Kuriamas integruojamas lietuvių kalbos gramatikos tikrintuvas
Programinė įranga
Trečiadienis, 09 Lapkritis 2011 13:47

Kitąmet rinkoje pasirodys integruojamas lietuvių kalbos gramatikos tikrintuvas, leisiantis elektroniniuose tekstuose aptikti ir ištaisyti daugiau gramatinių klaidų. Šiuo metu jau sukurtas programinės įrangos prototipas, netrukus bus kuriamas ir testuojamas pats produktas. Darbus atlieka bendrovė „Tilde informacinės technologijos“ („Tilde IT“), kurios viena iš veiklos sričių – kalbinių technologinių plėtojimas. Gramatikos tikrintuvo prototipas kurtas daugiau nei dvejus metus, dar apie pusmetį bus kuriamas pats produktas.



„Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė pastebi, kad šiuo metu rinkoje esančios gramatikos klaidų tikrinimo priemonės jau neatitinka vartotojų poreikių. Jos neveikia interaktyvioje interneto aplinkoje, jų negalima integruoti į kai kurias operacines sistemas, neištaiso daugelio aktualių klaidų. Dalis minėtų problemų išnyks sukūrus integruojamą gramatikos tikrintuvą.

Tyrimai rodo, kad rašant tekstus kompiuteriu net 30–60 proc. laiko sugaištama taisant klaidas. Integruojamas gramatikos tikrintuvas leis šį laiką gerokai sutrumpinti, todėl padidės darbo našumas.

Integruojamas gramatikos tikrintuvas analizuos sakinių struktūrą, aptiks nemažai leksikos klaidų, pastebės praleistus ar nereikalingus kablelius, kitus skyrybos ženklus. Labai svarbu, kad gramatikos tikrintuvas bus suderinamas ne tik su „Microsoft Office“ programomis, bet ir su atvirojo kodo programa „Open Office“. Taip pat jis veiks interneto aplinkoje.

Lietuvių kalbos gramatikos tikrinimo priemonė bus įdiegta į naują kitąmet išleidžiamą programų rinkinio „Tildės Biuras“ versiją. Bus svarstoma galimybė integruoti tikrintuvą į kitų gamintojų kuriamas sistemas, teikiamas paslaugas, pavyzdžiui, verslo valdymo sistemas, interneto svetaines, forumus.

Gramatikos tikrintuvo technologija pritaikoma ne tik lietuvių kalbai, bet ir kitoms lotynų kalbos abėcėlę turinčioms kalboms. Taigi bendrovė planuoja sukurti eksportui tinkamą produktą.

Gramatikos tikrintuvo prototipui sukurti buvo panaudota Europos Sąjungos parama iš Europos regioninio plėtros fondo pagal priemonę „Intelektas LT“ – daugiau nei 756 tūkst. Norėdama sukurti tokį produktą, kuriuo galės naudotis ir vartotojai, „Tilde IT“ investuos apie 1,2 mln. litų savų lėšų.

Pranešimas žiniasklaidai

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed