Šokoladinis „Android“ batonėlis: kas naujo „KitKat“ apsaugos sistemoje
Mobilusis pasaulis
Trečiadienis, 13 Lapkritis 2013 13:47

Neseniai pasirodė nauja populiariosios „Android“ operacinės sistemos versija „KitKat“. Platformos atnaujinimai padarė įtaką ir apsaugos sistemai. „Kaspersky Lab“ išnagrinėjo „Android“ 4.4 versijos („KitKat“) atnaujinimus.

 

Pagrindiniai apsaugos sistemos atnaujinima nukreipti į skaitmeninius sertifikatus ir operacinės sistemos stiprinimą. Dabar „Android“ perspės vartotoją, jei įrenginyje įdiegtas „Certificate Authority“ (autorizavimo sertifikatas). Tai leidžia lengviau atsekti „Man-in-the-Middle“ tipo atakas vietos tinklų viduje. Kartu „Google Certificate Pinning“ sistema apsunkina „Google“ paslaugų siunčiamo ir gaunamo tinklo srauto perėmimą ir stebi, kad tik saugūs SSL sertifikatai iš leidžiamų sąrašo būtų naudojami „Google“ tam tikriems domenams prisijungti.

 

Be to, naujoji platformos versija sustiprinta papildomu barjeru prieš mobiliųjų įrenginių universalaus vartotojo teisių gavimo procesą (angl. rooting), kuris atliekamas didinant privilegijas arba atminties laukui persipildžius. „SELinux“ prieigos kontrolės sistema dabar veikia priverstiniu režimu, o anksčiau – rekomenduojamu. Tai užkerta atakas, pavyzdžiui, taikant eksploitus, kurių užduotis – užtikrinti „root“ privilegijas. Taip pat „Android 4.4“ įdiegta antrojo lygio FORTIFY_SOURCE funkcija, o tai apsunkina atminties lauko persipildymo eksploitais naudojimą. Dabar ir kenkėjiškai programinei įrangai, ir „Android KitKat“ vartotojams bus daug sunkiau gauti įrenginio administratoriaus teises.

 

Tačiau „Kaspersky Lab“ ekspertai priėjo išvadą, kad kibernetinių grėsmių atžvilgiu šie atnaujinimai iš esmės nekeičia situacijos. Populiariausias „Android“ užkrėtimo šaltinis išlieka tas pats – tai iš pašalinių resursų parsisiųsti nelegalūs priedai, nauji apsaugos instrumentai nuo šito neapsaugo. Taigi svarbiausiu „KitKat“ atnaujinimu galima pavadinti resursų naudojimo sumažinimą. Naujoji „Android 4.4“ gali veikti tik su 512 MB operacine atmintimi. Galingiems įrenginiams tai leis greičiau apdoroti duomenis ir ilgiau išlaikyti veikiančią bateriją, o mažesnės resursų apimties įrenginiams – naudotis šiuolaikine ir labiau apsaugota operacine sistema.

 

„Pagrindinė „Android“ ekosistemos problema – didžiulis operacinės sistemos įvairių versijų skaičius. Kai jos visos vis dar veikia mobiliuosiuose įrenginiuose, ši situacija vadinama „Android“ fragmentacija. Pavyzdžiui, daugiau nei 25 proc. vartotojų vis dar naudojasi prieš kelerius metus išleista „Android 2.3“. Be visų kitų trūkumų, tai kelia rimtą saugumo problemą, – teigia ataskaitos autorius Stefanas Tanase (Stefan Tanase), „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas. – Be to, šiuolaikiniai vartotojai visada nori naudotis naujausiomis oficialiai neprieinamomis „Android“ versijomis – štai kodėl gauti „root“ prieigą operacinei sistemai atnaujinti tapo taip populiaru.“

 

Daugiau apie „Android 4.4“ apsaugos funkcijas skaitykite čia:

http://www.securelist.com/en/blog/208214116/Android_4_4_arrives_with_new_security_features_but_do_they_really_matter

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed