Iššūkį jauniesiems mokslininkams meta „Šlovės laboratorija“
Įvairenybės
Antradienis, 10 Balandis 2012 14:46

Tarptautinis konkursas „Šlovės laboratorija“ skelbia mokslo talentų paiešką ir kviečia dalyvauti projekto dalyvių atrankoje. Lietuvoje jau antrus metus rengiamas konkursas siekia patraukti mokslo idėjomis viešai norinčius pasidalinti tiksliųjų ir gamtos mokslų studentus, dėstytojus bei mokytojus ir meta jiems iššūkį: ar sugebėtų sudėtingą mokslinį klausimą atskleisti taip, kad suprastų kiekvienas?

Trys minutės – tokia svarbiausia „Šlovės laboratorijos“ sąlyga. Per šį laiką Lietuvos mokslo talentai turės kuo įdomiau ir suprantamiau pristatyti savo tyrinėjamą problemą, teoriją ar išradimą. Dalyvių kalbos bus vertinamos kompetentingų žiūri narių, o praėję dalyvių atranką, jie turės galimybę gebėjimus tobulinti komunikacijos ir viešo kalbėjimo kursuose, kuriuos ves patyrę Jungtinės Karalystės ir Lietuvos viešo kalbėjimo ekspertai. Konkurso finalas vyks gegužės mėnesį Vilniuje.

Pasak renginį organizuojančios Britų tarybos projektų vadovės Lietuvoje Danguolės Kiznienės, svarbu apie mokslą kalbėti viešai – išėjus iš saugios universiteto ar mokslo bendruomenės aplinkos, kurioje visus vienija panaši mokslinė terminija.

„Tikras išbandymas mokslo talentui – papasakoti apie savo tyrinėjimus visiems suprantamu būdu. Manome, kad Lietuvoje įkvepiančių kalbėtojų mokslo temomis yra ne vienas. Bene svarbiausias projekto tikslas ir yra atrasti mokslininkų, gebančių originaliai skleisti savo šalyje mokslo idėjas“, – sakė D. Kiznienė.

Dalyvių atranka vyks balandžio 25 d. Kaune Lietuvos energetikos institute ir balandžio 28 d. VšĮ Saulėtekio slėnyje, Vilniuje. Norintys dalyvauti atrankoje kviečiami registruotis iki balandžio 24 d. Britų tarybos interneto svetainėje. Konkurso dalyviai gali būti ne jaunesni kaip nei 18 m. amžiaus, šiuo metu studijuojantys arba dirbantys mokslo, technologijų, inžinerijos ar matematikos srityje, ypač kviečiami dalyvauti – šių sričių mokytojai.

Pernai į konkurso finalą patekę dalyviai trijų minučių kalboje pasakojo apie tokius mokslo stebuklus kaip biokonversija, šnekantys neuronai ir aiškino, kaip geologija keičia požiūrį į pasaulį. Daugiausia tarp pirmojo konkurso finalistų tąsyk buvo biochemikų ir fizikų, du gamtos mokslų studentai ir vienas matematikas.

Didžiulio susidomėjimo pasaulyje sulaukiantis konkursas prasidėjo 2005 metais Jungtinėje Karalystėje, Čeltenhemo mokslo festivalyje. Šiuo metu konkursas rengiamas jau beveik dvidešimtyje valstybių, tarp kurių Austrija, Graikija, Izraelis, Vokietija, Honkongas, Marokas ir Egiptas.

Projekto iniciatorius Lietuvoje – Britų taryba Lietuvoje. Projekto draugas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Daugiau informacijos apie projektą – interneto svetainėje www.britishcouncil.lt.

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed