Sukurtas mintimis valdomas mobilusis telefonas
Mobilusis pasaulis
Penktadienis, 02 Balandis 2010 17:48
JAV sukurtas „NeuroPhone“ mobilusis telefonas moka skaityti savo šeimininko mintis: jis automatiškai renka žmonių, kuriems norima paskambinti, numerius.

Dartmuto koledžo (JAV) mokslininkai sukūrė žmogaus smegenų ir mobiliojo telefono sąsają, leidžiančią skaityti ir atpažinti neurosignalus bei automatiškai mobiliuoju telefonu rinkti žmonių, apie kuriuos galvojama, numerius, skelbia „Technology Review“. Pasak leidinio, tai pirmasis žingsnis į mintimis valdomų telefonų technologiją.

„NeuroPhone“ telefonas, kurį sukūrė Dartmuto koledžo specialistai, naudoja bendrovės „Emotiv“ gaminamą kompaktišką elektroencefalografą „iPhone“ mobiliajam telefonui kontroliuoti. Belaidį „Emotiv“ elektroencefalografą „Epoc“ galima įsigyti mažmeninės prekybos IT įranga tinkluose.

Telefone įdiegta speciali mintimis valdoma programa, rodanti ekrane į telefonų knygelę įtrauktų asmenų nuotraukas.

Kai telefono savininkas pamato žmogaus, kuriam nori paskambinti, atvaizdą, elektroencefalografas užregistruoja specifinį galvos smegenų aktyvumą ir aktyvuoja sistemą, o telefonas automatiškai surenka norimo žmogaus numerį.

Pasak „NeuroPhone“ kūrėjų, skirtingai nei telefono aktyvavimo balsu ar akių judesių stebėjimo sistemos, smegenų signalų fiksavimas suteikia lengvo ir tylaus telefono valdymo galimybę. Nustatyta, kad ši sistema veikia dar patikimiau, kuomet fiksuojami raumenų judėjimo elektriniai signalai, pavyzdžiui, kai matant norimo pašnekovo nuotrauką sumirksima.

Elektroencefalografus naudojančios smegenų ir kompiuterių sąsajos suteikia galimybę bendrauti paralyžiuotiems žmonėms, žaisti kompiuterinius žaidimus rankomis neliečiant manipuliatorių, atlikti įvairiais kitas užduotis. Suprantama, kol kas mažai kas norės naudotis mobiliuoju ryšiu dėvėdamas ant galvos maždaug 300 dolerių kainuojantį smegenų signalus registruojantį „šalmą“, tačiau nešiojamiesiems elektroencefalografams mažėjant ir tampant vis mažiau pastebimiems, tokie prietaisų paklausa gali išaugti, teigia leidinys.

Šiame vaizdo siužete galima pamatyti „NeuroPhone“ pristatymą.



Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed