Pagalba mylintiems per atstumą
Technologijos
Šeštadienis, 15 Rugpjūtis 2009 10:53
Įsimylėjėliai, iš kurių vienas gyvena Londone, o kitas Škotijos sostinėje Edinburge, išbandys naują technologiją, sukurtą norintiems palaikyti ryšį per atstumą, skelbia BBC.

Kompanijos „Distance Lab“ iš Škotijos miesto Moray atstovai įsitikinę: jų išradimas, pavadintas „Mutsugoto“, suteikia kur kas didesnę galimybę pajusti intymumą nei elektorinis paštas, telefonas at tekstiniai pranešimai. Aparatas, kurį kuriant dalyvavo menininkas Tomoko Hayashi, buvo gaminamas pastaruosius dvejus metus. Jį sudaro kamera, dirbtinio apšvietimo įrenginys ir kompiuteris.

Procesas vyksta taip: vienas iš partnerių užsideda specialius žiedus, kuriuos aktyvuoja prisilietimai; speciali kamera fiksuoja judesius, o kompiuteris juos transformuoja į šviesos pluoštus, sukuriančius projekciją ant lovos arba tiesiog ant mylimojo kūno.

Prietaiso demonstracija vyks šį savaitgalį Edinburge vykstančio meno festivalio metu, o vėliau „Mutsugoto“ bus išbandomas ir žemyninėje Europos dalyje. Bandymus planuojama baigti iki rugsėjo.

„Statistika liudija: santykiai per atstumą tampa vis dažnesniu reiškiniu, - sako daktaras Stefanas Agamanolis, vienas iš kompanijos „Distance Lab“ direktorių. - Šis projektas - mūsų atsakas mobiliajai telefonijai, elektroniniam paštui, interneto pranešimams ir kitoms šiuolaikinėms komunikacijos priemonėms, kurios poroms sukelia tik problemas, yra visiškai nuasmenintos ir tiesiog vagia iš mylinčiųjų artumo ir intymumo jausmą. Tu tarpu „Mutsugoto“ – tai visiškai kitokie pojūčiai. Vietoj ryšio „bet kur ir bet kada“ šis prietaisas koncentruojasi ties intymesne, privatesne erdve - miegamuoju“.

Dar viena sfera, kurioje galima pritaikyti „Distance Lab“ projektą - telemedicina, tai yra, technologija padedanti pacientus gydyti per atstumą. Dabar, kaip teigia Stefanas Agamanolis, jo laboratorijoje įgyvendinami trys dideli telemedicinos projektai.

Taip pat kuriamas ir interaktyvus kompiuterinis žaidimas, kurio dalyviai galės kovoti su natūralaus dydžio priešininko, galinčio būti kitame pasaulio krašte, atvaizdu. Šio žaidimo pradinė versija jau sukurta - čia žmonės kovoja su siluetu, projektuojamu ant čiužinio.

Šaltinis: balsas.lt
 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed