Slaptos ES antipiratinės diskusijos vartotojams kelia nerimą
Įvairenybės
Sekmadienis, 13 Gruodis 2009 19:18
Europos Sąjungos (ES) pareigūnai rengia naują globalią intelektualių teisių apsaugos sutartį, kuri gali pakeisti nacionalinius autorinių teisių apsaugos įstatymus. Tačiau dėl per didelio šio dokumento įslaptinimo ir nepopuliarumo jį bus sudėtinga patvirtinti normaliomis demokratinėmis procedūromis, rašo EUobserver.

ES ir tokios pramoninės šalys kaip JAV, Kanada, Australija ir Japonija praėjusiais metais susitarė dėl Kovos su klastotėmis prekybos susitarimo (KKPS) pakto.

Sutartis buvo pateikta kaip kovos priemonė su fiziniu padirbinėjimu: žinomų dizainerių rankinių padirbinėjimas ar piratinių DVD diskų platinimas. Tačiau vėliau buvo sutarta, kad ji turės daug platesnę taikymo sritį ir apims tokią jautrią intelektinės apsaugos teisių sritį, kaip internetas.

Naujausiuose dokumento pakeitimuose buvo įrašytos JAV siūlomos priemonės ribojančios nelegalių bylų parsisiutimą, kurios apima nuo įspėjimo iki interneto ryšio ribojimo ar baudžiamosios atsakomybės.

Nesenai panašų įstatymą priėmė Prancūzija, o Jungtinė Karalystė, Ispanija ir Olandija rengia analogiškus teisės aktus. Tačiau šie įstatymai vertinami labai prieštaringai. Kai kurie kritikai informacijos paieškas internete priligina pamatinėms žmogaus teisėms.

Nepasitenkinimą kelia ir tai, kad šio pakto rengimas vyksta nuošalyje nuo tarptautinių organizacijų, tokių kaip Pasaulinė Intelektinės Nuosavybės Organizacija, Jungtinių Tautų ar Pasaulinės Prekybos Organizacijos. Pats dokumentas ir jo rengimo procesas yra įslaptintas ir viešai neprieinamas.

Esama situacija gimdo daug įvairių gandų ir sąmokslo teorijų. Kritikai šią padėtį įvardija „politikos plovimu“ – tarptautinių susitarimų terminas, reiškiantis, kad jo priėmimas nacionaliniame parlamente gali būti apsunkintas dėl jo kontraversiškumo ir nepopuliarumo.

Kinija, Rusija ir Indija, šalys prieš kurias iš esmės ir bus nukreiptas šis paktas, nedalyvauja jo rengime ir greičiausiai bus pastatytos prieš įvykusį faktą – pakto ratifikavimą.

Kaip bebūtų, tačiau pakto rengimo slaptumas jau sukėlė nepasitenkinimo bangą, kai kurie blogeriai ir spaudos apžvalgininkai teigia, kad pareigūnai galės tikrinti keleivių mp3 grotuvus ir nešiojamus kompiuterius, ieškant juose nelegalios programinės įrangos ar muzikos failų.

Ir kol derybininkai tyli apie procedūras, nėra įmanoma nustatyti kuris gandas tikras, o kuris pramanytas.

„Aš turiu diskusijų dėl ES telekomunikacijos paketo patirtį ir žinau žmonių baimes, jog jiems bus ribojamos interneto naršymo galimybės,“ – sakė Švedijos telekomunikacijų ministrė Asa Torstensson po susitikimo su JAV pareigūnais. „Tai parodo šių derybų skaidrumo svarbą. Panašias diskusijas mes turėsime ir dėl KKPS.“

Tačiau, kai kurie ES diplomatai teigia, kad šio pakto slaptumas nėra kažkuo ypatingas, kai kalbama apie tarptautines derybas.

„Gerai tai ar blogai, tačiau šios derybos nieko nesiskiria nuo kitų analogiškų tarptautinių prekybos sutarčių rengimo derybų,“ – teigė ES diplomatas iš taip vadinamo „133 straipsnio Komiteto“.

„Aš abejoju ar daug kas už derybų kambario ribų žino apie ką susitarė ES derybininkai su Iranu ar Šiaures Korėja,“ – pridūrė jis.

Tačiau diplomatai pripažįsta, jog pusė iš 27 ES valstybių narių mano, kad didesnis šių derybų skaidrumas ir viešumas padidintų paramą rengiamam dokumentui.

Šaltinis: esnaujienos.lt
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed