Ekspertai skeptiškai vertina Didžiosios Britanijos vyriausybės siekį sekti internautų veiklą
Įvairenybės
Trečiadienis, 04 Balandis 2012 08:30

Didžiosios Britanijos vyriausybė artimiausiu metu paskelbs savo planą, kuris įgalintų teisėsaugos institucijas sekti interneto vartotojų siunčiamus el. laiškus, susirašinėjimą ir kitą veiklą visuotiniame tinkle.

Tokių siūlymų šalininkai teigia, kad būtina „modernizuoti“ dabartines priemones, kurios leidžia slapta klausytis telefoninių pokalbių, siekiant efektyviai kovoti su terorizmu.

Tačiau technologijų ekspertai ir žmogaus teisių gynėjai tokias priemones vertina skeptiškai, rašo BBC.

Reiktų milžiniškų saugyklų

Kol kas neaišku, kaip ir kokią tiksliai informaciją ketinama stebėti – žinoma tik tai, kad teisėsauga turėtų galimybę realiu laiku stebėti žmonių veiklą internete. Už visą vartotojų persiunčiamą informaciją būtų atsakingi interneto paslaugų tiekėjai (IPT).

Pastarieji abejoja, ar iš to būtų naudos, mat iškiltų daug technologinių iššūkių. Ne tik dėl to, kad skirtingos kompanijos naudoja skirtingus metodus ir trečiųjų šalių sistemas informacijai apdoroti. Bet dar ir dėl to, kad tokio informacijos kiekio saugojimas pareikalautų milžiniškų išteklių.

„Visa tai yra įmanoma, bet veikiausiai reikėtų pakeisti tinklų struktūrą. O dar informacijos saugojimas... Tektų laikyti daugybę petabitų duomenų, – pastebėjo IPT asociacijos tarybos narys Treforas Daviesas. – Pagalvokite vien apie visus šlamštlaiškius, kuriuos žmonės gauna. Mes juos triname, tačiau ar įsigaliojus naujai tvarkai mes galėtume tai daryti?“

Pasislėpti – paprasta

Tiesioginiam internautų veiklos stebėjimui Didžiosios Britanijos IPT apskritai nepasiruošę.

Jau dabar apsisaugoti nuo privačių susirašinėjimų sekimo yra pakankamai paprasta. Pavyzdžiui, naudojant internetines el. pašto programas (tokias kaip „Gmail“, „Hotmail“ ir pan.) siunčiamos informacijos slaptumą užtikrina šiose svetainėse įdiegtos apsaugos priemonės. O, pavyzdžiui, asmeninį susirašinėjimą socialiniame tinkle „Facebook“ galima gauti tik su teismo leidimu. Įsigaliojus naujoms taisyklėms teisėsauga tik žinotų, kad asmuo lankėsi „Facebook“ tam tikru metu, tačiau negalėtų stebėti jų veiklos šiame tinklalapyje.

O naudojant „proxy“ serverius nuo pašalinių akių paslepiama praktiškai visa informacija. „Proxy“ serveriai paslepia vartotojų veiksmus internete nukreipdami jų užklausas per kitą serverį. Šias priemones dažnai naudoja programišiai, norėdami paslėpti savo pėdsakus.

T.Daviesas prognozavo, kad įsigaliojus naujoms taisyklėms suvešėtų „pogrindžio internetas“ – vis daugiau žmonių pasirūpintų, kad internetu persiunčiami duomenys būdų užšifruoti, taigi jų negalėtų kontroliuoti jokios teisėsaugos institucijos. Taigi vyriausybės siekiai turėtų atvirkštinį efektą.

Pažeistų žmogaus teises

Nekreipiant dėmesio į technologinius iššūkius, Didžiosios Britanijos vyriausybės užmojai kritikuojami ir dėl to, kad pažeistų žmogaus teises. Organizacija „Open Rights Group“ pareiškė, kad įteisinus tokias priemones Didžiąją Britaniją būtų galima lyginti su Iranu ar Kinija.

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Reporteriai be sienų“, kovojančios už žiniasklaidos laisvę, atstovė Heathera Blake ragino Londoną prieš priimant tokį sprendimą paviešinti informaciją, kuri įrodytų, kad internautų stebėjimas padės kovoti su terorizmu. „Tie, kas atlieka šiuos nusikaltimus, visada ras kitų kelių. Jie visada randa“, – įsitikinusi H.Blake.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed