Mokslo slėniuose atsiras Atviros prieigos centrai
Įvairenybės
Trečiadienis, 16 Birželis 2010 14:40

Mokslo, studijų ir verslo slėniuose įkurtos laboratorijos veiks kaip Atviros prieigos centrai (APC) – moderniausios įrangos telkiniai, kuriuose savo tyrimus galės atlikti mokslininkai, stažuotojai ir net studentai ar privataus sektoriaus vartotojai, pranešė Švietimo ir moklso ministerija.

Ji skelbia patvirtinusi APC valdymo reglamentą, nustatantį tvarkas ir sąlygas, keliamas jų valdytojams, ir galimybes būsimiems naudotojams. Reglamentas numato, kad centrai veiks kaip laboratorijos, įsteigtos už Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Lietuvos biudžeto lėšas.


Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, atviros prieigos centrai – tai didelis langas į glaudų mokslo ir verslo, privataus ir viešo sektoriaus bendradarbiavimą. Jos teigimu, ES finansavimą, skiriamą mokslinių tyrimų plėtrai, buvo nutarta sutelkti keliuose taškuose, o ne išdalyti po atskiras institucijas. „Moderniausia tyrinėjimų įranga, prietaisais ir medžiagomis aprūpinti centrai už atitinkamą mokestį bus prienami plačiam kvalifikuotų tyrėjų ratui iš Lietuvos ir kitų šalių“, - tvirtino N. Putinaitė.

Pasak viceministrės, centrai sudarys sąlygas susitikti įvairiose srityse ir projektuose dirbantiems Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkams, į tyrimus besigilinantiems studentams ir verslo įmonėse dirbantiems tyrėjams.
Atviros prieigos centrus planuojama  steigti „Saulėtekio“ ir „Santaros“ slėniuose Vilniuje, „Santakos“ ir „Nemuno“ – Kaune, bei  Klaipėdos Jūriniame slėnyje, kuriuose bus vykdomi mokslo darbai biomedicinos ir biotechnologijos, medžiagų mokslo, fizikinių ir cheminių technologijų, inžinerijos ir informacinių technologijų, gamtos išteklių ir žemės ūkio mokslų srityse.

Norintys naudotis centro įranga turės pateikti paraišką su planuojamo vykdyti mokslinio tyrimo ar eksperimento aprašymu, nurodyti tyrėjo kvalifikaciją ir reikalingą įrangą, medžiagas ir kur bus panaudoti gauti rezultatai.

Pateiktos paraiškos bus vertinamos atsižvelgus, ar APC galima įvykdyti mokslinio tyrimo, eksperimento keliamus uždavinius, ar pakankama tyrėjų mokslinė kompetencija, techninis pasirengimas savarankiškai naudotis centro resursais, ar reikalinga centro darbuotojų pagalba.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų, lėšos, gautos už įrangos naudojimą, bus naudojamos centro infrastruktūros atnaujinimui, plėtrai, medžiagų bei priemonių įsigijimui, taip pat centro personalo, kvalifikacijos kėlimui, atlyginimui bei kitoms išlaidoms, tiesiogiai susijusioms su centro veikla.

Numatoma sukurti specialų APC registrą, kuriame bus suregistruota turima ir atviros prieigos būdu naudotina tyrimų įranga. Planuojama, kad pirmieji  APC  pradės veikti  ne vėliau kaip  2011 metų pradžioje.
Atviros prieigos centrų valdymo reglamentą galima rasti ministerijos tinklalapyje, teigiama pranešime.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed