Kompiuterinė programa iššifruoja žmogaus emocijas
Programinė įranga
Antradienis, 11 Gegužė 2010 12:19
Inovatyvi programa telefonu gali ne tik pranašauti skambinančiojo emocinę būseną, bet ir diagnozuoti kai kurias medicinines būkles, praneša Nerwsdiscovery.com.

Kompiuterinė programa per trumpesnį negu dviejų minučių pokalbį gali pasakyti, kad kažkas jums sudaužė širdį. Izraelio kompanija „eXaudios“ sukūrė kompiuterinę programą, pavadinimu „Magnify“, kuri iškoduodama žmogaus balsą ir jo tembrą, gali pasakyti, kokios emocinės būsenos šis yra. Kai kurios JAV kompanijos jau naudoja šią sistemą savo skambučių centruose. Šiuo metu „Xaudios“ tobulina ir testuoja savo programinę įrangą, kad ji galėtų diagnozuoti tam tikras medicinines ligas – autizmą, šizofreniją, širdies susirgimus ir netgi prostatos vėžį. “Kai prekybos agentai, telefonu bendrauja su klientais, jie susikoncentruoja į pokalbio turinį, bet ne į pašnekovo emocijas. Nebent pašnekovas rėktų į ragelį, – sako „eXaudios“ prezidentas Yoramas Levanonas. – Jei pašnekovas rėkia, jums tikrai nereikia kompiuterinės įrangos, kad suvoktumėte jo emocijas. Tačiau jei kompanijos žinos kitas savo esamų ir potencialių klientų emocijas, jos sutaupys daugybę kompanijos pinigų ir netgi jų uždirbs.”

Daugybė kompanijų pardavinėja programinę įrangą, kuri atlieka pokalbių analizes pokalbiui pasibaigus. „Magnify“ seka ir analizuoja pokalbį realiu laiku. Programa iš karto parodo pašnekovo emociją kompiuterio ekrane. Newsdiscovery.com žurnalistas pats išmėgino šią programą, jo balso analizė buvo panaši į psichologo užrašus: “Susijaudinęs, tačiau tai slepia ir stengiasi neparodyti. Malonus ir mandagus”. Skambučių centro darbuotojui, kurio kompiuteryje įdiegta „Magnify“ programa, priklausomai nuo kompanijos poreikių, akimirksniu pasako įvairias taktikas, kaip bendraut su tam tikros emocinės būsenos pašnekovu.

Jei pašnekovas domisi kompanijos siūlomais produktais, programa akimirksniu prekybos agentui pataria, kokiu būdu juos parduoti. Programa taip pat atpažįsta nesidominčius klientus ir iš karto agentui pataria pabaigti pokalbį. Programa taip pat perspėja, kada pašnekovas pradės rėkti į ragelį.

“eXaudios“ kompanijai prireikė dešimtmečio, kad sukurtų „Magnify“ programą, – sako Y. Levanonas. – Programa matuoja balso bangų ilgį, intonaciją ir intensyvumą. „Magnify“ nėra tiksli visu 100 procentų. Nustatydama pašnekovo emocijas ji suklysta nuo 17 iki 24 procentų. Mes aiškinomės, kodėl taip įvyksta ir sužinojome, kad tai dėl pašnekovo sveikatos būklės. Kai kurios ligos ar negalavimai, keičia žmogaus balsą, todėl programa nesugeba tiksliai nustatyti emocijos. Žmonės, sergantys autizmu arba turintys Parkinsono sindromą, kalba nerišliai, dusliai ir neaiškiai”.

Izraelyje įsikūrusio Weizmao mokslo instituto gydytojas Yoramas Bonnehas panaudojo „Magnify“ sistemą tirdamas autizmu sergančius vaikus. Jis atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 40 vaikų, kuriems yra diagnozuotas autizmas ir 40, kurie juo neserga. „Magnify“ programa atpažino 85 procentus sergančiųjų autizmu.

“Tai buvo vaikai, sergantys labai švelniomis autizmo formomis. Jie laisvai kalba ir klausydamas niekada nepasakytum, kaf vaikas serga autizmu. Jie šneka taip pat kaip ir nesergantys vaikai. Tačiau programai skirtumas buvo akivaizdus”.

„eXaudios“ taip pat pradėjo tyrimus su žmonėmis, turinčiais Parkinsono sindromą, sergančiais šizofrenija, disleksija ir širdies ligomis. „eXaudios“ nėra vienintelė kompanija, kuri tirdama balsą sužino apie žmonių sveikatos būklę. Bostone įsikūrusi kompanija „Cogito Health“, jau kuris laikas naudoja programinę įrangą, kuri iš pacientų balso sugeba diagnozuoti depresiją, patirta dėl narkotikų vartojimo arba potrauminio streso. “Žmogaus balso analizavimas, užuominų apie jo emocinę arba sveikatos būklę gavimui, nėra naujiena. Žmonės tai daro visą laika. Skirtumas tas, kad dabar tai daro kompiuteris, kuris viską nustato žymiai tiksliau. Kompiuteris nuo žmogaus skiriasi tuo, kad jam svarbu, ne tai ką žmogus pasakė, o kaip pasakė”, – sako „Cognito Health“ naudojamos sistemos kūrėjas Alexas Pentlandas.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed