Speciali HTML versija švietimo tikslams?
Programinė įranga
Trečiadienis, 23 Lapkritis 2011 01:43

Kaip šiuo metu moksleiviai ir studentai ieško informacijos ar mokomosios medžiagos internete? Teisingai, per “Google”. Bet problema ta, kad net ir radus dominančią kursą, publikaciją, knygą ar straipsnį, sunku iš karto nuspręsti, ar jis tau tinkamas – ar atitinka tavo dabartinį išsilavinimą, amžiaus grupę, mokymosi poreikius ir t.t. Būtent šiai problemai išspręsti kuriama nauja semantinė kalba.



Projektas pavadinimu “Learning Resource Metadata Initiative” (LRMI) jau yra pažengęs daugiau negu teoriniam lygmenyje – jau yra paruošta specifikacija naujajai kalbai, ir netgi įkelta į Schema.org duomenų bazę – o tai yra jau rimtas žingsnis, kadangi Schema.org yra bendras didžiausių paieškos sistemų projektas, skirtas apibrėžti įvairaus tipo skaitmeninį turinį.

Kalbant konkrečiau, naujosios taisyklės nustatyt, kokią papildomą informaciją galima bus nurodyti prie savo mokslinės medžiagos:

- Įgyjamos kompetencijos;
- Iš anksto reikalingos kompetencijos;
- Reikalavimai skaitovų amžiui;
- Laikas, skirtas kursui ar medžiagai įsisavinti;
- Interaktyvumo lygis;
- Kiti įvairūs smulkūs parametrai…

Tikrai sveikintina iniciatyva, bet kyla klausimas – kas ir kaip šiuos parametrus pildys. Jeigu su daugeliu duomenų jau susitvarko automatiniai “Google” ir kitų paieškos sistemų varikliai, sugebantys iš HTML kodo išpešti pakankamai struktūrizuotą informaciją, tai šiuo atveju be papildomų žymų HTML kode robotai beveik bejėgiai. Dėl to, jeigu naujasis standartas sulauks pritarimo ir atitinkamos sklaidos visuomenėje, tada patiems mokomosios medžiagos leidėjams teks pasistengti ir papildyti savo publikacijas papildomais parametrais. Tai, be abejo, bus tikrai nelengvas darbas, bet gal ir verta – produktai bus kokybiškesni, o galbūt ir paieškos sistemos tokius “pilnus” duomenis vertins labiau. Bet kol kas tai tik ateities spėlionės.

Mano asmenine nuomone, toks standartas jau senokai turėjo egzistuoti, kol dar nebuvo internete tiek terabaitų įvairios mokomosios medžiagos – ją būtų buvę daug lengviau struktūrizuoti. Bet, kaip sakoma, geriau vėliau, negu niekada, galbūt šis naujasis projektas išjudins švietimo sistemą ir mūsų vaikai arba vaikų vaikai ieškos mokomosios medžiagos patogiau ir labiau sistemingai. Ką manote jūs apie naująjį LRMI?

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed