Į Lietuvą atvyksta geriausios „Windows Phone“ programėlės kūrėjas |
Įvairenybės |
Ketvirtadienis, 08 Lapkritis 2012 11:42 |
Šį savaitgalį, lapkričio 9-11 dienomis vyksiančiose mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ geriausiai „Windows Phone“ vartotojų vertinamos programėlės kūrėjas ir „Skype“ programuotojas Gergely Orosz pasidalins savo sėkminga patirtimi. Pranešėjas pristatys kokteilių receptų programėlės „Cocktail Flow“ kūrimo istoriją ir patars renginio dalyviams, kaip geriau išnaudoti „Windows Phone“ platformos privalumus.
„Jei dabar nuspręsčiau kurti visiškai naują programėlę, pirmiausia ją kurčiau „Windows Phone“ operacinei sistemai. Su savo komanda esame sukūrę programėlių beveik visoms išmaniųjų telefonų sistemoms, tačiau naujam produktui rinktumėmės „Windows Phone“. Ši rinka kol kas yra neperpildyta, o programavimo įrankiai yra ko gero patogiausi tarp mobiliųjų operacinių sistemų, todėl „Windows Phone“ programėles reikėtų kurti kuo greičiau“, - sakė Gergely Orosz.
„Windows Phone“ – tai palyginti nauja operacinė sistema, todėl šiuo metu joje yra palyginti daug neužpildytų programėlių nišų. „Paskutinis sistemos atnaujinimas atveria didžiules galimybes pasiekti itin platų vartotojų ratą, todėl programuotojai turėtų pasinaudoti galimybe ir vieni pirmųjų pradėti kurti „Windows Phone“ programėles“, - sakė G. Orosz.
Sėkmingos programėlės receptas
G. Orosz „Windows Phone“ programėles pradėjo kurti nuo pačios pirmosios sistemos gyvavimo dienos. Pirmoji jo sukurta programėlė „Cocktail Flow“ iškart susilaukė sėkmės ir ilgą laiką laikėsi geriausiai apmokamų programėlių šimtuke. Įkvėptas „Cocktail Flow“ sėkmės G. Orosz su komanda sukūrė dar keletą „Windows Phone“ programėlių, kurios kartu jau yra parsisiųstos daugiau nei 1,5 mln. kartų. Šis projektas taip pat tapo naudingas ir finansiškai.
Pasak G. Orosz, norint sukurti sėkmingą programėlę, svarbu suburti puikią komandą, pasižymėti išskirtiniu dizainu ir kūrybingu mąstymu. Programėlės išvaizda yra labai svarbi, nes turi patraukti vartotojo dėmesį per pirmąsias naudojimosi akimirkas. Vartotojui programėlė turi pasiūlyti kažką originalaus ir naudingo, o gera ir motyvuota programuotojų komanda turėtų šią idėja sėkmingai įgyvendinti.
Pristačius operacinę sistemą „Windows 8” programuotojams atsiveria daugiau galimybių
Per dvejus „Windows Phone“ gyvavimo metus programuotojai iš viso pasaulio šiai sistemai jau sukūrė 120 tūkst. aplikacijų. Šiuo metu „Windows Phone“ veikia 50 kalbų 191 šalyje. Programėlių parduotuvė kasdien pasipildo naujausiais žaidimais, produktyvumo aplikacijomis ir verslo įrankiais.
„Per dvejus metus „Windows Phone“ pavyko pasiekti daugiau nei per ta patį laikotarpį pasiekė kitos populiariausios išmaniųjų telefonų operacinės sistemos. Ką tik pasauliui pristatėme naująją „Windows 8“ operacinę sistemą, kuri pasieks tiek šiandieninius kompiuterius, tiek ir visiškai naujus įrenginius – planšetes, hibridinius ir lietimui jautrius nešiojamuosius kompiuterius. Šios naujovės atveria dar platesnes galimybes programuotojams,“ - sakė „Microsoft“ technologijų ekspertas Tautvydas Dagys.
Novatoriškų programėlių kūrėjams skiriamos piniginės premijos
Siekiant paskatinti pasaulio programuotojus kurti „Windows Phone“ mobiliąsias programėles šių metų pradžioje buvo pristatyta speciali programą „AppCampus“. Šios programos dalyviams skiriamos premijos nuo 20 iki 70 tūkstančių eurų. Sąlyginai paprastoms programėlėms, kurios veikia savarankiškai ir nereikalauja kitų tinklo paslaugų, „AppCampus“ gali skirti 20 tūkst. eurų premiją. Programėlės, kurios naudoja tinklo paslaugas, informaciją ar kitą turinį iš interneto, pretenduoja į 50 tūkst. eurų premiją. Didžiausią 70 tūkstančių eurų premiją gali gauti programėlės, kurios naudoja mobiliųjų internetą, analizuoja gautus duomenis ir vartotojams kuria unikalius patarimus ar pasiūlymus.
Į „AppCampus“ gali pretenduoti programuotojai, kurių sukurtos mobiliosios aplikacijos atitinka programos kokybės kriterijus. „AppCampus“ premijas gali gauti tik unikalios ir inovatyvios idėjos, kurios dar nebuvo įgyvendintos kitose išmaniųjų telefonų operacinėse sistemose. Be to, aplikacijos turi išnaudoti pagrindinius „Windows Phone“ operacinės sistemos privalumus, taip pat turėti potencialo toliau plėsti programėlių ekosistemą. Sukurtos programėlės taip pat turi išsiskirti elegantišku dizainu ir aukšta technine kokybe. |
Susijusios naujienos: |
---|
|