IBM vizija: trimačiai holografiniai skambučiai, oru įkraunami elementai ir kompiuterių energija šildomi pastatai
Technologijos
Ketvirtadienis, 28 Balandis 2011 08:24
Technologijų milžinė IBM prognozuoja, kad artimiausiais metais kiekvienam bus prieinami trimačiai holografiniai skambučiai, elementus bus galima įkrauti naudojant ne tik rozetes, bet ir alternatyvius būdus, o skaičiavimo centrų sukuriama šilumos energija bus naudojama pastatams šildyti.

Tokias vizijas trečiadienį Vilniuje vykusiame renginyje „IBM Forum 2011“ pristatė IBM regioninio kompetencijų centro vadovas Elijus Čivilis.

Pranešime jis išskyrė penkias ateities įžvalgas ir prognozes, kurios gali išsipildyti per artimiausius penkerius metus. Šios prognozės grindžiamos rinkos įžvalgomis, socialinėmis tendencijomis bei IBM tyrimų laboratorijų visame pasaulyje kuriamomis technologijomis.

Kartu E.Čivilis pabrėžė, kad visa tai kone ranka pasiekiama jau šiandien. „Tiesiog šias tendencijas ateinančiais metais pajausime ir naudosime praktiškai kiekvienas“, – konferencijoje sakė pranešėjas.

Penkios prognozės penkeriems metams

Pirma svarbi ir laukiama tendencija – tai trimačiai holografiniai vaizdo pokalbiai. Trimačiu režimu ateityje bendrauti leis įprasto telefono dydžio įrenginiai. Pasak E.Čivilio, pokalbiai vyks panašiai, kaip rodyta filme „Žvaigždžių karai“, tik realybe juos pavers į kišenę telpantys įrenginiai, o ne šiukšlių dėžės formos robotai.

Kita prognozė – dabartiniai GPS įrenginiai taps sumanesni ir atsižvelgdami į situaciją kelyje (spūstis, avarijas ir pan.), žmogaus vairavimo įgūdžius, įpročius, dažniausiai naudojamus maršrutus bei kitą informaciją parinks tinkamiausią kelionės maršrutą.

IBM ateityje numato didelių pokyčių ir elementų srityje. Kompanijos manymu, po penkerių metų elementai bus 10 kartų patvaresni, nei dabartiniai, o juos naudojantiems įrenginiams reikės mažiau energijos. Be to, naujos technologijos leis elementus įkrauti ne iš įprasto elektros šaltinio, bet alternatyviais būdais: saulės energija, trintimi ar tiesiog judesiu. Tai būtų itin naudinga telefonų vartotojams.

Dar viena idėja ateičiai – kompiuterių ir skaičiavimo centrų sukuriamos šilumos energijos praktinis ir tikslingas panaudojimas. Beveik pusė skaičiavimo centrų elektros energijos yra sunaudojama palaikyti kompiuterius vėsius. IBM mokslininkai teigia, kad to būtų galima atsisakyti, o duomenų centrų išskiriamą šilumą panaudoti pastatų šildymui. Šiuo metu jau yra sukurtos technologijos, kaip vandeniu atvėsinti kompiuterių procesorius, o įkaitęs vanduo gali būti naudojamas pastatų apšildymui. Duomenų centruose vanduo gali įkaisti net iki 60 laipsnių Celsijaus.

Paskutinė prognozė – eiliniai žmonės galės prisidėti prie mokslinių tyrimų. Pvz., jau dabar eiliniai vartotojai gali prisijungti prie mokslinių centrų tyrimų, leisdami jiems naudoti savo kompiuterių resursus skaičiavimams, kai šie yra nenaudojami kitai veiklai. Taip pat žmonės galės pagelbėti kitų sričių tyrėjams, pvz., biologams – jei šie atliks tyrimą apie kurios nors rūšies augalus ar gyvūnus, jų keliavimo įpročius, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėlėmis žmonės galės žymėti vietas, kur tie gyvūnai ar augalai buvo pastebėti, juos fotografuoti ir pan.

Pasitvirtina ne visos prognozės

Tokius pasvarstymus apie technologijų ateitį IBM skelbia kasmet, tačiau ne visos jos pasitvirtino. Pvz., prieš ketverius metus kompanija prognozavo, kad šiais metais tiesioginis vertimas žodžiu jau bus įmanomas. Ir nepaisant to, kokias pastangas šioje srityje deda „Google“ ir kitos kompanijos, vertimas žodžiu kompiuteriams tebėra svetima.

Nors dalis prognozių skamba pernelyg ambicingai, kai kuriose srityse būta svarbių pasiekimų. Tarkime, 2007 metais IBM paskelbė, kad po penkerių metų išmanieji telefonai ne tik padės žmonėms apsipirkti, bet ir atstos bankus, pinigines, bilietus ir kt. Atsižvelgiant į dabartinių telefonams skirtų programėlių galimybes, visa tai jau yra įmanoma.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed