Šį kartą apžvelgsime dar kelias technologijas, kurioms buvo žadėta graži ateitis, tačiau kol kas jos dar nėra plačiai naudojamos.
35 dolerių vertės indiška planšetė
2010 metų vasarą Kapilas Sibalas, Indijos žmogiškųjų resursų plėtros ministras pranešė: Indijos universitetai padarė persilaužimą technikos inžinerijoje, kuris leis vyriausybei aprūpinti milijonus studentų saulės energija veikiančiomis, lietimu valdomomis planšetėmis. Vienos jų kaina te sieks 35 dolerius.
Pareitais metais, Sibalas kamerų akivaizdoje užtikrintai pažadėjo, kad Indijos vyriausybė pagamins milijoną „Aakash“ planšečių dar iki 2011 metų pabaigos. Tai būtų naujos Indijos mokslo sistemos era. E-knygos ir video paskaitos reformuotų šalies švietimo sistemą neįtikėtinai mažomis išlaidomis. Deja, to niekad nenutiko.
Praėjus dviem mėnesiams nuo pažadėtojo termino pabaigos, buvo pateiktas tik 1% iš 10 000 vienetų žadėtųjų planšečių. Be to, jos veikia ne nuo saulės energijos, jos pagamintos ne Indijos kompanijos, kainuoja daugiau nei $35 ir kas blogiausia, vos veikia. Pasirodo, planšetę galima pagaminti už 50 dolerių, bet ne už 35. Šiuo metu partnerystė tarp, Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios „DataWind“, planšetes gaminančios kompanijos, ir Indijos vyriausybės nutrūkus. Abi pusės dėl to kaltina viena kitą ir nei viena nenori prisiimti atsakomybės už produkto kokybę, nes naudotojai skundžiasi, jog planšetė tėra gabalas šlamšto. Dabar Indijos vyriausybė ieško kitos kompanijos galinčios jas gaminti.
„Aakash“ planšetės istorija tapo milžinišku nusivylimu milijonams Indijos piliečių, kurie pasitikėjo ir tikėjo vyriausybės duotais pažadais.
Belaidis įkrovimas
Geriausias dalykas belaidžiuose prietaisuose, tai kad jie yra belaidžiai. Dėka pastarosios „iCloud“ integracijos net ir „iPhone“ daugiau nebereikia jokio fizinio kontakto, kad galima būtų sinchronizuoti failus ar parsisiųsti muzikos. O kaip yra su įkrovimu? Tam reikia fizinio kontakto - „laido“. Bent po kelių metų, belaidis įkrovimas turėjo nuo to visiškai atriboti visus telefonus. Tik padėk telefoną ant specialaus kilimėlio ir jis indukciniu ryšiu, bei magnetinių bangų pagalba įkraus jį.
Praeitais metais atrodė, kad toks krovimo būdas gali tapti standartiniu ir pirminiu būdu įkrauti telefonus. Šiais metais toks būdas dar netapo jokiu didelės mobiliųjų telefonų serijos bruožu. Vienintelis didelis pardavėjas pritaikęs šią galimybę savo telefonuose, tai „Palm“. Pasiūlęs labai šaunią ir inovacinę belaidžio krovimo sistemą pavadintą „Touch Stone“ vardu. Tačiau tolimesnę prekybą šiuo produktu nutraukė pati „HP“ kompanija.
Dvi didžiausios belaidžio įkrovimo šalininkės, „Duracell ir „Powermat“, rugsėjį įkūrė bendrą įmonę dirbančią prie tokio įkrovimo tobulinimo. Jos pasiūlė platų produktų asortimentą įvairiems telefonų modeliams, tame tarpe ir „iPhone“. Bet kol kas šios belaidžio įkrovimo sistemos neprigijo. Belaidis įkrovimas buvo daug žadantis, bet tapo eiliniu nusivylimu.
Parengė redakcija
|