10 sunkiausių internete padarytų nusikaltimų pagal „CNet“ versiją (I dalis)
Įvairenybės
Trečiadienis, 25 Lapkritis 2009 01:47
Kibernetinių nusikaltėlių fantazija ir galimybės neturi ribų. „CNet“ sudarė didžiausių online nusikaltimų dešimtuką. Šioje straipsnio dalyje apžvelgsime paskutines penkias vietas.

10. Banko trojanas – 300 tūkstančių eurų

Šių metų rudenį šimtai Vokietijos bankų indėlininkų buvo šokiruoti, pamatę tuščias savo sąskaitas. Jie tapo banko trojano „URLzone“ aukomis. Specialistų vertinimu, šio viruso veiklos pasekme tapo 300 tūkstančių eurų dingimas iš vokiečių banko sąskaitų.
Viruso apkrėstuose tinklapiuose apsilankė daugiau kaip 90 tūkstančių žmonių. Specialistai mano, kad trojano valdymas vykdomas iš Ukrainos teritorijos.

9. „Ginko“ banko bankrotas virtualiame „Second Life“ pasaulyje – 440 tūkstančių svarų

Apie 18 tūkstančių žmonių prarado apie pusę milijono svarų dėl virtualaus „Ginko“ banko bankroto. Iki bankroto banke buvo saugoma apie 700 tūkstančių online pasaulio gyventojų dolerių.

Oficialia bankroto priežastimi tapo masinis pinigų atsiėmimas iš „Ginko“ sąskaitų, kuris įvyko dėl azartinių žaidimų uždraudimo „Second Life“ pasaulyje. Per savaitę virtualus bankas bankrutavo, o tie, kas nespėjo atsiimti savo pinigų, juos prarado. Specialistai įtaria, kad tai buvo suplanuota akcija.

8. Pinigų plovimas per „iTunes“ – 750 tūkstančių dolerių

Nusikaltėlių grupė įrašė 19 kompozicijų ir patalpino jas pardavimui į „Apple iTunes Store“ ir „Amazon“ online parduotuves. Nusipirkę šiuos kūrinius akimirksniu prarasdavo kreditinių kortelių numerius. Po to iš jų buvo pavogta 750 tūkstančių dolerių.

7. „Nordea“ banko fišingo ataka – 1,1 milijono dolerių

Nusikalteliai pavogė daugiau kaip milijoną dolerių (arba 8 milijonus Švedijos kronų) klasikinės fišingo atakos metu. „Nordea“ banko klientai gavo elektroninius laiškus, parašytus administracijos vardu, kuriuose buvo rekomenduojama įdiegti specialią programą, esą apsaugančią klientus nuo spamo ir interneto atakų. 250 žmonių šią programą įsidiegė ir prarado savo pinigus. Į kompiuterius pateko prisijungimo duomenis renkantis trojanas. Banko savininkai šiuo nusikaltimu įtaria rusų hakerius.

6. „Citibank“ ataka – 2 milijonai dolerių

Nusikalteliai „nulaužė“ bankomatus ir gavo prieigą prie klientų PIN kodų. Kodų vagystės vyko daugiau kaip pusmetį. Tikslus pavogtų kodų kiekis iki šiol nežinomas. Nusikaltėliams pavyko pagrobti daugiau kaip 2 milijonus dolerių. Įtariamieji Jurijus Rakuščinec, Ivanas Bilce ir Angelina Kitajeva suimti 2008 metų kovą.

Parengė: redakcija
Šaltinis: CNet
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed