Lietuvos mokyklose siūloma įvesti biometrinę mokinių kontrolę
Įvairenybės
Antradienis, 13 Rugsėjis 2011 17:50

Švietimo informacinių technologijų centras pradeda kurti mokyklos nelankančių vaikų registrą, kuris, tikimasi, leis sužinoti realią padėtį šioje srityje.

Tokių mokinių Lietuvoje gali būti nuo keliasdešimties iki kelių tūkstančių, tačiau niekas negali atsakyti, kiek tiksliai mokinių rugsėjį neatėjo į mokyklas, sakoma IT bendrovės „DPA Lietuva“ pranešime.

„Kai išgirdau, kad niekaip nenustatoma, kiek mokinių šiemet neateis į mokyklas, labai nustebau. Visų pirma, nuostabą kelia, jog iki šiol neturime vieningos mokinių registro bazės, juk IT požiūriu tokią bazę nesudėtinga sukurti“,  pranešime cituojamas „DPA Lietuva“ vadovas Laurynas Truncė. Anot jo, vieninga duomenų bazė – tai pirmas žingsnis optimizuojant mokyklų valdymo sistemą, nes neturint vieningos bazės neįmanoma efektyviai paskirstyti ir turimus resursus.

Antras žingsnis suskaičiavus, kiek mokinių yra Lietuvos švietimo sistemoje – lankomumo kontrolė, sakoma pranešime. „Pavyzdžiui, kai kurie ekspertai teigia, kad pačios švietimo įstaigos nėra suinteresuotos skelbti, kad vaikai nelanko mokyklos, nes gali prarasti mokinio krepšelį arba bus priverstos pačios ieškoti dingusio mokinio. Todėl mes turime pašalinti subjektyvius faktorius ir kaip įmanoma padėti pačiai mokyklai“, – teigia „DPA Lietuva“ vadovas.

Jo įsitikinimu tai nesunkiai išsprendžiama pasitelkus IT. „Tokia situacija nėra nauja ir Vakaruose dažnai sprendžiama pasitelkiant biometriją. Ji leidžia identifikuoti asmenį nuskaitant jo piršto anspaudą, akių rainelę ar net visą veidą. Pritaikius biometrijos sprendimus švietimo įstaigose, moksleiviai ateidami į mokyklą turėtų užsiregistruoti, o išeidami išsiregistruoti. Taip galima būtų kontroliuoti mokinių lankomumą, o visi duomenys būtų centralizuotai kaupiami sukurtoje mokinių bazėje“, – pasakoja L. Truncė. „DPA Lietuva“ vadovo teigimu, šiuos duomenis galėtų matyti ir socialinės tarnybos bei kitos mokinių lankomumu suinteresuotos institucijos.

Nors kai kas dar mano, kad biometrija paremti sprendimai nėra saugūs, L. Truncės įsitikinimu tokios kalbos neturi pagrindo. „Vis dar gajus mitas neva skenuojant piršto antspaudą padaroma jo nuotrauka ir vėliau galima turimą atvaizdą panaudoti piktiems kėslams. Tai netiesa. Nuskaitomi tik tam tikri piršto anspaudo taškai ir jie užkoduojami. Bandant juos atkuoduoti tikrai nepamatysite piršto anspaudo, – sakė „DPA Lietuva“ vadovas. Jo įsitikinimu šis sprendimas ne tik technologiškai saugus, bet ir apsaugo pačius vaikus nuo piktavalių mokyklose. „Juk akivaizdu, jog kontroliuodami asmenis, kurie patenka į mokyklas sumažinsime nusikaltimų grėsmę bei apsaugosime savo vaikus nuo galimų negandų“, – pabrėžė L. Truncė.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed