„Symantec“ antivirusinių programų kodus pavogę programišiai tarėsi dėl išpirkos pervedimo į Lietuvos banką
Programinė įranga
Trečiadienis, 08 Vasaris 2012 10:21

Antivirusinės programinės įrangos gamintojos „Symantec“ produktų išeities kodus pavogę programišiai tarėsi su kompanija dėl išpirkos, kurią jie patys pasiūlė pervesti į banko Lietuvoje sąskaitą.

Programišių grupuotė „Lords of Dharamaja“ dar sausį buvo paskelbusi, kad turi „Symantec“ produktų išeities kodus. Dėl to kompanija sausio pabaigoje paprašė klientų pašalinti programą „pcAnywhere“, skirtą naudotis savo kompiuteriu nuotoliniu būdu. Esą programišiai gali išnaudoti jos saugumo spragas virusams platinti.

Šį pirmadienį „pcAnywhere“ programinis kodas buvo įkeltas į svetainę „The Pirate Bay“, skelbia Theverge.com.

Aiškėja, kad jis galėjo būti paviešintas dėl nepavykusių derybų su „Symantec“ atstovais.

Svetainėje „Pastebin“ įkeltas programišių ir „Symantec“ atstovu prisistatančio asmens susirašinėjimas leidžia manyti, kad dėl išpirkos buvo deramasi dar nuo sausio vidurio.

Programišiai, prisistatantys „YamaTough“ vardu, teigia turintys „pcAnywhere“ ir antivirusinės programos „Norton AntiVirus“ išeities kodus. Už tai, kad jų nepaviešintų, jie reikalauja sumokėti 50 tūkst. dolerių.

Programišiai pasiūlo išpirką sumokėti dviem būdais: naudojant mokėjimų sistemą „Liberty Reserve“ arba pervesti lėšas į Lietuvos ar Latvijos banko sąskaitą. Tiesa, jie užsimena, kad išpirkos pervedimas į Lietuvos banką nėra toks patrauklus, kadangi gali patraukti teisėsaugos dėmesį.

Tariamas „Symantec“ darbuotojas, vardu Samas Thomas, bandė derėtis, bet šį pirmadienį programišiai iškėlė ultimatumą: priimti sprendimą per 10 minučių, arba jie paviešins „pcAnywhere“ ir „Norton AntiVirus“ programinius kodus. Paskutiniame laiške S.Thomas prašo duoti daugiau laiko, tačiau panašu, kad derybos žlugo, kadangi tądien buvo paviešintas „pcAnywhere“ išeities kodas.

„Norton AntiVirus“ išeities kodo likimas neaiškus.

„Symantec“ teigia, kad S.Thomas nedirba kompanijoje – tai yra išgalvotas personažas, kuriuo prisidengė neįvardijama teisėsaugos įstaiga, vykdydama derybas. Kompanija nurodo, kad tyrimą ir derybas vykdo teisėsauga.

„Symantec“ kol kas oficialiai nepatvirtino, ar paviešintas „pcAnywhere“ išeities kodas yra tikras.

Anksčiau kompanija teigė, kad programišiai gali turėti 4–5 metų senumo programinį kodą ir didelės žalos nepadarys.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed