WWW standartų kūrėjas siūlo tinklalapius sklaidyti kaip knygas
Programinė įranga
Šeštadienis, 05 Lapkritis 2011 01:24

CSS (Cascading Style Sheets) kalbos kūrėjas Hakon Wium Lie siūlo panaikinti vertikalios slinkties juosteles interneto naršyklėse, o puslapius sklaidyti taip pat, kaip popierinėse knygose.



Bendrovės „Opera Software“ technikos direktorius, CSS kalbos autorius Hakon Wium Lie siūlo visiškai atsisakyti slinkties funkcijos naršyklių languose, praneša „MacWorld.com“. Pasak jo, slinkties juostos (scrollbar) – tai senų kompiuterinių programų, tokių kaip pirmosios teksto ir vaizdo redagavimo programos, atgyvena, ir jų jau reikia atsisakyti. Turinio pateikimas naudojant slinkties priemones esą pasižymi bent dviem rimtais trūkumais: pirma, dėl skirtingos raiškos beveik visada atsitinka taip, kad ekrane telpa tik pusė viršutinių ir apatinių teksto eilučių, ir dažnai tas pat nutinka su nuotraukomis ar paveikslėliais, kurie irgi yra matomi tik iš dalies.

Antra, kadangi naršyklėje nėra jokių nurodymų skaidyti tinklalapių turinį, būna sunku atsispaudinti ilgus puslapius, kurie netelpa į vieną popieriaus lapą.

Hakon Wium Lie siūlo šią problemą spręsti CSS plėtiniu „Generated Content For Paged Media" (GCPM), kuris padeda WWW svetainių kūrėjams išvengti situacijų, kai vartotojo naudojamo interneto naršymo įrenginio ekrane telpa ne visos tinklalapyje paskelbto teksto eilutės ar nuotraukos. Kadangi ekrane būtų rodomas visas tinklalapio turinys, slinkties juostų nebereikia. Tuo atveju, jei WWW puslapio turinys netelpa į ekraną,  jį peržiūrėti galima krypties klavišais verčiant kitą puslapį, kaip puslapius e. knygų skaitytuvuose ar popierinėje knygoje.

Kol kas nė viena interneto naršyklė nėra suderinama su GCPM, tačiau „Opera Labs" išleido demonstracinę „Opera“ naršyklės versiją su šiuo plėtiniu, leidžiančia geriau suvokti autoriaus sumanymą.

Norintiems išbandyti reikia šiame tinklalapyje pasirinkti naudojamą operacinę sistemą, parsisiųsti ir įsidiegti programą, o po to vėl atversti jau minėtą tinklalapį. „Examples" skyrelyje patekti keli GCPM plėtinio naudojimo pavyzdžiai.

Pasak Hakon Wium Lie, laikas parodė, koks turinio pateikimo būdas yra patogesnis. Maždaug prieš 2 tūkstančius metų žmonės naudojo papiruso ritinėlius, tačiau vėliau atsirado knygos, ir visi suprato, kad toks turinio skaitymo būdas yra kur kas patogesnis.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed