„Chrome OS“ veiks tik internetinės programos (video)
Programinė įranga
Ketvirtadienis, 11 Lapkritis 2010 11:34
„Google“ operacinės sistemos „Chrome OS“ išleidimo išvakarėse paaiškėjo, kad jos valdomuose kompiuteriuose nebus galima leisti „vietinių“ programų. „Chrome OS“ veiks tik su internetiniais programiniais įrankiais.

Apie tai pranešęs IT leidinys „The Register“ skelbia, kad lapkričio pabaigoje žadamos pristatyti „Chrome OS“ savybes galima sužinoti jau dabar. Atvirojo kodo projekto „Chromium OS“ išeities tekstai skelbiami internete, be to, iš programuotojo „Hexxeh“ svetainės visi norintys gali parsisiųsti darbui parengtą „Chromium OS“ versiją, kuriai tereikia 2 GB talpos USB kaupiklio.

Pranešama, kad „Chrome OS“ yra visavertė interneto naršyklė, išskyrus kai kuriuos elementus, pavyzdžiui, integruotą „Adobe Flash“ grotuvą. Vienintelis „uždaras“ „Chrome OS“ komponentas, pasak „The Register“ – kompiuterio aparatinei įrangai skirta OS dalis, kurioje įdiegtos tvarkyklės ir kita programinė įranga.

Pasak leidinio, „Chrome OS“ neleis vykdyti kompiuteryje įdiegtų įprastinių programų. „Google“ – didžiausiai pasaulyje interneto paslaugų bendrovei – to esą visai nereikia. Ši OS veiks tik su internete vykdomomis programomis, o tai savo ruožtu vers vartotojus dažniau jungtis prie interneto ir dažniau matyti „Google“ reklamą, teigiama pranešime.

„Chrome OS“ skirta kompiuteriams, kuriuose vietoje įprastinių kietųjų diskų naudojami SSD kaupikliai – „Google“ manymu, tai leis paspartinti OS įkrovą. Anksčiau bendrovės atstovai buvo pademonstravę „Chrome OS“ valdomą „netbook“ kompiuterį, kuris pasikraudavo per 7 sekundes. Po to, kai bus suderinta tvarkyklių bazė, šis laikas turėtų dar labiau sutrumpėti, teigiama pranešime.

„Google“ teigimu „Chrome OS“ bus saugesnė lyginant su įprastinėmis kompiuterių operacinėmis sistemomis – iš dalies dėl to, kad ji veiks tik su internetinėmis programomis, o taip pat todėl, kad kiekvienas programinis įrankis veiks atskiroje izoliuotoje „smėlio dėžėje“.

Siekiant bent iš dalies kompensuoti įprastinių programų teikiamų galimybių trūkumą, į „Chrome OS“ bus įdiegtas „Native Client“ įrankis, leisiantis interneto naršyklėje vykdyti pirminį programinį kodą. Tačiau „Native Client“ dar nebus pabaigtas iki to laiko, kai rinkai bus pateikti pirmieji „Chrome OS“ valdomi „netbook“ kompiuteriai. Vėlgi – šią problemą bent iš dalies padės išspręsti internetinė „Chrome Web Store“ parduotuvė, kurioje kompiuterių su „Chrome OS“ savininkai galės pasirinkti naujų jiems reikalingų programinių įrankių.

Jau anksčiau buvo pranešta, kad „Chrome OS“ bus įdiegtas vaizdo bei garso grotuvas, galintis atkūrinėti kompiuteryje arba USB kaupiklyje įrašytus daugialypės terpės failus. Be to, šį grotuvą bus galima leisti „Google Chrome“ naršyklėje. Ši funkcija, pavyzdžiui, suteiks galimybę vartotojams neišjungus programos leisti MP3 įrašus, gautus elektroniniu paštu, sakoma pranešime.

Šiame vaizdo siužete – „Chrome OS“ galimybių pristatymas.


Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed