Nelegalų antivirusinės programos „raktą“ naudojo ir Vatikane, ir Lietuvoje
Programinė įranga
Trečiadienis, 08 Gruodis 2010 15:47
„Net popiežius piratauja“, – tokia antraštė pasirodė žiniasklaidoje, kai antivirusinės programos gamintoja „Avast“ paskelbė, kaip per daugiau nei metus po pasaulį išplito vienas nelegalus programos licencijos kodas. Paaiškėjo, kad jis buvo naudojamas net Vatikane. Jį naudojo ir per 3 tūkst. lietuvių.

„Avast“ suteikia galimybę antivirusinę programą naudoti visiškai nemokamai, vildamasi, kad vartotojams programa patiks ir jie įsigis visavertę „avast! Pro Antivirus“ versiją. Vis dėlto nemaža dalis vartotojų pasirenka „nulaužtą“ mokamos programos versiją.

Pastebėjusi, kad vienas „raktas“ itin sparčiai plinta tarp vadinamųjų piratų, kompanija nusprendė palaukti ir pasižiūrėti, kuo visa tai baigsis.

Licencija buvo parduota 2009 metų birželį vienai nedidelei kompanijai JAV Arizonos valstijoje. „Raktas“ galiojo 14-ai kompiuterių.

„Šį licencijos kodą radome daugybėje nelegalią programinę įrangą platinančių svetainių visame pasaulyje. Paradoksalu, kad kompiuterių vartotojai ieško nemokamos antivirusinės programos ten, kur paprastai platinamos užkrėstos programos“, – kompanijos pranešime spaudai cituojamas „Avast“ generalinis direktorius Vince'as Steckleris.

Šių metų pabaigoje minėtą licencijos kodą aktyviai naudojo (siuntėsi programos atnaujinimus, antivirusinės bazės papildymus ir kt.) net 774 tūkst. 651 žmogus daugiau nei 200-yje šalių. Daugiausia, apie 9 proc., buvo iš Rusijos. Dešimtukas „purviniausių“ valstybių (nustatyta pagal vartotojų IP) atrodo taip:

1. Rusija
2. Meksika
3. Brazilija
4. Italija
5. Ispanija
6. JAV
7. Indija
8. Filipinai
9. Prancūzija
10. Ukraina

Beje, kompanija nustatė, kad šis „raktas“ buvo naudojamas ir dviejuose kompiuteriuose, kurie yra Vatikane.

Be to, kompanija naujienų portalą 15min.lt informavo, kad šį „raktą“ naudojo daugiau nei 3 tūkst. lietuvių.

„Jūs vos pasiekėte „Top-50“ su daugiau nei 3 tūkst. kompiuterių vartotojų. Palyginti su kitomis Baltijos šalimis, turite šiek tiek mažiau piratų nei Latvija, tačiau daugiau nei dvigubai tiek, kiek Estija“, – 15min.lt teigė „Avast“ atstovas Lyle'as Frinkas.

„Avast“ nusprendė visiems šią licenciją naudojantiems kompiuteriams nusiųsti įspėjimą, kuriame pranešama, kad naudojamas „raktas“ yra nelegalus, ir siūloma įsigyti legalią licenciją.

„Avast“ antivirusinė programa naudojama daugiau nei 130 mln. kompiuterių pasaulyje.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed