Nauja grėsmė – „geležiniai“ „Trojos arkliai“
Įvairenybės
Pirmadienis, 05 Liepa 2010 14:04
USB jungties protokolo spragos kompiuterių vartotojų šnipais gali paversti kompiuterių klaviatūras, peles, kaupiklius ar bet kokius kitus techninius įrenginius.

Kanados karališkojo karo koledžo kompiuterių inžinieriai Johnas Clarkas, Sylvainas Leblancas ir Scottas Knightas nustatė, kad USB protokolo saugumo spragos sudaro galimybę įsilaužėliams naudotis nauja kompiuterinio šnipinėjimo priemone. Pasak jų, vogti informaciją ir kenkti gali ne tik programiniai „Trojos arkliai“, bet ir jais tapusios modifikuotos kompiuterių klaviatūros, pelės, internetinės vaizdo kameros ar iš pažiūros visiškai nekaltas per USB lizdą prie kompiuterio jungiamas puodelio šildytuvas. Gal būti, kad ne už kalnų laikai, kai, atėjęs į darbą, turėsi įsitikinti, kad prie jo prijungta ta pati klaviatūra, kuria dirbai vakar, praneša „New Scientist“.

Pasak kanadiečių, iki šiol „geležiniais“ „Trojos arkliais“ buvo vadinama kompiuterių techninė įranga su specialiai modifikuotomis mikroschemomis. Pavyzdžiui, turintys prieigą prie gamyklinių mikroschemų gali jas šiek tiek pakeisti, kad jas naudojantys įrenginiai po kurio laiko ar esant tam tikroms sąlygoms gali nustoti veikę. Pasak bendrovės „Rockwell Automation“ specialistų, pernai atskleidusių, kaip mikroschemas galima nesunkiai paversti „laiko bombomis“, toks sabotažo būdas kelia grėsmę elektroninėms oro erdvės kontrolės sistemoms, jėgainėms bei karinei infrastruktūrai.

Tačiau „ScienceDirect.com“ paskelbtame Kanados karališkojo koledžo specialistų tyrime konstatuojama, kad „geležiniai Trojos arkliai“ gali būti naudojami ir kitais tikslais. Jie tvirtina, kad lengviausias būdas juos įdiegti – pasinaudoti USB jungtimi.

Kanados inžinieriams pavyko sukurti USB klaviatūrą, kurioje esanti mikroschema leido sėkmingai vogti duomenis iš kompiuterio kietojo disko ir iškodavus juos persiųsti naudojant Morzės kodą (blyksinčiu šviesos diodu) ar koduojant menkai pastebimais garso plokšties išvedamais garsais. Žinoma, jie galėjo pasirinkti kur kas efektyvesnius duomenų perdavimo būdus, tarp jų ir elektroninį paštą, tačiau kanadiečiai siekė pademonstruoti patį principą – kad duomenis iš kompiuterio galima nepastebimai vogti per modifikuotą USB įrenginį.

„Mes įrodėme, kad bet koks USB įrenginys gali tapti „Trojos arkliu“, - pareiškė Johnas Clarke'as. Pasak jo, antivirusinė programinė įranga tokių „Trojos arklių“ net neieško – ji paprastai apsiriboja virusų paieška USB laikmenose.

„Šis tyrimas atveria daug skardinių su kirminais, – komentuodamas jo išvadas sakė Demokrito universiteto Graikijoje kompiuterijos moklsininkas Vasilios Katos. – USB įrenginiais dabar negalima pasitikėti – juos gali būti įdiegtos slaptos duomenų apdorojimo galimybės“.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed