„WikiLeaks“ nominuotas 2011-ųjų Nobelio Taikos premijai
Įvairenybės
Antradienis, 08 Vasaris 2011 18:04
Galbūt to ir buvo galima tikėtis: skandalingasis interneto tinklaraštis „WikiLeaks“ nominuotas 2011 metų Nobelio Taikos premijai.

Norvegijos parlamento narys Snūrė Volenas (Snorre Valen) pareiškė, kad tinklalapis yra vertas Nobelio Taikos premijos, nes nusipelnė demokratijai ir žodžio laisvei. Prestižinio apdovanojimo nominantus skelbia Norvegijos Nobelio komitetas.

„Liu Siabao (Liu Xiabao) Taikos premija 2010-aisiais buvo apdovanotas už pastangas ginti žmogaus teises, demokratiją ir žodžio laisvę Kinijoje, - rašoma S.Voleno tinklaraštyje. – Tas pačias vertybes – tik ne vienos šalies, o viso pasaulio kontekste – gina ir „WikiLeaks“, be daugelio kitų dalykų, paviešinęs ir korupcijos, karo nusikaltimų bei kankinimų ir prievartos faktus.“

Nominanto statuso suteikimas Žulijano Asanžo (Julian Assange) projektui „WikiLeaks“ gali būti ne mažiau kontraversiškas ir skandalingas už patį „WikiLeaks“. Anot tomsguide.com, kai kurios įtakingos žiniasklaidos priemonės Ž.Asanžo portretą tapo negatyviomis spalvomis: vokiečių „Der Spiegel“ „WikiLeaks“ įkūrėją apibūdina kaip sunkaus charakterio žmogų, su kuriuo sudėtinga turėtų bendrų reikalų ir kuris nevengia žiniasklaidai grasinti teisiniu susidorojimu.

Žiniasklaidoje eskaluojami įvairiausi projekto „WikiLeaks“ aspektai. Neretai „WikiLeaks“ pristatomas kaip ypatingai slaptas projektas, kuris viešinamus dokumentus gavo neva padedant Kinijai.

2009-aisiais Ž.Asanžas buvo apdovanotas „Amnesty International Media“ premija už informacijos apie žudynes Kenijoje publikavimą. 2010-aisiais žurnalo „Time“ skaitytojai australą išrinko Metų Žmogumi.

Ž.Asanžui pateikti kaltinimai seksualiniu priekabiavimu – „WikiLeaks“ įkūrėjas šiuo metu namų arešto sąlygomis gyvena Londone, kur laukia teismo sprendimo dėl jo ekstradicijos Švedijos teisėsaugai. Nors Ž.Asanžas neigia kaltinimus ir vadina juos politiniu susidorojimu, ekspertai mano, kad tai mažina jo galimybes tapti Nobelio Taikos premijos laureatu.

Terminas siūlyti Nobelio premijos nominantus baigėsi vasario 1 d. Tačiau Nobelio komitetas, kurį sudaro penki asmenys, turi teisę papildyti nominantų sąrašą ir gali tai padaryti artimiausio – vasario 28-osios – susirinkimo metu. Nominantus Nobelio komitetui gali siūlyti tūkstančiai viso pasaulio žmonių, įskaitant parlamentų ir vyriausybių narius, universitetų rektorius ir profesorius, ankstesniuosius Nobelio premijos laureatus bei kitus asmenis.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed