Visuose automobiliuose bus montuojamos „juodosios dėžės“?
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 26 Gegužė 2011 15:07
Kas žino, galbūt ateis laikai, kai asmeninis automobilis patarinės ne tik taupesnio vairavimo, geresnio maršruto pasirinkimo, bet ir mitybos ar net sveikatos klausimais. O kol kas bus apsiribota dėmesiu vairavimo įgūdžiams ir įpročiams. Štai Jungtinėse Valstijose ketinama įvesti tvarką, pagal kurią kiekviename automobilyje bus įrengta vairavimo parametrus įrašinėjanti „juodoji dėžė“ – tam, kad po autoįvykio būtų galima išsiaiškinti kai kurias aplinkybes. Kad ir, pavyzdžiui, kokiu greičiu buvo važiuojama. Ir kokiais greičiais važinėjama apskritai.

Duomenų kaupimo įrenginiai, kurių paskirtis – analogiška lėktuvuose montuojamų „juodosioms dėžėms“, fiksuotų vairuotojo veiksmus. Jose kaupiami duomenys turėtų padėti išsiaiškinti, kaip buvo vairuojama iki susidūrimo. Žinoma, atjungti/ išjungti šį įrenginį nebus galima, o ir vairuotojai apie jį žinos nedaug. Tikimasi, kad tokie duomenys sudarytų galimybę lengviau išsiaiškinti, kas yra avarijos kaltininkas, kodėl ir kaip susidarė avarinė situacija. Tokiu būdu mažėtų ir avarijos liudininkų būtinybė.

Daugelyje automobilių su oro saugos pagalvėmis ir kitomis sistemomis elektroniniai duomenų fiksatoriai jau įdiegti. Tiesa, kol kas nėra įstatyminio pagrindo, kaip ir kada tie duomenys gali būti naudojami. Kai kuriose JAV valstijose „juodųjų dėžių“ duomenis leidžiama naudoti teisme, kitose – ne.

Tinklaraštyje „Autopia“ pranešama, jog bendrovė „General Motors“ ja dabar turi galimybę kaupti didžiąją dalį informacijos apie vairavimo poelgius (pavyzdžiui, ar vairuotojas įjungia posūkio signalus, ar segi saugos diržą ir pan.). Bendrovė šiuos duomenis gali naudoti saugumo sistemų tobulinimui, tačiau tokia informacija neabejotinai galėtų būti teikiama ir draudimo bendrovėms. Arba naudojama atitinkamų žinybų, nustatinėjančių, kas yra kaltas dėl autoįvykio.

Ko gero, nesunku „juodąsias dėžes“ patobulinti ir taip, kad jos fiksuotų, ar vairuotojas buvo blaškomas mobiliojo telefono skambučių ir, kas ypač svarbu, kokiu greičiu buvo važiuojama.

Reikia konkretaus pavyzdžio? 2002 m. rugpjūčio 17 d. Floridoje (JAV) žuvo dvi nė dvidešimties nesulaukusios merginos, į kurių automobilį, atbuline eiga išvažiuojantį iš kiemo, įsirėžė tūlo Edvino Matošo (Edwin Matos) vairuojamas „Pontiac Firebird Firehawk“, kuriame jau buvo sumontuotas duomenų kaupiklis. Peržiūrėjus jame sukauptą informaciją, paaiškėjo, jog „didvyris“ likus kelioms akimirkoms iki susidūrimo gyvenamuoju kvartalu skriejo 183 km/h greičiu.

Tragiškų, dėl greičio viršijimo nutikusių autoįvykių pastarosiomis dienomis nestinga ir Lietuvos keliuose. Tiesa, „juodųjų dėžių“ masinio diegimo galimybė dar tik svarstoma. Ir toli gražu ne Lietuvoje.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed