Skaitmeninis kodas: mobilieji jautruoliai
Mobilusis pasaulis
Ketvirtadienis, 15 Balandis 2010 17:21
Mobiliesiems telefonams su lietimui jautriais ekranais užkariaujant rinką, jų gamintojai verčiasi per galvą, siekdami pristatyti kažką naujo, įdomaus, patogaus ir kartu nebrangaus.

Su trenksmu į rinką įžengus „Apple“ išmaniajam telefonui „iPhone“, jo gamintojai tuomet garsiai pareiškė, kad kiti telefonai jautrūs ne lietimui, o paspaudimui. Koks skirtumas? „iPhone“ galima valdyti tik pirštais, o ne pagaliukais ar nagais. Pliusai – didesnis jautrumas, tikslumas, o ir kišenėje besimėtantys raktai numerio nesurinks. Minusai – telefoną sunkiau valdyti žvarbią žiemą lauke, be to, išsitepus rankas būtina jas nusiplauti, nes su nagais ar pagaliukais „nepažaisi“.

Visgi ši technologija domina vis daugiau telefonų gamintojų, tik jie nesitranko, o atitrepsena patyliukais ir puola iš užnugario.

„Samsung Monte“

Vienas tokių telefonų – neseniai Lietuvos parduotuvių lentynose pasirodęs „Samsung S5620 Monte“. Trijų colių įstrižainės ekraną turintis telefonas yra nedidelis, plonas ir lengvas, todėl patogiai guli rankoje. Jis turi tris valdymo mygtukus („atsiliepti“, „atmesti“ ir meniu valdymui skirtą „grįžti“) bei dar kelis ant šonų (garsumo valdymo, fotoaparato bei ekrano „užrakinimo“).
„Monte“ yra beveik viskas, ko gali prireikti eiliniam vartotojui: USB ir standartinė ausinių jungtys, duomenų perkėlimui skirtas „Bluetooth“, o 200 MB vidinės atminties galima praplėsti „microSD“ kortele.

Daugiausia vietos telefone, matyt, užims muzikos įrašai – muzikos klausytis juo patogu, o ir garso kokybė gera. Tuo tarpu fotokameros sąskaita buvo pataupyta. Nors ji turi 3 mln. taškų, nuotraukų kokybė prastoka, filmuoja taip pat vidutiniškai. Be to, nėra LED blykstės, taigi naktį matysis tik žvakės ir žibintai.

Telefonas turi tris pagrindinius langus, kuriuos keisti galima tiesiog perbraukus pirštu per ekraną. Juose galima išsikelti dažniausiai naudojamas funkcijas, pavyzdžiui, viename – kontaktus, kitame – muzikos ar radijo grotuvą, kalendorių, mini užrašinę ir pan.

Prie interneto galima jungtis ne tik 3G, bet ir bevieliu „WiFi“ ryšiu. Su tinklu jis susidoroja neblogai – tiek puslapius, tiek vaizdo ar garso įrašus leidžia sklandžiai. Tiesa, naršyklė nėra pati patogiausia, pavyzdžiui, yra tik du priartinimo lygiai, taigi kartais gali prireikti akinių.

Vienas didesnių minusų – neaišku, kada telefoną galima naudoti pavertus. Pavyzdžiui, naršant internete, peržiūrint nuotraukas ar vaizdo įrašus, horizontali funkcija veikia, o rašant SMS ar naršant meniu – ne.

Kaina – apie 700 Lt.

„Nokia X6“

Konservatyviau atrodanti, 3,2 colio įstrižainės ekraną turinti „Nokia X6“ naudoja operacinę sistemą „Symbian“, kuri mažai skiriasi nuo kitų šio gamintojo modelių, o ir pats valdymas panašus. Jo išorę puošia tokie pat mygtukai ir jungtys, kaip ir anksčiau aprašyto telefono, tik jis kiek didesnis ir sunkesnis.

„Nokia X6“ prie interneto taip pat gali jungtis 3G ar „WiFi“ ryšiu, ir be didesnių sunkumų atvaizduoja net „sunkesnius“ puslapius ar groja vaizdo įrašus „Youtube“. Maloniai nustebino gera garso kokybė net grojant per išorinius garsiakalbius. Muzikai vietos neturėtų pritrūkti – vidinė atmintis net 16 GB (arba 32 GB, priklausomai nuo modelio).

„Nokia X6“ kone visada galima naudoti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Pvz., rašant SMS vertikaliai tekstas renkamas skaitine klaviatūra, o horizontaliai – kompiuterine „qwerty“.
Telefono fotokamera, gaudanti 5 mln. taškų vaizdą, darbą atlieka gerai, o naktį gali pagelbėti LED blykstė, kurią galima įjungti ir filmuojant.

Gaila, kad pagrindiniame ekrane nuolat matomas „greitasis meniu“ apribotas keturiais mygtukais. Gerai nors, kad juos galima nustatyti pagal poreikius.

Kaina – apie 1,2 tūkst. Lt.
 


Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed