Pristatyta nauja mobiliųjų mokėjimų technologija
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 27 Birželis 2011 00:32
Tikriausiai daugelis skaitytojų žino apie „Near Field Communications (NFC)“ bevielio duomenų perdavimo technologiją sukurtą įvairiems elektroninės komercijos reikalams (mokėjimams, nuolaidų e-kuponams ir pan.) bei nedidelio kiekio duomenų mainams tarp skirtingų mobiliųjų prietaisų. Kol kas tik nedaugelyje šalių ir menkai paplitęs standartas greitu metu gali sulaukti ir konkurento, kuris veikia ne radijo, bet garso bangų pagrindu. Kaip praneša JAV naujienų tinklapis MobileBurn.com naujoji technologija vadinasi „Zoosh“ ir yra sukurta nedidelės bendrovės „Narette“.

Viena iš esmingiausių „Zoosh“ teigiamų savybių, kurią itin pabrėžia technologijos kūrėjai yra ta, kad jos veikimui nėra reikalinga jokia aparatinė įranga, kitaip nei NFC atveju, kuomet išmaniuosiuose telefonuose tarp kurių vyksta duomenų mainai turi būti įdiegti specialūs lustai (šiuo metu rinkoje tokį turi tik „Google Nexus S“ įrenginiai). Viskas ko reikia – tai speciali programa, kuri pasitelkia telefone esantį mikrofoną bei garsiakalbį kaip įvesties/išvesties kanalus garso bangoms priimti bei išsiųsti. Pats garso bangų dažnis svyruoja apie 20 000 Hz, o tai garantuoja, kad bangos nebus girdimos žmogaus ausiai – nesukels diskomforto bei nereikalingo triukšmo – portalui TechSphere.com pasakojo Čadas Seguinas (Chad Seguin), bendrovės „Naratte“ inžinerijos viceprezidentas. Įprasti vartotojų garso atkūrimo prietaisai skaitmeninę muziką atkuria skleisdami garso bangas, kurių dažnis prasideda nuo 20 Hz.

Kitas reikšmingas pranašumas yra tas, kad „Zoosh“ ultragarso bangos gali būti įterptos į daugialypės terpės MMS žinutes ar persiųstos kartu su įvairiomis garso rinkmenomis, pavyzdžiui muzikos takeliais – taip verslo subjektai galėtų platinti įvairius elektroninius nuolaidų kuponus ar dovanų čekius. Minėtos internetinės žiniasklaidos cituojami „Narette“ atstovai taip pat pabrėžia ir ekonominį pranašumą – norint įgyvendinti technologijos palaikymą atsisakytimo terminaluose ar kasų aparatuose įmonėms tereikės investuoti iki 30 JAV dolerių, kai tuo tarpu NFC technologijos įdiegimas kainuotų tarp 100 ir 850 dolerių. Dar daugaiu – „Zoosh“ programinę įrangą įmanoma naudoti ne tik „Android“ bei „iOS“ išmaniuosiuose, bet ir įprastuose „Java“ platformos pagrindu veikiančiuose telefonuose.

Nepaisant aiškiai visiems matomų technologinių bei kitų pranašumų, mobiliųjų mokėjimų bei nedidelių duomenų mainų sprendimas „Zoosh“ susilaukė įvairių vertinimų, kuriuos kaip visada galima suskirstyti į teigiamus ir neigaimus. „Praeis daugybė metų kol NFC technologija pakeis eilinius atsiskaitymų būdus“, – TechSphere.com portalui teigė Rasas Džounsas (Russ Jones), „Glenbrook Partners“ komercinių mokėjimų konsultacinės įmonės partneris. Pasak jo, „Zoosh“ be vargo galėtų tapti trečia alternatyvia mobiliųjų mokėjimų srityje, kuri pakeistų tiek NFC, tiek QR kodų sprendimą. Daugelis internautų netgi spėlioja apie tai, kad technologijos kūrėja, kompanija „Narette“, gali pasirodyti tokia perspektyvi, jog „Google“ ją tiesiog nupirks. Tai neva būtų puikus sprendimas, kurio dėka prietaisai su integruotais NFC lustais galėtų būti suderinami su jų neturinčiais. Kitaip tariant „Google“ naująją technologiją galėtų tiesiog apjungti su jau egzistuojančia NFC ir taip užtikrinti teikiamos paslaugos „Google Wallet“ monopoliją.

Labiau kritiškai „Zoosh“ technologinį sprendimą vertinantys analitikai pabrėžia, kad siekiant įtvirtinti naują mobiliųjų mokėjimų standartą, sunkiausia užduotis yra sukurti deramą ekosistemą, o tai reiškia pasirūpinti trimis esminiais aspektais. Visu pirma tai vartotojų motyvacija naudotis būtent šiuo, o ne kitu elektroninio mokėjimo sprendimu, antra – pasirūpinti tuo, kad kuo daugiau mobiliųjų įrenginių turėtų įdiegę technologiją bei būtų suderinami tarpusavyje ir galiausiai užtikrinti visas sąlygas, kad verslo subjektai galėtų kuo pigiau pritaikyti savo teikiamų paslaugų ar pardudoamų produktų apmokėjimą naudojantis nauju standartu.

Kaip praktiškai atrodo „Zoosh“ veikimas galite pamatyti peržiūrėję „CNET“ vaizdo įrašą, kuris pateikiamas iš karto po tekstu.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed