10 sunkiausių internete padarytų nusikaltimų pagal „CNet“ versiją (I dalis) |
Įvairenybės |
Trečiadienis, 25 Lapkritis 2009 01:47 |
Kibernetinių nusikaltėlių fantazija ir galimybės neturi ribų. „CNet“ sudarė didžiausių online nusikaltimų dešimtuką. Šioje straipsnio dalyje apžvelgsime paskutines penkias vietas.
10. Banko trojanas – 300 tūkstančių eurų Šių metų rudenį šimtai Vokietijos bankų indėlininkų buvo šokiruoti, pamatę tuščias savo sąskaitas. Jie tapo banko trojano „URLzone“ aukomis. Specialistų vertinimu, šio viruso veiklos pasekme tapo 300 tūkstančių eurų dingimas iš vokiečių banko sąskaitų. Viruso apkrėstuose tinklapiuose apsilankė daugiau kaip 90 tūkstančių žmonių. Specialistai mano, kad trojano valdymas vykdomas iš Ukrainos teritorijos.
9. „Ginko“ banko bankrotas virtualiame „Second Life“ pasaulyje – 440 tūkstančių svarų Apie 18 tūkstančių žmonių prarado apie pusę milijono svarų dėl virtualaus „Ginko“ banko bankroto. Iki bankroto banke buvo saugoma apie 700 tūkstančių online pasaulio gyventojų dolerių. Oficialia bankroto priežastimi tapo masinis pinigų atsiėmimas iš „Ginko“ sąskaitų, kuris įvyko dėl azartinių žaidimų uždraudimo „Second Life“ pasaulyje. Per savaitę virtualus bankas bankrutavo, o tie, kas nespėjo atsiimti savo pinigų, juos prarado. Specialistai įtaria, kad tai buvo suplanuota akcija. 8. Pinigų plovimas per „iTunes“ – 750 tūkstančių dolerių Nusikaltėlių grupė įrašė 19 kompozicijų ir patalpino jas pardavimui į „Apple iTunes Store“ ir „Amazon“ online parduotuves. Nusipirkę šiuos kūrinius akimirksniu prarasdavo kreditinių kortelių numerius. Po to iš jų buvo pavogta 750 tūkstančių dolerių. 7. „Nordea“ banko fišingo ataka – 1,1 milijono dolerių Nusikalteliai pavogė daugiau kaip milijoną dolerių (arba 8 milijonus Švedijos kronų) klasikinės fišingo atakos metu. „Nordea“ banko klientai gavo elektroninius laiškus, parašytus administracijos vardu, kuriuose buvo rekomenduojama įdiegti specialią programą, esą apsaugančią klientus nuo spamo ir interneto atakų. 250 žmonių šią programą įsidiegė ir prarado savo pinigus. Į kompiuterius pateko prisijungimo duomenis renkantis trojanas. Banko savininkai šiuo nusikaltimu įtaria rusų hakerius. 6. „Citibank“ ataka – 2 milijonai dolerių Nusikalteliai „nulaužė“ bankomatus ir gavo prieigą prie klientų PIN kodų. Kodų vagystės vyko daugiau kaip pusmetį. Tikslus pavogtų kodų kiekis iki šiol nežinomas. Nusikaltėliams pavyko pagrobti daugiau kaip 2 milijonus dolerių. Įtariamieji Jurijus Rakuščinec, Ivanas Bilce ir Angelina Kitajeva suimti 2008 metų kovą. Parengė: redakcija Šaltinis: CNet |
Susijusios naujienos: |
---|
|