41 proc. finansinių kibernetinių apgavysčių aukų nepavyko susigrąžinti pinigų
Įvairenybės
Trečiadienis, 12 kovas 2014 10:27

Apie 41 proc. vartotojų nepavyko susigrąžinti kibernetinių apgavikų pavogtų lėšų, parodė analitinės bendrovės „B2B International“ kartu su „Kaspersky Lab“ 2013 m. vasarą visame pasaulyje atlikta apklausa „Kaspersky Consumer Security Risks Survey“.

 

Jei apgavikai apvogė per internetinės bankininkystės arba mokėjimo sistemą, lieka tikimybė susigrąžinti pinigus (gera banko valia arba dėl operatyvinės kenkėjų paieškos). Tačiau remiantis „B2B International“ apklausos rezultatais, ji toli gražu nėra šimtaprocentinė. Tik 45 proc. nuo internetinių apgavikų nukentėjusių vartotojų pavyko susigrąžinti visus pavogtus pinigus, dar 14 proc. – tik dalį prarastos sumos. Likę 41 proc. vartotojų neatgavo nieko.

 

Dažniausiai negrįžtamai prarandami pinigai per mokėjimo sistemas, pranešė 33 proc. finansinių apgavikų aukų. 17 proc. atvejų pinigai buvo pavogti naudojantis internetinės bankininkystės sistemomis; 13 proc. aukų – internetinių parduotuvių klientai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad bankai ir internetinės parduotuvės dažniau klientams grąžina pinigus, pavogtus per kenkėjiškas atakas. Dėl kenkėjiškų atakų patirti nuostoliai buvo kompensuoti 12 proc. internetinių parduotuvių vartotojų ir 15 proc. bankų klientų. Apie visų lėšų, pavogtų per mokėjimo sistemas, grąžinimą pranešė 10 proc. vartotojų. Negrąžintų lėšų dalis taip pat pastebima: 6 proc. internetinių parduotuvių vartotojų, 4 proc. internetinės bankininkystės sistemų vartotojų ir 4 proc. mokėjimo sistemų vartotojų pranešė apie negrįžtamai prarastas lėšas.

 

Įdomu, kad nemažai vartotojų įsitikinę, kad yra saugomi paslaugų, per kurias vykdo sandorius, savininkų. Remiantis „Kaspersky Lab“ užsakymu Lietuvoje atliktos apklausos rezultatais, 92 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad bankas ėmėsi visų reikalingų priemonių jų duomenims apsaugoti, o 44 proc. – kad bankas grąžins pavogtus pinigus.

 

Galiausiai susidaro savotiškas uždaras ratas: apgavikai vis dažniau bando pavogti individualių vartotojų pinigus, o šie visgi nesiima atsargumo priemonių, pasikliaudami bankų, mokėjimo sistemų ir internetinių parduotuvių apsauga. Šios organizacijos dėl techninių ar kitokių priežasčių tikrai ne visada pasiruošusios užtikrinti reikalingą apsaugą. Taigi finansinės atakos nusikaltėliams tampa dar patrauklesne veikla. Tačiau yra patikimas būdas pagerinti vartotojų ir pabloginti apgavikų padėtį.

 

Šiuolaikiškas apsaugos sprendimas – geras būdas padidinti vartotojo internetinių transakcijų realiuoju laiku saugumą. Tačiau kalbant apie pasipriešinimą kibernetiniams atakoms, „unifikuotos“ apsaugos, kurią užtikrina „Internet Security“ klasės produktai, gali nepakakti. Finansiniai apgavikai pasiruošę investuoti į specializuotus, standartinių atnivirusinių priemonių sunkiai aptinkamus kenkėjiškus instrumentus: pirkti silpnąsias teisėtų priedų vietas, kurti bankinių tinklalapių kopijas ir pan.

 

Atsižvelgdamas į finansinių apgavysčių internete ypatumus „Kaspersky Lab“ sukūrė unikalią technologiją „Safe Money“, užtikrinančią tikslinę apsaugą nuo finansinių kibernetinių atakų. Tai aukštos klasės automatiškai paleidžiamų apsaugos mechanizmų rinkinys, apsaugantis vartotoją, kai jis naudojasi internetine bankininkyste, mokėjimo sistemomis arba internetine parduotuve. Įdiegta daugiasluoksnė tinklalapio teisėtumo patikrinimo sistema užtikrina apsaugą nuo netikrų laiškų; ypatingas naršyklės režimas – nuo atakų per kenkėjišką kodą, įdiegtą į internetinį puslapį; priedų patikrinimo mechanizmas, padedantis aptikti silpnąsias vietas, užtikrina adekvačią apsaugą nuo eksploitų atakų (kenkėjiškų programų, naudojančių silpnąsias teisėtos programinės įrangos vietas). Pagaliau duomenys, kuriuos vartotojas įveda tinklalapiuose, kad gautų prieigą prie finansinių sistemų ir patvirtintų operacijas, saugomi pasitelkiant iš karto dvi technologijas – „Secure Keyboard“ ir „Virtual Keyboard“. Jos padaro nekenksmingas programas, perimančias duomenis iš klaviatūros arba fotografuojančias ekraną.

 

Kartu į technologiją „Safe Money“ įeinantys mechanizmai sukuria maksimaliai apsaugotą aplinką, kurioje vartotojas gali be baimės vykdyti asmeninių finansų operacijas. Technologija įtraukta į šiuolaikinius privačių vartotojų apsaugos sprendimus „Kaspersky Internet Security 2014“ ir „Kaspersky PURE 3.0“, be to, į sprendimą keliems įrenginiams su įvairiomis platformomis „Kaspersky Internet Secirity 2014 įvairiems įrenginiams“.

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed