„Tilde IT“: mažiau nei trečdalis programinės įrangos yra sulietuvinta
Programinė įranga
Trečiadienis, 05 Rugpjūtis 2009 11:41
Programinės įrangos lokalizavimu užsiimanti bendrovė „Tilde IT“ pastebi, kad sulietuvinta programinė įranga mūsų šalyje populiarėja, tačiau spėja, kad Lietuvoje mažiau nei 30 procentų naudojamos programinės įrangos yra lokalizuota. Latvijoje ir Estijoje naudojamos lokalizuotos programinės įrangos procentas būtų toks pat.

Programų lokalizavimo rinkoje, kaip visose kitose verslo srityse, galioja tie patys rinkos dėsniai, todėl kūrėjai savo programinę įrangą pirmiausia pritaiko toms šalims, kuriose vartotojų skaičius pakankamai didelis.

„Dėl šios priežasties labai mažai tikėtina, kad bus sulietuvinta profesionali, specifinė įranga, turinti labai mažai naudotojų. Tai daryti jos kūrėjams tiesiog neapsimoka“, - aiškina „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

Jis įsitikinęs, kad ilgą laiką programų lokalizavimui nebuvo skiriama reikiamo dėmesio. Per ilgą laiką žmonės įprato naudotis angliškomis programomis, todėl šiandien dažnas nenori jų keisti lietuviškomis. Tačiau vartotojams, nemokantiems anglų kalbos, visiškai išnaudoti programos teikiamas galimybes, jei ji nėra lokalizuota, pernelyg sunku, todėl gaištamas darbo laikas, kol išsiaiškinama, kaip veikia viena ar kita nauja arba retai naudojama programos funkcija.

„Tokiu atveju nelokalizuota programinė įranga tampa nefunkcionali. Be to, ir patys darbuotojai nesijaučia gerai, kai ko nors nesupranta, kyla nepasitenkinimas“, - dėsto V. Pranskūnas.

„Tilde IT“ pastebi, kad lietuviai pakankamai žino apie lokalizuotą programinę įrangą, tačiau jiems trūksta nacionalinės vertės suvokimo, noro puoselėti gimtąją kalbą.

„Mūsų šalyje vyrauja nuomonė, kad užsienio kalbos mokėjimas – privalumas, tačiau nemokėjimas gimtosios kalbos – nelaikomu rimtu kompetencijos trūkumu. Labai svarbu, kad ir patys žmonės ne tik kiek įmanoma naudotųsi lietuviškomis programomis, bet ir keistų savo įpročius. Pavyzdžiui, nustotų „švepluoti“ ir laiškus rašytų lietuviškais rašmenimis, nes šiandieninės programos jau leidžia tai daryti“, - sako V. Pranskūnas.

Lokalizuoti vidutinio dydžio programą, turinčią 500 tūkst. žodžių, jei ją verčia 5 vertėjai, reikia beveik 3 mėnesių. Lokalizavimo procesas susideda iš kelių etapų: medžiagos analizavimo ir terminų žodyno sudarymo, terminų vertimo, jų derinimo atsižvelgiant į kalbos taisyklingumo ir aiškumo reikalavimus, pritaikymo prie specifinių konkrečios srities reikalavimų, konsultacijų su specialistais, programos vartotojo sąsajos ir dokumentacijos vertimo, redagavimo, techninio tikrinimo, peržiūros ir galutinio produkto tikrinimo.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „Tilde IT“ išvertė daugiau nei 2 mln. 341 tūkst. žodžių. Kitiems lokalizavimo darbams atlikti bendrovė papildomai užtruko per 2 tūkst. darbo valandų.

Šaltinis: infolaukas.lt
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed