Sukurtas nematomų objektų generatoriaus prototipas
Technologijos
Pirmadienis, 26 Liepa 2010 09:36
JAV fizikai sukūrė „nematomumo generatorių“, paverčiantį neregimais  po jo gaubtu esančius daiktus.

Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkai, vadovaujami profesorės adjunktės Svetlanos Semoučkinos, šio prietaiso prototipo schemą sukūrė panaudoję infraraudonųjų spindulių diapazone veikiančią stiklinę metamedžiagą, teigiama Mičigano Technologijų universiteto pranešime.  Šio universiteto mokslininkai dalyvavo S. Semoučkinos tyrime.

Pranešama, kad JAV mokslininkai išrado stiklo pagrindu sukurtą metamedžiagą, kuri šalia esančius daiktus padaro nematomais dėl savo savybės tam tikru būdu nukreipti ant jos paviršiaus krintančius šviesos spindulius. Tokių savybių, kurios išryškėja ne dėl sudėties, o dėl struktūros ypatumų, turinčios medžiagos vadinamos metamedžiagomis. Iki šiol fizikams metamedžiagas sukurti pavyko tik iš metalų ir keramikos.

Naujojo tyrimo, kurio rezultatai paskelbti žurnale „Applied Physics Letters“,  autoriai pasiūlė medžiagos, sudarytos iš stiklinių stulpelių – „rezonatorių“, schemą. Šie stulpeliai išdėstyti koncentriniais žiedais tokiu būdu, kad galiausiai suformuoja cilindrą. Stulpelių viršūnės nukreipia į juos patenkančius šviesos spindulius taip, kad jie apgaubtų šalimais esantį slepiamą objektą, paversdami jį nematomu stebėtojams.

JAV fizikų sukurtame šios metamedžiagos kompiuteriniame modelyje ji paversdavo daiktus nematomais, kai jie buvo apšviečiami infraraudonaisiais spinduliais. Pranešama, kad kol kas šios medžiagos schemą naudojusiems mokslininkams pavyko sukonstruoti keraminę metamedžiagą, „veikiančią“ mikrobangų diapazone. Ateityje bus siekiama pagaminti metamedžiagą, kuri pavers daiktus nematomais ir regimosios šviesos diapazone, teigiama pranešime.

Teoriniai bandymai kurti metamedžiagas, leidžiančias pasiekti nematomumo efektą, prasidėjo 2000 metais. Nors nuo to laiko šioje srityje buvo padaryta didelė pažanga, fizikams iki šiol pavyko sukurti dar nedaug panašiomis savybėmis pasižyminčių metamedžiagų.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed