Nauji „Windows 8“ standartai įžiebė programuotojų pyktį
Programinė įranga
Ketvirtadienis, 16 Birželis 2011 08:58
Programas „Microsoft“ platformoms kuriantys nepriklausomi programuotojai kritikuoja technologijų milžinę dėl to, kad ši nesuteikia informacijos, kokiais įrankiais ir kalbomis bus galima kurti programas operacinei sistemai „Windows 8“.

Anksčiau birželį „Microsoft“ pademonstravo „Windows 8“ išvaizdą ir kai kurias naujas funkcijas. Tuomet išplatintame pranešime spaudai buvo užsiminta, jog naujoji operacinė sistema palaikys programas, sukurtas HTML5, CSS3 ir „javascript“ kalbomis.

Tai išgirdusi programuotojų bendruomenė puolė klausinėti, ar „Windows 8“ palaikys programas, sukurtas specialiomis „Microsoft“ platformomis, tokiomis kaip „Silverlight“, „Windows Presentation Foundation“ (WPF) ir „.Net“. Tačiau klausimų kruša atsimušė į „Microsoft“ tylos sieną, praneša Guardian.co.uk.

Užmirš savo įrankius?

„Microsoft“ tikisi, kad nauji standartai pritrauks daugiau programuotojų ir išplės programų galimybes, be to, jos galės būti pritaikytos ir planšetiniams kompiuteriams. Šioje rinkoje jau verda kova tarp „Apple“, „Google“ ir kitų didžiųjų technologijų kompanijų, tuo metu „Microsoft“ veiksmą stebi iš šalies, kadangi vis dar nėra sukūrusi padorios operacinės sistemos „planšetėms“. Kompanija viliasi, jog „Windows 8“ taps universalia platforma, kurią bus patogu naudoti tiek įprastame, tiek planšetiniame kompiuteryje, tiek ir telefone.

Tuo metu dešimtmečius programas „Microsoft“ sistemoms kūrę programuotojai širsta: jei „Windows 8“ nepalaikys ankstesnių standartų, visas jų darbas ir sugebėjimai nueis perniek.

Jie reikalauja „Microsoft“ aiškiai atsakyti: ar dar verta kurti programas senosiomis platformomis, ar jau metas spjauti į jas ir mokytis naujų programavimo kalbų?

„Man nepatinka tai, kad mes turėsime kurti „Windows 8“ programas HTML5 bei „javascript“ kalbomis. Tai kvailiausias dalykas, kokį man kada teko girdėti. „Microsoft“ turi puikią programų kūrimo platformą „Silverlight“ ir nori, kad mes rašytume kažkokį „javascript“. Rimtai!? Sekanti „Windows Phone“ operacinė sistema, greičiausiai, taip pat palaikys HTML5. Ei, aš tikrai nusivylęs“, – rašo Janas Hannemannas. Jo įrašą peržiūrėjo daugiau nei 7 mln. interneto naršytojų.

Reikalauja atsakymų

Kitame „Microsoft“ programuotojų forume Nicholas Petersenas paragino kompaniją įtraukti WPF ir „Silverlight“ palaikymą į operacinę sistemą „Windows 8“.

„Šiomis kalbomis rašantys programuotojai pagrįstai reiškia susirūpinimą, kad senosios „Microsoft“ platformos, su kuriomis jie užaugo ir kurias pamėgo – nes jos yra geriausios pasaulyje, – „Windows 8“ liks užmirštos. (...) Mes norėtume sužinoti, kokį vaidmenį užims „Silverlight“ ir WPF operacinėje sistemoje „Windows 8“ ir kokia jų ateitis?“, – klausia N.Petersenas.

Tuo pačiu jis stebėjosi, kodėl „Microsoft“ leidžia „pirmu smuiku“ groti trečiųjų šalių sukurtoms programavimo kalboms, o savo įrankius palieka likimo valiai.

„Mes nenorime, kad „Silverlight“ ir WPF sukurtos programos būtų priskirtos „klasikos“ (jei ne „palikimo“) kategorijai“, – rašo programuotojas.

Jis baiminasi, kad net jei „Windows 8“ palaikys „.Net“ ir „Silverlight“ programas, šie įrankiai bus užmiršti ir jais nebus įmanoma kurti programų, pritaikytų įrenginiams su lietimui jautriais ekranais. Todėl programuotojai bus priversti mokytis naujas kalbas, tokias kaip HTML5, CSS3 ar „javascript“ vietoje to, kad kurtų programas gerai pažįstamais įrankiais.

Tiesa, didelė dalis programuotojų neabejoja, jog senosiomis platformomis ir toliau bus galima kurti programas, skirtas stacionariems bei nešiojamiesiems kompiuteriams su „Windows 8“. Abejojama tik, ar jomis bus galima kurti programas planšetiniams kompiuteriams su „Windows 8“ operacine sistema.

Oficiali pozicija – tyla

Šimtai programuotojų „Microsoft“ forumuose ieško atsakymų, koks likimas laukia „Silverlight“, WPF ir „.Net“, tačiau tuščiai – kompanijos atstovai to nekomentuoja ir ragina palaukti rugsėjį vyksiančios konferencijos, kur turėtų būti suteikta daugiau informacijos.

„Visa tai peržengė bet kokias ribas. Remkitės mūsų pirminiais šaltiniais (pvz., pranešimais spaudai), o ne trečiųjų šalių spekuliacijomis. Tai nepakeis jūsų požiūrio, bet turėkite omenyje, kad „Windows 8“ dar tik kuriama ir praeis daug laiko, kol ji bus oficialiai pristatyta, o dar daugiau – kol ji bus išleista į prekybą“, – teigė „Microsoft“ atstovas Peteris Brownas.

„Jūs visi matėte tik nedidelę dalį „Windows 8“ naujovių ir skaitėte trumpą pranešimą spaudai. Kol kas mes nieko negalime komentuoti apie tai. Tačiau tikrai ne dėl to, kad mums nerūpi, mes negirdime ar kažkam nepritariame. Dabar galiu pasakyti tik tiek: palaukite iki rugsėjo. Jei iki tada mes pranešime kažką daugiau, tuomet puiku, tačiau nieko nepažadu (bent jau aš negirdėjau tokių planų). Apgailestauju, tačiau šiuo metu daugiau informacijos neturiu. Žinau, kad tai blogas atsakymas, bet tai viskas, ką dabar galiu pasakyti. Tikrai“, – priduria P.Brownas.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed