„Omnitel“ renginio „AppCamp“ metu daugiau nei 300 dalyvių pateikė per 70 idėjų ir sukūrė 35 programėles
Programinė įranga
Pirmadienis, 14 Lapkritis 2011 18:38

Nepasimesti žiūrint televizorių, išvengti nesąžiningų taksistų, surasti geriausią dienos pietų pasiūlymą, suorganizuoti renginį, susiorientuoti Nacionalinėje dailės galerijoje, užsiregistruoti pas gydytoją ar smagiai praleisti laisvą laiką padės „AppCamp“ renginio laureatės – išmaniųjų telefonų programėlės. Savaitgalį vykusios „Omnitel“ suorganizuotos pirmosios tarptautinės programėlių dirbtuvės išsiskyrė savo rekordiniu populiarumu, išaugusia kūrėjų kompetencija bei jų programėlių kokybe ir orientacija į verslo potencialą.



„AppCamp“ dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės. Susiskirstę į 41 komandą jie pateikė per 70 idėjų, iš kurių 35 buvo paverstos veikiančiais programėlių prototipais. Tiek dalyvių, tiek idėjų ir realizuotų programėlių skaičiumi šis „AppCamp“ renginys gerokai lenkė pirmąsias, prieš metus „Omnitel“ surengtas programėlių dirbtuves.

„Tik prieš metus pirmą kartą „Omnitel“ surengtos programėlių dirbtuvės įsibėgėjo – išaugo susidomėjimas, kūrėjų kompetencija, idėjų bei realizuojamų programėlių kokybė. Svarbiausia, kad „AppCamp“ tampa naujų verslų platforma, kuri suteikia kūrėjams galimybių augti, tapti mobiliųjų technologijų rinkos dalyviais, o vartotojams – atneša daug naujų, praktiškų ir smagių galimybių“, – sakė „AppCamp“ koordinatorius Tomas Dirvonskas.

Pagrindiniu, 5000 eurų prizu įvertinta „Back Stage Pad“ komandos sukurta programėlė kartu su televizijos programa pateikia daugiau informacijos apie rodomus filmus, TV laidas, žmones, kurie jose dalyvauja. Komisijos vertinimu, ši programėlė turi daug potencialo.

Specialiuoju prizu – dalyvavimu tarptautiniame mobiliųjų technologijų renginyje „App Circus“ buvo apdovanota komanda „Bear Care“, sukūrusi papildytosios realybės programėlę – žaidimą vaikams. Ši programėlė turės galimybę būti nominuota „Mobile Premier Awards 2012“ apdovanojimams, vyksiantiems Barselonoje „Mobile World Congress“ renginyje.

Daugiausia publikos simpatijų pelnė „Taxi Meter“ programėlė, kuri padeda išvengti nesąžiningų taksistų – įvedus kilometro tarifą ir maršrutą, ji patikrina, ar automobilio taksometras nurodė teisingą sumą.

„Pratica Capital“ fondo prizus – vienos dienos konsultacijas su penkiais fondo partneriais ir galimybę gauti iki 200 tūkst. eurų investiciją laimėjo penkios komandos. Tai pagrindinį prizą pelniusi „Back Stage Pad“, dienos pietų gidą „Lunchbox“, kuris padeda verslui reklamuotis, o vartotojams – surasti geriausią pietų pasiūlymą, sukūrusi komanda, renginių organizavimui skirtos „Confetti“ programėlės autoriai, reklamos platformos „Bit Greener“, skirtos darniam verslui, bei informacijos ir registracijos pas gydytoją programėlės „Emergency Doctor“ kūrėjai.

Programėlės „Confetti“ autoriai taip pat pelnė ir VšĮ „Versli Lietuva“ prizą – galimybę dalyvauti bendrame Lietuvos stende Barselonoje, „Mobile World Congress“ konferencijoje.

Papildomu rėmėjų prizu – „Samsung Galaxy 10.1“ planšetiniu kompiuteriu buvo apdovanota komanda „Chronos“, sukūrusi trimatį žaidimą išmaniesiems telefonams. Komisijos nuomone, ši komanda išsiskyrė tuo, kad dirba su ypač sudėtinga technologija.

Specialiąsias „AppCamp“ užduotis atliko ir Arvydo Sabonio ir Nacionalinės dailės galerijos programėles sukūrė Latvijos atstovai. Pirmoji programėlė yra žaidimas, kuriame paveikslėliuose reikia atrasti pavaizduotą A.Sabonį, o kaskart teisingai nurodžius – pateikiamas faktas apie jį. Tuo tarpu Nacionalinės dailės galerijos programėlė padeda orientuotis galerijoje, suteikia informacijos apie paveikslus, turi garso gidus.

 

Pranešimas žiniasklaidai

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed