„Windows 8 Consumer Preview“: greita, bet keistoka
Programinė įranga
Pirmadienis, 05 kovas 2012 21:17

Pirmieji apžvalgininkų įspūdžiai apie vartotojams skirtą „Windows 8 beta“ versiją iš esmės yra teigiami: ji greita, elegantiška, bet kartais ne visai suprantama.

Vasario 29 dieną „Microsoft“ viešai paskelbta „Windows 8 Consumer Preview“ versija susilaukė didelio kompiuterių vartotojų dėmesio: vien per pirmąją parą ją parsisiuntė daugiau nei milijonas žmonių, skelbiama „Building Windows 8“ tinklaraštyje. Programuotojams skirtą „Windows 8 Developer Preview“ versiją, pateiktą praėjusių metų rugsėjį, per pirmąsias 12 valandų parsisiuntė apie 500 000 vartotojų, o tai reiškia, kad abi „Windows 8 beta“ versijos sukėlė vienodą susidomėjimą, sakoma tinklaraštyje.

Internete jau paskelbti pirmieji „Windows 8 Consumer Preview“ išbandžiusių IT apžvalgininkų įspūdžiai. Iš esmės jie naująja „Microsoft“ OS bandomąja versija liko patenkinti, nors pastebėjo ir kai kuriuos trūkumus.

„PC Advisor“ apžvalgininkas Jasonas Crossas pabrėžė didelę „Windows 8 beta“ darbo spartą ir vartotojo sąsajos elegentiškumą. „Leiskite man pakartoti savo žodžius: man paliko įspūdį darbo sparta ir „Microsoft“ sąsajos elegantiškumas“. Autoriui  patiko „Metro“ sąsajos koncepcija, jis rašo laukiantis „Microsoft“ programų parduotuvės atidarymo, kurioje galėtų rasti „Metro“ stiliaus aplikacijų, skirtų „Spotify“, „Evernote“, „Twitter“ ir „Facebook“.

„Tai iš tiesų naujas žvilgsnis į „Windows“. Ji (naujoji OS - red.) graži, logiška ir paprasta, – dienraštyje „The New York Times“ tvirtina Davidas Pogue. – Iš esmės naujoji OS staliniams, nešiojamiesiems ir planšetiniams kompiuteriams siūlo patrauklią ir patogią plytelių koncepciją, kuri jau realizuota „Windows Phone 7“ telefonuose. Tarp įdiegtų taikomųjų programų yra „Camera“, „Xbox“, „Mail“, „Calendar“, „People“, „Messaging“ ir „Photos“, o taip pat „Music“ ir „Video“, nukreipiančių vartotojus į „Microsoft“ muzikos ir vaizdo įrašų parduotuvę. Plyteles galima dėlioti ir kurti iš jų naujus ekranus, tai tarsi „Lego“ konstruktorius, iš kurio galima susirinkti savo gyvenimo valdymo prietaisų skydelį“, – rašo autorius.

Tačiau „Mashable.com“ apžvalgininkas Peteris Pachalas atkreipia dėmesį į jo manymu į svarbų  „Windows 8 Consumer Preview“ trūkumą: ši OS nėra intuityvi. „Kai nukreipiate pelės žymeklį į kampą, „Windows 8“ iškviečia „Start“ ekraną. Tiksliau, „Start“ ekrano mygtuką. O jei patrauksite žymeklį šiek tiek į šoną, piktograma pradings. Tai prieštarauja interneto naršymo principams, kurių vartotojai mokėsi paskutiniuosius 10 metų – iškviesti meniu užvedus pelės žymeklį ant piktogramos“. Šį trūkumą būtų galima laikyti neapsižiūrėjimu, tačiau jis nuolat kartojasi tai vienose, tai kitose darbo su „Windows 8“ situacijose, pabrėžia autorius. Jo teigimu, toks trūkumas apsunkina  naudojimąsi operacine sistema.

Jis pateikia dar vieną pavyzdį: „Start“ ekraną galima persukinėti į kairę ir į dešinę paprasčiausiai prisilietus pele prie ekrano krašto. Tačiau kai kurios programos, įskaitant „Photos“, kažkodėl nepalaiko tokio persukimo ir verčia naudotis pelės ratuku arba vertikalioios slinkties funkcija. Vėlgi – nors tai atrodo nereikšminga, tačiau iš tiesų čia esminis dalykas, mano autorius.

„Telegraph.co.uk“ apžvalgininkas Mattas Warmanas pabrėžia, kad „Windows 8“ naudoja naują, pagerintą „Internet Explorer 10“ interneto naršyklės versiją, kuri nepalaiko „Flash“ „Metro“ sąsajoje, tačiau yra suderinama su ja įprastinėje darbastalio aplinkoje. „Supaprastintas meniu, kaip ir mobiliajame telefone, taip pat persijunginėja iš mobiliosios į darbastalio versiją. Tai klaikus ir kvailas dubliavimas... Veikiausiai ties tuo reikėtų padirbėti. Tai rodo, kokios tolimos viena nuo kitos yra dvi „Windows“ versijos viename produkte“, – rašo autorius.

Šiuo požiūriu jam pritaria ir Davidas Pogue iš „The New York Times“: „Staliniame ar nešiojamajame kompiuteryje, neturinčiame sensorinio ekrano, „Metro“ grožis ir elegantiškumas tėra fasadas, slepiantis nuo mūsų senąją „Windows“. Pratintis dirbti reikės su dviem operacinėmis sistemomis, o ne viena.“

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed