Kaip informacijos apsikeitimo greitis pakeitė žmonijos progresą
Įvairenybės
Antradienis, 10 Balandis 2012 09:15

Įsivaizduokite, kad šiandien išsiuntėte el. laišką, o adresatą jis pasieks vos po 10 dienų. Ir pabandykite džiaugtis tokiu milžinišku greičiu, kuris ženkliai pagerino jūsų darbo efektyvumą. Juk anksčiau laiškas keliaudavo ištisą mėnesį ar dar ilgiau!

Jei šiais laikais toks informacijos keliavimo greitis atrodo absurdiškai lėtas, kadaise tai buvo ženklus progresas. O jo priešakyje – laiškus nešiojantis... ponis.

Būtent šis gyvūnas prieš 152 metus leido pagreitinti laiškų persiuntimą. Kaip rašo „The History Channel“, 1860 metų balandį buvo išsiųstas pirmasis laiškas, kurį pristatė žmogus, jojantis ant žemaūgio arklio. 1,8 tūkst. mylių kelionę iš Misūrio į Kaliforniją jis įveikė lygiai per 10 dienų.

Anuomet tai atrodė didis pasiekimas. Šiandien dešimties dienų vėlavimas milijonams žmonių yra neįsivaizduojamas, rašo Dailyreckoning.com.

Dabar užėjęs į kavinę nusipirkti kavos tu nori, kad visi 734 tavo „draugai“ tučtuojau apie tai sužinotų. Nesvarbu, kad didelės dalies šios žinutės adresatų tu nė nesi susitikęs, ar kad daugiau nei pusė jų jau seniai užblokavo tavo erzinančias „naujienas“.

Tačiau tau svarbu, kad žmonės apie tavo veiklą būtų informuoti iškart. Ne po savaitės, ne kitą dieną, ne po valandos – dabar, vos paspaudus mygtuką „Skelbti“.

Štai tokiais laikais mes dabar gyvename. Atsižvelgiant į tai, kad gavėjų skaičius gali būti praktiškai neribotas, galima drąsiai sakyti, kad informacija keliauja didesniu nei šviesos greičiu. Pavyzdžiui, mes galime paskelbti žinutę „Twitter“, kurią jau po sekundės vienu metu galės peržiūrėti šimtai milijonų žmonių iš viso pasaulio. Kažin, kiek laiko po pasaulį turėtų lakstyti ponis, kad pasiektų tokį žmonių ratą?..

Idėjų sklidimo greitis, kaip rodo istorija, yra gyvybiškai svarbus žmonijos evoliucijai. Tai lemia greitesnį naujų, lanksčių, decentralizuotų politinių ir socialinių struktūrų kūrimąsi ir senų, trapių, centralizuotų, hierarchinių struktūrų irimą. Ši taisyklė pasitvirtina idėjoms sklindant valdžios užspaustų tautų žmonių „socialinėmis venomis“. Tai patvirtina ir pernykštis arabų sukilimas, ir įvairios socialinės akcijos bei protestai kitose pasaulio šalyse, kurie buvo ir yra organizuojami naudojant socialinius tinklus.

Decentralizuotos organizacijos yra dinamiškos, lanksčios, todėl veikia efektyviau. Todėl joms lengviau supurtyti griežtą valdymo schemą turinčias struktūras – ypač politines ir karines. Jei didžiausias karinių struktūrų galvos skausmas yra teroristai, tai politikams ir valdžios institucijoms juos atstoja internautai.

Ar juos įmanoma pažaboti ir kaip žaibiška informacijos sklaida pakeis pasaulį, parodys laikas. Nes tai, kas vyksta šiuo metu, tėra pradžia.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed