Skaitmeninis kodas: antivirusas telefonui
Mobilusis pasaulis
Trečiadienis, 09 Rugsėjis 2009 14:41
Mobiliesiems telefonams evoliucionuojant į išmaniuosius, kurie jau mažai skiriasi nuo kompiuterių, derėtų susimąstyti ne tik apie internetą, bet ir apie duomenų apsaugą.

Išmaniuosius telefonus atskirti nuo paprastų „mobiliakų“ nesunku, pagrindinis skiriamasis bruožas – įdiegta operacinė sistema („Symbian“, „Windows Mobile“, dar tobulinama „Linux“ ir t.t.).

Tokiais telefonais galima ne tik skambinti, rašyti žinutes ar nusistatyti žadintuvą, bet ir naršyti internete, rašyti tekstus, siųsti el. laiškus, bendrauti „Skype“, diegti kitas programas ar žaidimus.

„Dabartinis išmanusis telefonas, grubiai kalbant, prilygsta 5 metų senumo kompiuteriui“, – taip jų galimybes apibūdino Mobiliųjų telefonų techninio centro vadovas Gintaras Kručkas.

Didelė dalis išmaniųjų telefonų turi pilną (kompiuterinę) klaviatūrą ar lietimui jautrų ekraną.

Na, bet tokius aparatus perkantieji turėtų suprasti, kad kišenėje laikys kur kas daugiau, nei ryšio priemonę.

Deja, patogumus seka problemos. Tai – duomenų vagystės, virusai ir kitos saugos problemos, galinčios iškilti aparatą pametus ar vagystės atveju.

Antiviruso svarba

Kaip žinoti, ar tau reikia antiviruso? Vieno atsakymo nėra.

„Šie įrenginiai ne tik gauna SMS, naudoja „Bluetooth“, bet jais aktyviai naršoma internete, siunčiami duomenys, diegiamos programos. Ar diegti apsaugą – jau paties žmogaus apsisprendimas. Čia tas pat, kaip automobilio signalizacija, nori diegi, nenori – ne. Aš manau, kad atėjo laikas apie tai galvoti, nes telefonas jau nėra tik ragelis“, – kalbėjo R.Kručkas.

Antivirusą telefonams yra sukūrusi kompanija ESET (žinoma kaip kompiuterinio antiviruso „NOD 32“ gamintoja), jis vadinasi „ESET Mobile AntiVirus“, o prieš savaitę panašų produktą Lietuvoje pristatė ir „Kaspersky“.

Tiesa, „Kaspersky Mobile Security“ padės ne tik apsisaugoti nuo mobiliųjų virusų, bet ir surasti pamestus ar pavogtus telefonus, taip pat apsaugos nuo konfidencialios informacijos vagysčių, SMS brukalų (spam‘o), nepageidaujamų skambučių. Be to, ji leidžia sukurti papildomą apsaugą telefonui, tarkim, nustatyti, jog telefono vagišiui į jį įdėjus kitą SIM kortelę, aparatas užsiblokuotų.

Pasak „Kaspersky Lab.“ atstovo Lietuvoje Andriaus Šaveiko, antivirusu išmaniajam telefonui pirmiausia turėtų pasirūpinti dažnai keliaujantys žmonės. Jo teigimu, kai kurios užsienio valstybės – JAV, Ispanija, Rusija ir kitos šalys – jau išgyveno pirmąją didelę mobiliojo viruso epidemiją, tačiau Lietuvoje jos vis dar laukiama.

„Didžiausia tikimybė, jog jis gali būti „atvežtas“ iš užsienio. Tarkim, plintantis SMS, MMS ar „Bluetooth“ būdu. Klausimas tik, kaip greitai jis plis. Mano nuomone, pirmoji epidemija galėtų paveikti apie pusę išmaniųjų telefonų savininkų“, – teigė A.Šaveiko.

Taupesniems vartotojams jis patarė būti budresniems: nespausti nuorodų, gautų iš nepažįstamų asmenų, taip pat išjungti „Bluetooth“ ryšį, kai jis nenaudojamas, diegti tik patikimas programas, neatidarinėti įtartinų bylų. „Lietuviai mėgsta mokamus dalykus „gauti“ nemokamai – žaidimus, navigacines programas ir pan. Tačiau „nulaužinėjant“ juos didėja tikimybė „pasigauti“ virusų“, – pastebėjo A.Šaveiko.

„Kaspersky Mobile Security“ programa, kartu su prenumerata metams, kainuoja 79 Lt. Ateityje prenumeratos pratęsimas mėnesiui turėtų kainuoti apie 10 Lt.

A.Šaveiko teigimu, ši programa neapkrauna įrenginio, kadangi visuomet veikia tik parengties režimu, o „nubunda“ tik atidarant failus ar naršant internete. „Vienintelis dalykas, ką gali pajusti vartotojas, kad telefonas įsijungs šiek tiek lėčiau“, – pastebėjo pašnekovas.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed