Trečiadienio vakarą neveikia „Skype“
Programinė įranga
Ketvirtadienis, 23 Gruodis 2010 02:16
Trečiadienį vakare sutriko „Skype“ pokalbių internetu paslaugų tiekimas visame pasaulyje.

Kaip skelbia „Techcrunch“, su „Skype“ paslaugų sutrikimais milijonai žmonių susidūrė įvairiose šalyse. „Skype“ visame pasaulyje turi 560 mln. registruotų vartotojų.

Tiesa, ne visus „Skype“ naudotojus šie sutrikimai paveikė vienodai. Skelbiama, kad vieni žmonės negali naudotis tik dalimi paslaugų, kiti problemų visiškai nepajautė, o kai kurie negali išvis naudotis „Skype.“

„Skype“ atstovas Peteris Parkesas teigia, kad kol kas nežinomos šių sutrikimų priežastys, tačiau įmonės specialistai šiuo metu dirba, kad ryšys būtų atstatytas.

Atnaujinta 22.20 val. P.Parkesas pakartojo, kad įmonės specialistai daro viską, kad ryšys pradėtų veikti kuo greičiau. „Tai gali užtrukti kelias valandas, ir mes nuoširdžiai atsiprašome už jūsų pokalbių sutrukdymus. Kai kurių paslaugų, tokių kaip video konferencijos, atstatymas gali užtrukti ilgiau“, – sakė P.Parkesas.

Atnaujinta 22.50 val.: Bemaž 5 valandas neveikęs „Skype“ artimiausiomis valandomis turėtų „atsigauti“. Bendrovė socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, jog programos veikimas palaipsniui grįžta į normalų ritmą. „Mes tikimės, kad po kelių valandų visi vėl galės normaliai prisijungti“, – rašoma „Skype“ pranešime.

Be to, P.Parkesas bendrovės tinklaraštyje paskelbtė įrašą, paaiškinantį neveikimo priežastį. Anot jo, inžinieriai pastebėjo, jog „Skype“ prisijungusių žmonių skaičius pradėjo staiga kristi, „kas nėra normalu ar tikėta“.

Pateikiame P.Parkeso paaiškinimo vertimą:

„Skype“ nėra toks tinklas, kaip tradicinio telefono ryšio ar tiesioginių žinučių. Jo veikimas priklauso nuo milijonų individualiai susijungusių kompiuterių ir telefonų. Dalis šių kompiuterių yra vadinamieji „supermazgai“ – jie veikia lyg savotiškos „Skype“ adresų knygos. Jei jūs norite pasikalbėti su kuo nors, ir jūsų „Skype“ programa iškart negali rasti šio vartotojo (pavyzdžiui, dėl to, kad jis yra prisijungęs iš kitos vietos ar naudoja kitą prietaisą), jūsų kompiuteris ar telefonas pirmiausia bandys surasti tokį „supermazgą“ ir išsiaiškinti, kaip pasiekti norimą adresatą.

Normaliomis aplinkybėmis, tokių „supermazgų“ skaičius būna labai didelis. Deja, šiandien didelė dalis jų vienu metu atsijungė dėl problemos, kuri liečia kai kurias „Skype“ programos versijas. „Skype“ veikimas priklauso nuo galimybės išlaikyti ryšį su „supermazgais“, o daliai jūsų jie buvo neprieinami.

Ką mes darome, kad tai ištaisytume? Mūsų programuotojai kaip įmanoma greičiau kuria naujus „mega-supermazgus“, kurie turėtų padėti atstatyti ryšį.

Atnaujinta 23.45 val.: Milijonams „Skype“ vartotojų visame pasaulyje vis dar nesugebant prisijungti prie tinklo, kompanija toliau tikina, jog paslauga yra atstatinėjama.

„Skype“ generalinis direktorius Tony Batesas atsiprašė vartotojų už sukeltus nepatogumus. „Šiuo metu, panašu, jog vartotojai prisijungia ir vėl atsijungia, taip pat kartais viduryje pokalbio nutrunka ryšys. Mūsų programuotojų komandos smarkiai dirba, siekdamos išspręsti susidariusią situaciją“, – BBC sakė T.Batesas.

Teigiama, jog ryšys sutriko tiek išmaniųjų telefonų, tiek kompiuterių vartotojams, nesvarbu, kokią operacinę sistemą jie naudoja.

Skaičiuojama, jog dėl „nulūžimo“ „Skype“ jau prarado maždaug 10 mln. skambučių. Dėl programos neveikimo nukentėjo ne tik individualūs vartotojai, bet ir kompanijos, pasirinkusios „Skype“ ryšį bendravimui kompanijų viduje.

Paskutinį kartą rimtesni programos sutrikimai buvo užfiksuoti 2007 metais.

Apie „Skype“ sutrikimus trečiadienį pranešė dešimtys tūkstančių socialinių tinklų „Twitter“, „Facebook“ ir kt. vartotojų. Pastarajame tinkle jau kuriasi ir lietuviškos grupės, kuriose keičiamasi informacija apie „Skype“ sutrikimus. O humoro jausmo nestokojantys tautiečiai kuria renginius, tokius kaip „Vakaras be Skype“ ir kviečia į juos savo draugus.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed