„Koobface“ virusą sukūrė įsilaužėliai iš Rusijos
Virusai
Pirmadienis, 23 Sausis 2012 00:26

IT ekspertui ir tinklaraštininkui iš Vokietijos Janui Drömeriui pavyko demaskuoti per „Facebook“ ir kitus socialinius tinklus platinto viruso „Koobface“ kūrėjus, pranešė „The New York Times“. Pasinaudoję šio viruso galimybėmis įsilaužėliai apgaule pasisavino milijonus dolerių, sakoma pranešime.

Paaiškėjo, kad „Koobface“ (tai „Facebook“ pavadinimo anagrama) kūrėjai – „Ali Baba & 4“ pasivadinusios grupuotės iš Sankt Peterburgo (Rusija) nariai A. Korotčenko, S. Avdeiko, S. Poliščiukas, R. Korutbašas ir A. Koltyševas.  Nepaisant to, kad šie asmenys identifikuoti, jie iki šiol yra laisvėje, nes Rusijos ir Vakarų valstybių teisėsaugos tarnybų bendradarbiavimas stringa dėl įvairių teisinio pobūdžio kliūčių.



J. Drömeris „Ali Baba & 4“ pėdsakus aptiko dar 2010 m. vasarį, nes įsilaužėliai padarė klaidą, ir tinklaraštininkas rado šių asmenų duomenis atviruose Rusijos informacijos šaltiniuose. Visą surinktą informaciją, įskaitant šių asmenų pavardes, adresus ir telefonus,  J. Drömeris  perdavė Vokietijos ir JAV teisėsaugos pareigūnams.

Reklamines nuorodas socialiniuose tinkluose platinęs „Koobface“ grupuotei uždirbdavo iki 2 mln. dolerių per metus. Socialinių tinklų vartotojai, spustelėję ant nuorodos, pavyzdžiui, raginančios pasižiūrėti, kokie juokingi jie atrodo šioje nuotraukoje, į savo kompiuterius patys to nežinodami parsisiųsdavo „Java“ programėlę, nukreipiančią jų interneto naršyklę į tinklalapius su netikromis antivirusinėmis programomis, reikalaujančiomis susimokėti už kompiuterio išvalymą nuo tariamų virusų.

„Kasperskio laboratorijos“ duomenimis, „Koobface“ „botnete“, iš viruso užkrėstų ir perimtų kompiuterių sudarytame tinkle, 2010 m. buvo nuo 400 000 iki 800 000  kompiuterių iš viso pasaulio šalių. 2010 m. lapkritį trys šį „botnetą“ valdantys serveriai buvo aptikti britų policijos, nuo to laiko „Koobface“ aktyvumas pradėjo mažėti.

Šaltinis: 

 

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed