Dvi dienos su Ubuntu 9.04 arba diena, kai nustojo suktis Windows
Programinė įranga
Trečiadienis, 16 Rugsėjis 2009 12:42
Ar jums būna tokių dienų, kai atsikėlus norisi nuveikti ką nors neįprasto? Man būna. Šią savaitę nusprendžiau atlikti eksperimentą – suformatuoti savo C diską ir keletą dienų pagyventi su Ubuntu 9.04. Eksperimento tikslas – įvertinti Ubuntu sistemos pasikeitimus ir palyginti su Windows. Žinoma, galėjau išmėginti ir Live CD, tačiau norėjau viską patirti savo kailiu, pradedant nuo sistemos diegimo.

Istorija prasidėjo nuo to, kad stalčiuje radau seną Ubuntu diską, užsilikusį nuo tų laikų, kai nesunkiai galėdavo užsisakyti ~ 200 kopijų. Mano tūrėta versija jau nebėra palaikoma, todėl užsisakiau Ubuntu 9.04 paštu (mėgstu gauti daiktus paštu) ir vieną iškart parsisiunčiau .ISO formatu.

Diegimas

Diegimo procesas itin paprastas, jei sugebate įdiegti Windows, tai sugebėsite ir Ubuntu. Lietuviškas diegimo gidas gana tikslus ir nereikia kelias minutes svarstyti, ką reiškia vienas ar kitas kalbininkų šedevras (Matę lietuvišką Office supranta apie ką kalbu).

Pirmasis paleidimas

Wlan veikia, trackpad veikia, Internetas per Ethernet port veikia, media mygtukai veikia, o štai garso ir nėra. Taigi, vos paleidus sistemą susidūriau su nesuderinamumu. Turint internetą buvo nesunku surasti begalę kitų temų, su panašiomis HP laptopų suderinamumo problemomis. Po maždaug 2h skaitymo ir komandų svaidimo į terminal, garsas pradėjo veikti.

Vartotojo sąsaja

Ubuntu vartotojo sąsaja labai paprasta ir patraukli. Visas funkcijas galima pasiekti tiesiog iš dekstop ir nereikia landžioti po jokius Control Panel. Aktyvavus 3D efektus, vartotojo sąsaja pasidaro šiek tiek žaismingesnė, programų langus galima tampyti ir purtyti. Man labai patiko galimybė tūrėti porą darbalaukių, nes kartais vienu metu atsidarau nemažai programų ir jose tampa sunku susigaudyti. Norint pereiti iš vieno darbalaukio į kitą, užtenka pasukti pelės ratuką.

Darbinė aplinka

Kompiuteriu dažniausiai rašau HTML/CSS kodą, bei mokausi PHP, todėl nusprendžiau pamėginti susirasti reikiamus įrankius Ubuntu sistemoje. Pradėjęs ieškoti programų labai nustebau, nes visos jos užima vos po keletą MB, o savo funkcijomis nenusileidžia brangiems analogams, parašytiems Windows sistemai (Adobe produktai). Vienintelis trūkumas – nėra Photoshop’o. Gimp atrodo visai patraukliai, tačiau mokytis dirbti su dar viena programa – nelabai turiu noro.

Sistemos spartumas

Norint įvertinti sistemos spartumą, reiktų panaudoti Ubuntu (linux) ilgiau, nes ir tie patys Windows, po įrašymo veikia greitai ir tik vėliau pradeda lėtėti. Prieš rašydamas Ubuntu į savo laptopą, pirmiausia įrašiau Linux į savo pirmąjį PC. Laptop’e žymaus pagreitėjimo nepajaučiau, tačiau PC pagreitėjo. Manau, dėl to, kad nebereikėjo antivirusinės, kuri surydavo pusę resursų.

Ar grįšiu prie Windows?

Deja, bet atsakymas teigiamas. Ubuntu puikiai tinka netbook naudotojams ar pažengusiem programuotojams, tačiau mano poreikius kol kas puikiai tenkina Windows 7.

Ubuntu smarkiai patobulėjo ir dabar daugelis dalykų veikia, be papildomų nustatymų, tačiau vis dar jaučiasi programų trūkumas. Linux fanai turbūt paprieštaraus, nes yra Wine programa, tačiau daug lengviau protingai naudoti Windows operacinę sistemą, nei paleisti ką nors rimto per Wine.

Šaltinis: hdnaujienos.lt
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed