentą skirs kodo rašymui. Kai gausite jo darbo rezultatus, su jais kartu visada seks frazė “jei turėčiau daugiau laiko, būčiau padaręs tai korektiškai ir teisingai”.


- - -

Taigi, kuriam programuotojų tipui priklausai? O gal išrasi kokį tipą, kurio čia nėra?

Straipsnio originalas: The 5 Types of Programmers

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed