VRM ir KTU bendradarbiaus elektroninės informacijos saugos srityje
Įvairenybės
Trečiadienis, 29 Vasaris 2012 12:00

Vasario 24 d. vidaus reikalų viceministras Gintaras S. Vyšniauskas ir Informatikos ir ryšių departamento (IRD) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktorius Gintaras Čiurlionis susitiko su Kauno technologijos universiteto (KTU) delegacija. VRM vykusio susitikimo metu buvo aptarti aktualūs elektroninės informacijos saugos ir kibernetinio saugumo klausimai bei bendradarbiavimo galimybės šioje srityje.

KTU delegacijai atstovavo rektorius prof. habil. dr. Petras Baršauskas ir KTU Informacinių technologijų plėtros instituto (ITPI) atstovai – direktorius prof. habil. dr. Rimantas Šeinauskas, Kompiuterių tinklų centro Tinklų valdymo skyriaus vedėjas Marius Urkis ir Kompiuterių tinklų centro Interneto paslaugų skyriaus vedėja Daiva Tamulionienė. Susitikime taip pat dalyvavo VRM Elektroninės valdžios politikos skyriaus ir IRD prie VRM Saugos skyriaus atstovai.

„Kibernetinis saugumas šiuo metu yra ypač svarbi ir dėmesio reikalaujanti sritis – elektroninė erdvė tampa vis labiau pažeidžiama. Reikalinga efektyvi gynybos sistema, kurią sukurti galime tik bendradarbiaudami, sutelkdami bendras už šią sritį atsakingų valstybės institucijų, akademinės bendruomenės atstovų bei ekspertų pajėgas“, – sakė viceministras Gintaras S. Vyšniauskas.

KTU rektorius P. Baršauskas pasidžiaugė, kad pastaruoju metu valstybės ir mokslo institucijų tarpusavio bendradarbiavimas informacinių technologijų srityje tampa vis aktyvesnis. „Esame pasiruošę bendradarbiauti tiek dalyvaujant bendruose projektuose, tiek teikiant ekspertines konsultacijas ir stengsimės, kad šis bendradarbiavimas būtų efektyvus“, – sakė P. Baršauskas.

IRD direktorius G. Čiurlionis svečiams pristatė pagrindines Elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 metais programos (Programa) įgyvendinimo kryptis. Pasak G. Čiurlionio, vieni svarbiausių uždavinių šiuo metu yra atlikti valstybės, kritinės infrastruktūros ir viešųjų paslaugų sektorių analizę ir sukurti jų saugos atitikties vertinimo sistemą – tam labai reikalingas ir mokslo institucijų indėlis.

Buvo sutarta, kad KTU deleguos savo kompetetingus atstovus į konsultacinę tarybą, kurią numatoma steigti pagal Programą. Ši taryba, apjungsianti valstybės institucijų ir akademinės bendruomenės atstovus, veiks kaip ekspertinė struktūra, greta Elektroninės informacijos saugos koordinavimo komisijos.

Susitikimo metu taip pat buvo pristatytas IRD parengtas Valstybės informacinių išteklių atitikties elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) reikalavimams stebėsenos sistemos (ARSIS) sukūrimo projektas. Šia sistema siekiama sudaryti sąlygas efektyviai valstybės informacinių išteklių saugos kontrolei ir valdymui, pagerinti informacinių technologijų saugos atitikties ir rizikos vertinimų kokybę, sumažinti galimybes kilti elektroninės informacijos saugos incidentams dėl neatitikimo elektroninės informacijos saugos reikalavimams. Vasario 23 d. Elektroninės informacijos saugos koordinavimo komisija pritarė šios sistemos nuostatų projektui bei siūlomam veiklos modeliui – projektas bus įgyvendinamas 2012–2013 m.

KTU ITPI atstovai susitikimo metu pristatė pagrindines veiklas, plėtojant Lietuvos mokslo ir studijų institucijų kompiuterių tinklą LITNET, kuris yra europinio akademinio tinklo dalis. ITPI direktorius Rimantas Šeinauskas pastebėjo, kad prieš dvi savaites patvirtintoje LITNET tinklo 2012–2016 m. veiklos užtikrinimo ir plėtros programoje „LITNET-3“ daug dėmesio skirta kibernetiniam saugumui, taip pat yra numatyta, kaip LITNET prisidės prie Programos įgyvendinimo.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed