Šaltis žudo ir išmaniuosius telefonus, mažiausiai ištvermingas – „iPhone 4S“
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 06 Vasaris 2012 01:17

Kai kurie telefonų gamintojai negarantuoja, kad jų įrenginiai tinkamai veiks šaltu oru, o kiti tikina, kad jų telefonai sklandžiai veikia net spaudžiant -20 laipsnių pagal Celsijų šaltukui. Taigi kokie telefonai yra ištvermingiausi, o kurių žiemą lauke verčiau netraukti iš kišenės?

Kompanija „Apple“ nurodo, kad jos gaminami „iPhone“ gali būti naudojami tik ne žemesnėje nei 0 laipsnių temperatūroje. Kitaip sakant, „iPhone“ savininkai, naudodami telefoną šaltyje, turi susitaikyti su galimais nesklandumais ir prisiimti visą atsakomybę už galimus gedimus, nes garantiniai įsipareigojimai nebus taikomi, rašo Macworld.co.uk.

HTC ir „Nokia“ nenurodo, kokioje temperatūroje turi būti naudojami jų gaminami telefonai. O „Samsung“ užtikrina, kad jos telefonai veiks ir esant iki -20 laipsnių šalčio.

„MikroPC“ nusprendė išbandyti, kaip iš tiesų veikia telefonai šaltyje.

Pirmasis pasidavė „iPhone 4S“

Testams jie pasirinko 15 labiausiai perkamų telefonų Suomijoje ir dar tris palyginimams. Įrenginiai buvo nunešti į Suomijos Techninių tyrimų centrą, kuriame galima atlikti bandymus tiksliai nustatytoje temperatūroje.

Esant lygiai 0 laipsnių visi telefonai veikė kaip įprasta. Sumažinus temperatūrą penkiais laipsniais, išmanieji telefonai „iPhone 4S“ ir „Nokia N9“ pradėjo spyriotis: pirmasis pranešė apie SIM kortelės klaidą, o „Nokia“ gaminys pranešė, kad elementas baigia išsikrauti.

Pasiekus -10 laipsnių temperatūrą „iPhone 4S“ galutinai palūžo: pasirodė žinutė, kad baterija visiškai išsikrovė, ir įrenginys išsijungė. „Nokia N9“ išsijungė pasiekus -20 laipsnių.

Esant -10 laipsnių temperatūrai suprastėjo telefonų, turinčių skystųjų kristalų ekranus (LCD), vaizdo kokybė. „Amoled“ ekranus turintys įrenginiai šalčiui buvo pakantesni.

Pigūs telefonai demonstravo ištvermę

Didelė dalis išmaniųjų telefonų nepakėlė žemesnės temperatūros nei -15 ar -20 laipsnių. Dalis jų sugebėjo neišsijungti, bet „mirdavo“ vos pabandžius juos naudoti.

Paprasti mobilieji telefonai laikėsi geriau. Nors jų ekranai veikė prasčiau, jokių kitų sutrikimų neužfiksuota iki -25 laipsnių.

Tiesa, yra kelios išimtys: „Samsung Galaxy S II“, „Samsung Galaxy Xcover“ ir „Nokia C2-02“ telefonai veikė net spaudžiant -30 laipsnių šalčiui, o išsijungė tik pasiekus -35 laipsnių temperatūrą.

Galutinė riba visiems 18-ai išbandytų telefonų buvo -40 laipsnių. Pasiekus šią temperatūrą išsijungė ir ištvermingiausi telefonai – pigusis „Nokia C1-01“ ir penkerių metų senutė „Nokia E65“.

Kodėl telefonai išsijungia šaltyje?

Šaltyje telefonai išsijungia dėl to, kad jiems atrodo, jog baterija išsikrovė, net jei ji yra pilnai įkrauta.

Taip nutinka dėl baterijose vykstančios cheminės reakcijos. Telefonų naudojamą elektros srovę sukuria elektronų judėjimas. Jo greitis priklauso nuo temperatūros: kuo šalčiau, tuo lėtesnė ši reakcija, todėl baterija sukuria mažesnę elektros įtampą.

Vidutinė ličio jonų baterijų elektrinė įtampa yra 3,7 volto, tačiau iš tiesų ji kinta nuo 2,7 volto (kuomet baterija baigia išsikrauti) iki 4,2 volto (pilnai įkrauta baterija).

Esant žemai temperatūrai įtampa smarkiai sumažėja. Todėl telefonui atrodo, kad baterija yra tuščia ir jis išsijungia.

Kodėl šaltyje prasčiau veikia ekranai?

Skystųjų kristalų ekraną (LCD) sudaro keli sluoksniai. Patys skystieji kristalai yra tarp poliarizuojančio filtro ir elektrodų. Tranzistoriai, valdantys šiuos kristalus, yra galinėje ekrano pusėje.

Krentant temperatūrai skystieji kristalai pamažu kietėja ir virsta „klampiaisiais“ kristalais. Todėl ekrano taškų spalvos keičiasi lėčiau. Pasiekus itin žemą temperatūrą jų darbas taip sulėtėja, kad atrodo, jog ekranas veikia lėtai, jis tampa blyškus.

„Amoled“ ekranuose nėra skystųjų kristalų, o spalvas „gamina“ organiniai šviesos diodai, todėl šaltyje jie veikia geriau.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed