Sukurta nuotraukų „gražinimą“ aptinkanti programa
Programinė įranga
Trečiadienis, 30 Lapkritis 2011 01:47

Britų mokslininkai sukūrė kompiuterinę programą, identifikuojančią nuotraukų pakeitimus, padarytus „Photoshop“ ir kitomis skaitmeninių atvaizdų redagavimo programomis.



Nepriekaištingai tobulos įžymybių nuotraukos blizgių žurnalų viršeliuose slepia didesnius ar mažesnius nufotografuotų žmonių išvaizdos trūkumus. Kartais skirtumas tarp originalios nuotraukos ir išspausdintos žurnale ar laikraštyje būna toks drastiškas, kad pasipiktinę skaitmeninio manipuliavimo atvaizdų turiniu būdais stengiasi internete paskelbti neredaguotas aktorių, dainininkų bei kitų įžymybių fotografijas.

Tačiau dabar skaitmeninis nuotraukų retušavimas bus kur kas rizikingesnis: Dortmuto koledžo (D. Britanija) profesorius Hany Faridas ir jo kolega Ericas Kee sukūrė programinę įrangą, perspėjančią vartotojus, kokiu mastu buvo pakeista originali nuotrauka siekiant užmaskuoti žmogaus išvaizdos trūkumus.

Pasak „Dailymail.co.uk“, mokslininkų sukurta programa analizuoja „Photoshop“ ar kitais skaitmeninių atvaizdų redagavimo įrankiais padarytus pakeitimus ir nurodo, kokiose vietose jie buvo padaryti ir koks buvo jų „intensyvumas“. Redagavimo mastą programa vertina balais nuo 1 iki 5. Žemiausias balas reiškia, kad nuotraukoje buvo padaryti nežymūs, o didžiausias – esminiai pakeitimai. Vertinimo sistema atsižvelgia į geometrinius nuotraukų turinio pokyčius, pavyzdžiui, kojų pailginimą, liemens susiaurinimą, bei fotometrinius redagavimo ypatumus, pavyzdžiui, odos spalvos keitimą, raukšlių ir spuogų pašalinimą, celiulito užmaskavimą.

Išanalizavę 468 originalių ir suredaguotų nuotraukų rinkinį mokslininkai sukūrė supaprastintą matematinį pokyčių apibūdinimą. Juo remiantis buvo sukurtas algoritmas, atskleidžiantis, kaip smarkiai nuotrauka buvo pakeista, sakoma pranešime.

„Masinis nerealistinių ir nesaikingai pagražintų atvaizdų paplitimas siejamas su mitybos sutrikimais ir vyrų, moterų bei vaikų nepasitenkinimu savo kūnais“, – teigia programos kūrėjai. Pasak jų, imtis šio sumanymo paskatino reklamos ir spaudos, piktnaudžiaujančios atvaizdų keitimo galimybėmis, poveikis vaikų ir paauglių lūkesčiams, siejamiems su savo pačių išvaizda. Tobuli vyrų ir moterų, žvelgiančių į mus iš žurnalų ir laikraščių puslapių bei interneto tinklalapių kūnai nepilnavertiškumo kompleksą skiepija ir nekritiškai mąstantiems suaugusiesiems, sakoma pranešime.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed