„Omnitel“: ar valstybė žino, kiek išleidžiama judriojo ryšio paslaugoms?
Mobilusis pasaulis
Pirmadienis, 24 Spalis 2011 17:41

Kompanija „Omnitel“ pirmadienį išplatino viešą atsakymą Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT), kuri suabejojo „Omnitel“ skelbiamais skaičiais apie perkančiųjų organizacijų išlaidas mobiliajam ryšiui.



„Omnitel“ Juridinio skyriaus vadovo Vitalijaus Kirvaičio atsakyme primenami ūkio ministro Rimanto Žyliaus raginimai pirkti mobiliojo ryšio paslaugas per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO) bei VPT paaiškinimas apie galimus iššvaistymo mastus perkant judriojo ryšio paslaugas.

Pateikiame V.Kirvaičio komentarą:

„VPT pranešime teigiama, kad „Omnitel“ paskelbti duomenys, esą „visos perkančios organizacijos už judriojo ryšio paslaugas kasmet sumoka apie 20 milijonų litų“, prieštarauja tam, ką „Omnitel“ buvo paskelbusi 2011 m. vasario 26 d. portale „Delfi.lt“, nurodžiusi, kad 2010 m. vien „Omnitel“ pajamos iš perkančiųjų organizacijų sudarė 20,6 mln. Lt.

Toks teiginys iš esmės klaidina visuomenę, nes VPT pateiktoje citatoje nurodyta „Omnitel“ minėta suma (20,6 mln.) yra suma už visas judriojo ryšio paslaugas ir prekes, įskaitant ir tas, kurių neįmanoma įsigyti per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO), t.y. mobilųjį internetą kompiuteryje ir judriojo ryšio įrangą (telefonus, kompiuterinę įrangą). Per CPO galima pirkti tik balso, SMS ir duomenų perdavimo telefone paslaugas, o bendra šių paslaugų biudžetinėms įstaigoms rinkos vertė, „Omnitel“ vertinimu, yra apie 20 mln. litų. Todėl galime tik pakartoti klausimą – apie kokius 28,8 mln. litų dydžio galimus sutaupymus perkant judriojo ryšio paslaugas kalbama, kai rinkos pajamos iš per CPO įsigytinas paslaugas (nekalbant jau apie pelningumą) yra žymiai mažesnės už minėtą sumą?

Savo teiginį apie galimus viešojo sektoriaus permokėjimus už mobiliojo ryšio paslaugas, kurių esą būtų galima išvengti perkant paslaugas per Centrinę perkančiąją organizaciją, VPT grindžia „tam tikromis metodinėmis skaičiavimo prielaidomis“. Gali būti, kad „tam tikros metodinės skaičiavimo prielaidos“ suformuotos remiantis perkančiųjų organizacijų apklausos metu gautus duomenis.

Atkreiptinas dėmesys, kad VPT apklausė tik nedidelę dalį visų organizacijų, kurios judriojo ryšio paslaugas perka viešųjų pirkimų būdu. Natūralu, kad tokia imtis negali būti patikimas visos sistemos pirkimo apimčių indikatorius, todėl atrodo, kad šiuo metu valstybė tiesiog nežino, kiek viešasis sektorius išleidžia judriojo ryšio paslaugoms ir prekėms (Statistikos departamentas kaupia informaciją tik apie bendras išlaidas visoms ryšio rūšims).

Suprasdami, kad priežiūros institucijoms nėra paprasta atlikti didelės apimties tyrimus, norime pasiūlyti kur kas paprastesnį būdą – surinkti informaciją iš tas paslaugas parduodančių bendrovių. Laimei, jų iš esmės tėra trys, todėl tyrimą galima atlikti greičiau ir patikimiau nei apklausiant tūkstančius perkančiųjų organizacijų.

Kad ir kaip būtų, norime dar kartą atkreipti dėmesį į faktą, kad jokios apklausos metodikos neišspręs pagrindinės problemos, kurią atsakingos institucijos paprasčiausiai ignoruoja – Centrinės projektų valdymo agentūros CPO sistemoje šiuo metu yra vienintelis dalyvis, o visi pasiūlymai tobulinti sistemą tiesiog ignoruojami. Vietoje to, kad pripažintų problemą ir pamėgintų ją spręsti, atsakingos institucijos viešojoje erdvėje laikosi strategijos „jie apie batus, mes – apie ratus“. Tokiu būdu ne tik nesiekiama kokybinių pokyčių viešųjų pirkimų sistemoje, bet ir sukuriamas įspūdis, kad atsakingos institucijos ir vienintelis CPO sistemoje likęs dalyvis veikia išvien.“

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Neveikiančių telefonų supirkimas: kur kreiptis? (2024-03-27)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Telefonai šiandien  mums yra itin reikalingi - daugeliui žmonių būtent telefonas yra tas įrenginys, kurį pirmiausia paimame į rankas, vos tik nubundame. Tačiau verta akcentuoti ir tai, kad neretai nutinka taip, jog dėl vienos ar kitos priežasties, telefonas nebeveikia ir jo nebėra įmanoma suremontuoti arba tiesiog nebenorime to daryti, nes nusprendžiame įsigyti kitą prietaisą. Tačiau tokiu atveju mums svarbu atsakyti į kitą klausimą - o, ką daryti su nebeveikiančiu telefonu? Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių tiesiog jį laiko savo stalčiuje, tačiau verta akcentuoti, kad tai - ne pati geriausia išeitis, kadangi nėra jokios prasmės namuose turėti įrenginių, kurie jums nebegali tarnauti. Taigi, nebeveikiančių telefonų supirkimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nes atsisakę to, kas jums jau nebėra reikalinga, tikrai jausitės kur kas geriau.

    Taigi, belieka tik atsakyti į labai svarbų klausimą - o, kur reikia kreiptis, jei norite atsikratyti nebereikalingu ir nebeveikiančiu telefonu? Gera žinia ta, kad jums ilgai sprendimo ieškoti nereikės - verta paskayti, kad ypač didelę dalis telefono remonto paslaugas teikiančių taisyklų superka ir nebereikalingus, nebenaudojamus ar nebeveikiančius telefonus.

    Taigi, jei turite neveikiantį telefoną ir nenorite jo remontuoti, nebelaukite nei dienos - dar šiandien suraskite erdvę, kuri galėtumėte į parduoti, o vėliau neturksite patys sau padėkoti už tokį sprendimą. Jūs ne tik gausite tam tikrą pinigų sumą, bet ir taip pat neapsikrausite daiktais, kurie jums nebėra reikalingi. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad labai dažnai telefonai nustoja veikti ir dėl pačių vartotojų kaltės. Taigi, būkite atsakingi ir saugokite savo telefonus, tinkamai juos prižiūrėkite, tokiu būdu padisnite tikimybę, kad telefonas ilgai tarnaus. Daugiau informacijos galite rasti https://www.4in.lt/kompiuteriai-internetas/prietaisai/.

  • Socialinių tinklų įtaka jaunimui (2021-12-03)

    Pastaruoju metu daug diskutuojama apie interneto grėsmes, kurios kenkia mūsų visų gerovei. Internetas suteikia mums daugiau galimybių bendrauti, ieškoti informacijos, praturtėti. Tuo pačiu daugėja žmonių, kaip jiems internetas tampa narkotikais.

  • Telefonų vystymosi istorija (2019-10-29)

    Šiuo metu mobilieji telefonai mums yra tokie įprasti, kad dažnam atrodo, kad jie gyvuoja jau tūkstančius metų. Tačiau taip nėra. Visai neseniai domėjomės knopkiniais telefonais, ne taip ir seniai buvo naudojami laidiniai. Laikai keičiasi, natūralu, kad keičiasi ir telefonai. Juolab, šiais laikais iphone 6 baterijos keitimas reikalingas labai dažnai, tad tai parodo, kad mobilieji naudojami ypač aktyviai.

  • Kokias programėles naudinga turėti savo telefone keliaujant? (2019-09-30)

    Planuojantys keliones dažniausiai nori visą maršrutą perkelti į telefoną. Paprasčiausiai taip kur kas paprasčiau stebėti kelionės vingius, galiausiai, planuoti dienas. Šiuo metu įvariausių programėlių pasirinkimas labai platus, tad kuo jų daugiau telefone – tuo tikresnis būsite, kad apie viską pagalvojote. Šis tinklapis padės kur kas paprasčiau rasti pigius bilietus, o straipsnis – susipažinti su svarbiausiais appsais, kurie palengvins keliones.

  • TOP 6 madingiausios išmaniųjų telefonų aksesuarų tendencijos (2019-04-08)

    Išmanieji telefonai jau seniai tapo nuolatiniais mūsų palydovais, todėl mes kruopščiai ir atidžiai renkamės išmaniojo telefono prekės ženklus atsižvelgdami į mūsų poreikius, reikalavimus, telefono funkcijas bei mados tendencijas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed