Ko bijo programišiai?
Įvairenybės
Trečiadienis, 29 Birželis 2011 09:48
Per mažiau nei du mėnesius virtinę įsilaužimų ir atakų surengusi programišių grupuotė „Lulz Security“ (arba „LulzSec“) paskelbė nutraukianti veiklą. Tačiau ši žinia netikėta atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Iš tiesų jie turėjo daugybę priežasčių išsiskirstyti.

„LulzSec“ veiksmai primena šou verslą: staiga išpopuliarėjusi grupė pamato, kad kilti nebėra kur, todėl būdama dėmesio centre atsisveikina. Su trenksmu.

Kartu su paskutiniu grupuotės pareiškimu buvo išplatinta „torrent“ byla su vidine kompanijų AOL ir AT&T informacija bei, kaip teigiama, FTB dokumentais. O visa tai dar „pagardinta“ kompiuteriniu virusu.

Tačiau realybė yra tokia, kad „LulzSec“ pritrūko taikinių. Tiksliau, sau įkandamų taikinių.

Maža grupuotė

Iš internete nutekėjusio grupuotės asmeninio susirašinėjimo matyti, kad ji buvo nedidelė – ją sudarė 6–10 žmonių. Ji turėjo du aiškius lyderius, kurie vadovavo veiksmams ir priėmė sprendimus, o likusieji buvo „eiliniai kariai“. Manoma, kad vienas jų – „Sabu“ – yra 30-metis saugumo konsultantas, o likusieji – jaunesni kompiuterių entuziastai.

„LulzSec“ dydis ir narių gabumai ribojo grupuotės galimybes. Panašu, kad per mažiau nei du mėnesius ji tiesiog išsisėmė: esminis jos narių tikslas buvo pasilinksminti atliekant įsilaužimus ir tuo išgarsėti, tad pademonstravus sugebėjimus beliko tik atsisveikinti.

Be to, dėl atakų prieš žaidimų kompanijas „EVE Online“ ir „Sony“ grupuotė užsitraukė kitų programišių pyktį, kuriems nepatinka, kai iš jų atimamos pramogos. Netekę potencialių taikinių jie galėjo tik pabandyti išsiaiškinti, kas tie „LulzSec“.

Tuo metu ši grupuotė „kėlė statymus“ ir atakavo su FTB susijusią kompaniją „Infragard“ (tada du „LulzSec“ nariai pranešė, jog nėra pakankamai drąsūs ir pasitraukia) bei JAV Senatą.

Mažai grupuotei tai buvo dideli pasiekimai. Tačiau ką daryti, kai „lengvi taikiniai“ baigiasi?

Priešų daugiau, nei draugų

Dauguma programišių susikuria taikinių sąrašą ir ilgainiui jį pildo. Rasti naujų taikinių nėra lengva ir tai atima daug laiko. Taigi kuo daugiau narių grupuotėje, kuo daugiau patirties jie turi ir kuo nuosekliau jie planuoja savo atakas, tuo paprasčiau tęsti veiklą.

„Iššaudžius“ lengvus taikinius belieka sunkieji. O jei jie ne tavo nosiai – palik labiau patyrusiems.

Kita problema – tokia veikla pritraukia ne tik žiniasklaidos, visuomenės, bet ir teisėsaugos institucijų bei kitų programišių dėmesį, kurie trūks plyš sieks išsiaiškinti tikrąsias konkurentų tapatybes ir juos demaskuoti.

Žodžiu, „LulzSec“ jautė spaudimą pulti sunkesnius taikinius, turėjo daugybę priešų, o draugų ir rėmėjų – ne. Veiklos nutraukimas – tiksliau, veiklos nutraukimas po „LulzSec“ vėliava – buvo paprasčiausias ir saugiausias sprendimas. Taip ir nutiko.

Siaučia ne gatvėje, o internete

Tačiau tai nesustabdys kitų programišių, nors gali kuriam laikui sumažinti susidomėjimą mažomis grupuotėmis. Bet jų vis vien netrūksta. Ir tikrai atsiras daugiau.

Beje, pastebima įdomi tendencija: naujų programišių grupuočių padaugėja artėjant vasarai. Paprastai į jas susiburia mokslo ar studijų metus baigę jaunuoliai, kurie turi kompiuterinių įgūdžių, tačiau stinga veiklos. Tik „niežtinčius nagus“ jie galanda ne gatvėje, o internete.

Veikiausia, taip nutiko ir „LulzSec“ atveju.

Tokį spėjimą patvirtina faktas, kad Didžiosios Britanijos pareigūnai anksčiau birželį sulaikė vieną šios grupuotės narį, 19-metį Ryaną Cleary. Jam pareikšti kaltinimai dėl nelegalios veiklos internete.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed